• COROVODA ONLINE PUBLIKON TË DHËNAT E POPULLSISË DERI NË 1 JANAR 2018
  • NË SKRAPAR BANOJNË GJITHËSEJ 17 476 BANORË
  • NË POLIÇAN BANOJNË GJITHËSEJ 17 271 BANORË

Edhe Obamen kishim manget. Obama kritikon Bashkimin Europian "i mefshte"

28-09-2011 Barack Obama sulmon Europen e cila sipas tij, "nuk ka reaguar shpejt ashtu si duhej" ne problemin e borxheve. Akuza e ashper erdhi gjate nje konference per shtyp qe Presidenti Amerikan Barack Obama po mbante per t'ju pergjigjur disa pyetjeve te bera ne rrjetin e dedikuar social Linkedin qe i referohet botes se profesionisteve, punetoreve te sektoreve ekonomike te ndryshme ne bote. Sipas Obama kriza financiare qe po perfshin Europen po tremb gjithe boten edhe perse masat e marra nga vendet e EuroZones nuk jane ne lartesine e duhur. Obama theksoi se Europa nuk ka marre akoma veten nga kriza ne 2007 dhe theksoi se qeverite europiane nuk u perballen ne menyren e duhur me sfidat dhe veshtiresite qe sistemi i tyre bankar duhej te kunderpergjigjej, dhe gjithe kjo u perkeqesua edhe me shume nga ajo qe po ndodh ne Greqi. Por Obama kaloi edhe me pertej se kaq duke thene "se problemet e pazgjidhshme te Bashkimit Europian kaluan kufijte e ketij kontinenti duke arritur te demtojne edhe ekonomine amerikane". Barack Obama i atribuoi keshtu pak caste me pare Europes pergjegjesine per shkaktimin e shume problemeve ne ekonomine amerikane vecanerisht ne sektorin e punesimit duke e vene ne veshtiresi rizgjedhjen e tij ne 2012. Reagimi i ashper erdhi ndersa kreu i shtepise se bardhe po i pergjigjej nje Punetori te sapo pushuar amerikan
Corovoda On Line

Autentik!

Reklama Online

loading...

skrapari në fletë

PËR KONTAKT - EMAIL: corovodaonline@post.com

Mbështetje

Këtu mund të jetë Njoftimi yt

NËN AXHENDË

skrapari në fletë

Reklama Online

loading...

skrapari në fletë

NAVIGON

breakingnews
www.bashkiaskrapar.gov.al www.albrafting.com www.visitskrapar.com

HAPËSIRË PËR REKLAMA APO NJOFTIMET TUAJA