BREAKING NEWS

The life of a child soldier in Congo

Ne rrjetin Facebook Shqiperia numeron 1 091 920 perdorues

Posted on Tuesday, May 31, 2011 and filed under . You can follow any responses to this entry through theRSS 2.0 . You can leave a response or trackback to this entry from your site

Jemi ne tech time, ketu ne skrapari.net. Me informacionet me pikante kete here do te publikojme te dhenat e muajit mars 2011 qe tregojne statistikat e perdorimit te internetit kryesisht te rrjetit social Facebook ne vendin tone, pra ne Shqiperi. Sipas internetworldstats Shqiperia deri ne muajin mars 2011 ka patur 1 091 920 perdorues te facebook. Preferenca e shqipetareve per te perdorur Facebook ka ndikuar ne tregun perkates duke treguar nje perqindje prej 36.5% ne tregun elektronik. Ne krahesim me te dhenat e raporteve te 31 gushtit 2010 ku vetem 26.7 % e perdoruesve te internetit ne Shqiperi kishin perdorim te facebook, shifra e re e muajit Mars 2011 tregon se 36.5% e Shqipetareve perdorin tashme facebook, si nje nder rrjetet sociale me te preferuara ne mbare boten. Sipas te dhenave ky i fundit po i afrohet shifres se 700 000 000 perdoruesve ne gjithe boten. Ju po ndiqni skrapari.net Rrjetin me interaktiv lokal

0 Responses for “ Ne rrjetin Facebook Shqiperia numeron 1 091 920 perdorues”

Leave a Reply

Recently Commented

Recent Entries

Photo Gallery

Footer Social