• COROVODA ONLINE PUBLIKON TË DHËNAT E POPULLSISË DERI NË 1 JANAR 2019
  • NË SKRAPAR BANOJNË GJITHËSEJ 17 343 BANORË
  • NË POLIÇAN BANOJNË GJITHËSEJ 17 174 BANORË

Duartrokitjet dyfish ne Teatrin e Operes dhe Baletit Klodian Qafokut "i rremben" famen vajza 4 muajshe Eliza

Nje sukses i padiskuteshem do te ishte premiera e etno muzikalit  " Rituali i Jetes" i mbajtur kete te premte me date 10 qershor ne Teatrin e Operes dhe Baletit ne Tirane. Vepra e konceptuar ne triologjine jetike te folkut shqipetar pasqyroi traditat dhe ritualet te konvertuara ne trashegimi te popullit shqipetar ne tre gjenezat e jetes, duke emetuar zakonoret e popullit tone dhe ritet ne lindje ne dasma dhe ne vdekje. Ky etno muzikal eshte i pari ne kete lloj ne Shqiperi. Ideimi do te vinte nga Zhani Ciko koreografia dhe regjia nga Arian Sukniqi me pjesemarrjen e Ansamblit te Kengeve dhe Valleve Popullore si dhe te Teatrit Kombetar te Operave dhe Baletit perkujdesja muzikore e gjithe eventit do te vinte nga Klodian Qafoku nje tjeter krenari me shume e Skraparit te Vlerave. Pas nje pune prej mese 5 muajsh parapergatitore vepra do te kulmonte kete te premte ne premieren e saj te dates 10 qershor 2011. Emocionuese nga fillimi e deri ne fund kjo premiere do te kulmonte kur perpara mbylljes se siparit Eliza, vajza e Klodian Qafokut do te merrte duartrokitjet e para si pjese e ketij ento muzikali. Eventi sipas pamfleteve do te vijoj edhe sot pra kete te diele 12 qershor 2011 ne oren 19:00 ne Teatrin e Operes dhe Baletit ne Tirane, si dhe neser do te jete debutimi i dyte me 13 qershor 2011 ne te njejtin orar. Ju po ndiqni skrapari.net portali me interaktiv lokal. Nga Zemra e Shqiperise drejt e ne zemren tuaj Ky! Eshte Skrapari.net

Autentik!

Reklama Online

loading...

skrapari në fletë

PËR KONTAKT - EMAIL: corovodaonline@post.com

Mbështetje

Këtu mund të jetë Njoftimi yt

PERSONALITETI 2018 PËR SKRAPARIN

skrapari në fletë

Reklama Online

loading...

skrapari në fletë

NAVIGON

breakingnews
www.bashkiaskrapar.gov.al www.albrafting.com www.visitskrapar.com

HAPËSIRË PËR REKLAMA APO NJOFTIMET TUAJA