• COROVODA ONLINE PUBLIKON TË DHËNAT E POPULLSISË DERI NË 1 JANAR 2019
  • NË SKRAPAR BANOJNË GJITHËSEJ 17 343 BANORË
  • NË POLIÇAN BANOJNË GJITHËSEJ 17 174 BANORË

Dalipi: Golat ishin te evitueshem! I uroj Suksese Luftetarit

25-09-2011 Skrapari u mund dje ne Gjirokaster ne nje takim emocionues kundrejt Luftetarit. Ekipi vendas i Skraparit luajti dje me Spiraj, Çerepi, Hoxha (55’Daja), Allbani, Korreshi, Biba, Bejleri, Karaj (75’Sula), Greca, Bajollari (27’Duro), Brata per te synuar fitoren. Por qe ne minuten e 10'te te takimit Mersinasi do te shenonte te parin gol per Luftetarin duke e mbajtur avantazhin deri ne minuten e pare te pjeses se dyte kur Luftetari kaloi ne golin e dyte me Sinani. Vetem 20'minuta me pas ne te 76' do te vinte goli per Skraparin i realizuar nga Duro. Minutat e fundit te takimit folen per nje Skrapar mjaft kembngules, dhe kjo e fundit u pa deri ne minutat shtese ku nje reagim mes Dalipit  dhe arbitrit Bogdani do te tregonte deshiren per barazim pasi nga arbitri nuk u respektua koha shtese. Skrapari keshtu humbi ne Gjirokastren e javes se trete te kategorise se pare por plus kesaj edhe 3 kartona te verdhe do ta vene ne siklet formacionin ne perpalljen e ardhshme ku presim ne Corovode Lushnjen. Ne nje te perditshme sportive Dalipi nder te tjera pas takimit tha: " U ndeshkuam me dy gola te evitueshem. Ne pjesen e dyte zhvilluam nje loje me te mire ndaj dhe e vume ne veshtiresi Luftetarin. Erdhem ne Gjirokaster per te luajtur me ndershmeri dhe e beme. Ky eshte futbolli. I uroj suksese Luftetarit"
Me fitoren e djeshme Luftetari u rendit i pari pas javes se trete ndersa Skrapari me pike te barabarta me vendin e 7te renditet i 10ti.
Corovoda On Line

Autentik!

Reklama Online

loading...

skrapari në fletë

PËR KONTAKT - EMAIL: corovodaonline@post.com

Mbështetje

Këtu mund të jetë Njoftimi yt

PERSONALITETI 2018 PËR SKRAPARIN

skrapari në fletë

Reklama Online

loading...

skrapari në fletë

NAVIGON

breakingnews
www.bashkiaskrapar.gov.al www.albrafting.com www.visitskrapar.com

HAPËSIRË PËR REKLAMA APO NJOFTIMET TUAJA