• COROVODA ONLINE PUBLIKON TË DHËNAT E POPULLSISË DERI NË 1 JANAR 2019
  • NË SKRAPAR BANOJNË GJITHËSEJ 17 343 BANORË
  • NË POLIÇAN BANOJNË GJITHËSEJ 17 174 BANORË

Edhe Obamen kishim manget. Obama kritikon Bashkimin Europian "i mefshte"

28-09-2011 Barack Obama sulmon Europen e cila sipas tij, "nuk ka reaguar shpejt ashtu si duhej" ne problemin e borxheve. Akuza e ashper erdhi gjate nje konference per shtyp qe Presidenti Amerikan Barack Obama po mbante per t'ju pergjigjur disa pyetjeve te bera ne rrjetin e dedikuar social Linkedin qe i referohet botes se profesionisteve, punetoreve te sektoreve ekonomike te ndryshme ne bote. Sipas Obama kriza financiare qe po perfshin Europen po tremb gjithe boten edhe perse masat e marra nga vendet e EuroZones nuk jane ne lartesine e duhur. Obama theksoi se Europa nuk ka marre akoma veten nga kriza ne 2007 dhe theksoi se qeverite europiane nuk u perballen ne menyren e duhur me sfidat dhe veshtiresite qe sistemi i tyre bankar duhej te kunderpergjigjej, dhe gjithe kjo u perkeqesua edhe me shume nga ajo qe po ndodh ne Greqi. Por Obama kaloi edhe me pertej se kaq duke thene "se problemet e pazgjidhshme te Bashkimit Europian kaluan kufijte e ketij kontinenti duke arritur te demtojne edhe ekonomine amerikane". Barack Obama i atribuoi keshtu pak caste me pare Europes pergjegjesine per shkaktimin e shume problemeve ne ekonomine amerikane vecanerisht ne sektorin e punesimit duke e vene ne veshtiresi rizgjedhjen e tij ne 2012. Reagimi i ashper erdhi ndersa kreu i shtepise se bardhe po i pergjigjej nje Punetori te sapo pushuar amerikan
Corovoda On Line

Autentik!

Reklama Online

loading...

skrapari në fletë

PËR KONTAKT - EMAIL: corovodaonline@post.com

Mbështetje

Këtu mund të jetë Njoftimi yt

PERSONALITETI 2018 PËR SKRAPARIN

skrapari në fletë

Reklama Online

loading...

skrapari në fletë

NAVIGON

breakingnews
www.bashkiaskrapar.gov.al www.albrafting.com www.visitskrapar.com

HAPËSIRË PËR REKLAMA APO NJOFTIMET TUAJA