• COROVODA ONLINE PUBLIKON TË DHËNAT E POPULLSISË DERI NË 1 JANAR 2019
  • NË SKRAPAR BANOJNË GJITHËSEJ 17 343 BANORË
  • NË POLIÇAN BANOJNË GJITHËSEJ 17 174 BANORË

Sopranoja Boterore nga Skrapari ne nje tjeter sukses Ermonela Jaho

Sopranoja me fame boterore Ermonela Jaho arrin nje tjeter sukses magjik ne eventin e zhvilluar ne Spanje ne datat 25 dhe 27 maj 2011, ne festival Mozart, me eventin gala "I dashur Verdi". Vajza nga Skrapari se bashku me tenorin Josep Bros dhe baritonin Giovanni Meoni u mireprit nga audienca ndersa menjeher ne nuk munguan komentet e para pozitive mbi performancen. Ermonela Jaho pas kryerjes se studimeve ne Liceun Artistik ne Tirane ne moshen 19 vjecare do te fitonte nje audicion te pare qe do ta conte ne rrugen drejt suksesit, fillimisht ne hap te pare duke vijuar studimet ne Itali ne akademine Santa Cecilia ne Rome e me pas zeri i saj magjik do te debutonte ne mbare boten. Ne nje veshtrim telegrafik ne disa nder blogjet ne internet adhuruesit citojne fjale dhe mbresa mbi performanca te ndryshme te saj. Ne rrjetin Facebook nje Fans E.D  shkruan " E kam ende në veshë oshëtimën e brohoritjeve të gjata, në përfundim të shfaqes së fundit të « Luiza Miller » në Lyon të Francës. Heroina e operës, një Luizë - Ermonela Jaho, më sublime dhe më hyjnore se kurrë, kishte përfshirë me magjinë e lojës së saj auditorin dhe bubullima e duartrokitjeve shtohej gjithnjë e më shumë kur ajo përshëndeste me hijeshi sallen e elektrizuar nga emocionet. Sytë e saj ishin ende të fryrë nga drama që përcillnin ; qënia e saj përpëlitej ende nga spazmat e tragjedisë ; duart e saj shtriheshin drejt qiellit, si të pafuqishme nga pesha e dhimbjes…Nuk kisha ndjerë kurrë më parë aq dhimbje dhe dashuri prindërore njëkohësisht, që shpalosej me kaq art përpara publikut nën tingujt hyjnorë të një zëri që kalonte nga pianissimo-t deri në notat më të forta dramatike. E po ashtu, nuk kisha parë kurrë aq shumë spektatorë të përlotur në një teater e dikë që të shprehej midis turmes, me krenari e njëkohësisht keqardhje : « I kam ndjekur të 4 shfaqet e fundit e nuk ja fal vehtes të kem humbur 3 të parat… »" Ju po ndiqni Skrapari.net ne Show Biz

Autentik!

Reklama Online

loading...

skrapari në fletë

PËR KONTAKT - EMAIL: corovodaonline@post.com

Mbështetje

Këtu mund të jetë Njoftimi yt

DIMRI QË LAM PAS

skrapari në fletë

Reklama Online

loading...

skrapari në fletë

NAVIGON

breakingnews
www.bashkiaskrapar.gov.al www.albrafting.com www.visitskrapar.com

HAPËSIRË PËR REKLAMA APO NJOFTIMET TUAJA