• COROVODA ONLINE PUBLIKON TË DHËNAT E POPULLSISË DERI NË 1 JANAR 2018
  • NË SKRAPAR BANOJNË GJITHËSEJ 17 476 BANORË
  • NË POLIÇAN BANOJNË GJITHËSEJ 17 271 BANORË

Provimi i Matematikes ne Corovode raportohen incidentet e djeshme, maturanti gdhihet ne spital

Serisht probleme jane mesuar pas provimit te matematikes bere ne Corovode, ne shkollen e mesme te pergjithshme Ramiz Aranitasi nje dite me pare pra te merkuren 15 qershor 2011. Edhe kete here raportet treguan te njejten skeme te aplikuar edhe ne provimin e letersise te kryer ne fillim te ketij muaji. Inspektoret e Ministrise se Arsimit kane kapur serisht nje mesues me kopje te shperndare dhe kane kerkuar menjehere largimin nga mjediset ku behej ky provim. Raportet nuk cituan emer konkret mesuesi ndersa e njejta gje ndodhi edhe ne provimin e letersise me nje tjeter. Por ngjarjet e Corovodes se te sotmes lidhur me provimin e djeshem kulmuan edhe me nje rast tjeter. Sipas raporteve nje maturant ka kerkuar ndaj tutoreve respektive dhe inspektoreve te arsimit leje pasi nuk ndihej mire, por kjo leje i eshte refuzuar. Ne nje situate jo te mire shendetesore nxenesi ka lene provimin pa kryer dhe eshte shoqeruar nga miqte e tij per te dale jashte mjediseve por leja e mohuar i ka sjelle impakt te rende shendetesor. Nxenesi me rezultate pozitive gjate gjithe shkolles ka patur probleme shendetesore edhe me heret por skepticizmi i inspektoreve te ministrise se arsimit, edhe perse u eshte kerkuar ta shoqeronin deri sa te merrte veten keta te fundit kane reaguar negativisht. Nxenesi ne fjale ka kaluar gjate gjithe nates ne spitalin e Corovodes per shkak te agravimit shendetesor. Nuk dihen detaje mbi ngjarjen por kjo situate ngjalli debate dhe komente ne Corovoden e kesaj te enjteje. Ju po ndiqni skrapari.net Portalin interaktiv te lajmit lokal

Autentik!

Reklama Online

loading...

skrapari në fletë

PËR KONTAKT - EMAIL: corovodaonline@post.com

Mbështetje

Këtu mund të jetë Njoftimi yt

NËN AXHENDË

8 Gusht - 76 vite nga Krijimi i BRASH, Lirzë, Helmës Skrapar
15 Gusht - 8 vite krijim i blogut lokal Corovoda Online
15 Gusht - Në promemorie kjo përkon me një ndër aksidentet e rënda të ndodhura në skrapar. Në Grepckë, 6 të rinj humbën jetën pasi një mjet me të cilin udhëtonin ra në brendësi të Kanionit Osum
19 Gusht - Në Zaloshnje, mbahet festa e zonës
20 Gusht - 74 vite nga Krijimi i Brigadës 16 Therepel, Skrapar
21 Gusht - Sivjet është Ditë pushimi në Shqipëri përkon me festë fetare.
22 Gusht - Dita Zyrtare e Pelegrinazhit Bektashi në Kulmak
23 Gusht - 83 vite nga rënia e heroit Riza Cerova
25 Gusht - Mbyllet zyrtarisht Pelegrinazhi Bektashi në Kulmak, Skrapar
25 Gusht - 26 Vite nga Greva e Poliçanit, Greva e parë Sindikaliste në Shqipëri
27 Gusht - 41 vite nga ndarja nga jeta e heroit Zylyftar Veleshnja
27 Gusht - Kjo datë konsiderohet si datë e krijimit të Kooperativës së parë në Skrapar, e cila u krijua në Vërzhezhë Skrapar në 1955

skrapari në fletë

Reklama Online

loading...

skrapari në fletë

NAVIGON

breakingnews
www.bashkiaskrapar.gov.al www.albrafting.com www.visitskrapar.com

HAPËSIRË PËR REKLAMA APO NJOFTIMET TUAJA