• COROVODA ONLINE PUBLIKON TË DHËNAT E POPULLSISË DERI NË 1 JANAR 2019
  • NË SKRAPAR BANOJNË GJITHËSEJ 17 343 BANORË
  • NË POLIÇAN BANOJNË GJITHËSEJ 17 174 BANORË

Provimi i Matematikes ne Corovode raportohen incidentet e djeshme, maturanti gdhihet ne spital

Serisht probleme jane mesuar pas provimit te matematikes bere ne Corovode, ne shkollen e mesme te pergjithshme Ramiz Aranitasi nje dite me pare pra te merkuren 15 qershor 2011. Edhe kete here raportet treguan te njejten skeme te aplikuar edhe ne provimin e letersise te kryer ne fillim te ketij muaji. Inspektoret e Ministrise se Arsimit kane kapur serisht nje mesues me kopje te shperndare dhe kane kerkuar menjehere largimin nga mjediset ku behej ky provim. Raportet nuk cituan emer konkret mesuesi ndersa e njejta gje ndodhi edhe ne provimin e letersise me nje tjeter. Por ngjarjet e Corovodes se te sotmes lidhur me provimin e djeshem kulmuan edhe me nje rast tjeter. Sipas raporteve nje maturant ka kerkuar ndaj tutoreve respektive dhe inspektoreve te arsimit leje pasi nuk ndihej mire, por kjo leje i eshte refuzuar. Ne nje situate jo te mire shendetesore nxenesi ka lene provimin pa kryer dhe eshte shoqeruar nga miqte e tij per te dale jashte mjediseve por leja e mohuar i ka sjelle impakt te rende shendetesor. Nxenesi me rezultate pozitive gjate gjithe shkolles ka patur probleme shendetesore edhe me heret por skepticizmi i inspektoreve te ministrise se arsimit, edhe perse u eshte kerkuar ta shoqeronin deri sa te merrte veten keta te fundit kane reaguar negativisht. Nxenesi ne fjale ka kaluar gjate gjithe nates ne spitalin e Corovodes per shkak te agravimit shendetesor. Nuk dihen detaje mbi ngjarjen por kjo situate ngjalli debate dhe komente ne Corovoden e kesaj te enjteje. Ju po ndiqni skrapari.net Portalin interaktiv te lajmit lokal

Autentik!

Reklama Online

loading...

skrapari në fletë

PËR KONTAKT - EMAIL: corovodaonline@post.com

Mbështetje

Këtu mund të jetë Njoftimi yt

PERSONALITETI 2018 PËR SKRAPARIN

skrapari në fletë

Reklama Online

loading...

skrapari në fletë

NAVIGON

breakingnews
www.bashkiaskrapar.gov.al www.albrafting.com www.visitskrapar.com

HAPËSIRË PËR REKLAMA APO NJOFTIMET TUAJA