• COROVODA ONLINE PUBLIKON TË DHËNAT E POPULLSISË DERI NË 1 JANAR 2018
  • NË SKRAPAR BANOJNË GJITHËSEJ 17 476 BANORË
  • NË POLIÇAN BANOJNË GJITHËSEJ 17 271 BANORË

Hillary Clinton paralajmeron UNESCO: Mendohuni Mire! Per Palestinen

06-10-2011 Sekretarja Amerikane e Shtetit Hillary Clinton paralajmeroi ashper UNESCO duke pare nga analistet kercenimin per mos dhenie te fondeve me kesaj organizate. Paralajmerimi u be ne forme rekomandimi kur do te duhet qe ne 25 tetor deri ne 10 nentor Unesco qe do te zhvilloj edhe Konferencen e Pergjithshme t'a shoh sesi do ta trajtoj kete rekomandim i cili merr shtyse nga Qendrimi Pro Aderimit te Palestines ne OKB ku Unesco e mbeshteti kete qendrim me heret. Paralajmerimi u be ndersa Hillary Clinton ndodhej ne republiken Domenikane ndersa ka shprehur teksualisht frazen: "Une i bej thirrje drejtuesve te UNESCO te mendojne me kujdes para se te bejne votimin, per shkak se nje vendim mbi statusin e (kombit) duhet te behet ne Kombet e Bashkuara dhe jo ne Organizatat e Ndihmes te Cilat jane te subvencionuara nga OKB" tha Clinton ne konference per shtyp duke aluduar prerje te fondeve te SHBA per OKB ne rast se synohet njohja e Palestines. Zhvillimet e forta nderkombetare erdhen pasi Izraeli denoi ashper rekomandimin e Komitetit Drejtues te UNESCO per pranimin e Palestines si nje shtet anetar ne te drejten e vet, ku Izraeli zyrtar po dje u shpreh se kjo eshte ne kundershtim me Planin e Paqes.UNESCO eshte Organizata e Kombeve te Bashkuara Per Arsimin, Shkencen dhe Kulturen. Me heret Keshili Ekzekutiv i Saj mbeshteti anetaresimin e plote te Palestines ne OKB ku 4 shtete perfshire edhe SHBA e kane refuzuar nje gje te tille.
Corovoda On Line

Autentik!

Reklama Online

loading...

skrapari në fletë

PËR KONTAKT - EMAIL: corovodaonline@post.com

Mbështetje

Këtu mund të jetë Njoftimi yt

NËN AXHENDË

skrapari në fletë

Reklama Online

loading...

skrapari në fletë

NAVIGON

breakingnews
www.bashkiaskrapar.gov.al www.albrafting.com www.visitskrapar.com

HAPËSIRË PËR REKLAMA APO NJOFTIMET TUAJA