• COROVODA ONLINE PUBLIKON TË DHËNAT E POPULLSISË DERI NË 1 JANAR 2019
  • NË SKRAPAR BANOJNË GJITHËSEJ 17 343 BANORË
  • NË POLIÇAN BANOJNË GJITHËSEJ 17 174 BANORË

Julian Assange dhe Wikileaks nje nder pretendentet e cmimit Nobel per Paqe

07-10-2011 Termeti boteror i Diplomacise Amerikane Julian Assange eshte nje nder pretendentet kryesore per Cmimin Nobel per Paqe kete vit por jo personalisht por per websitin Wikileaks. Ky edicion i sivjetshem i Cmimeve Nobel deri tani eshte nder me te lakuarit ne bote per shkak te numrit teper te larte te pretendenteve plot 241 mes tyre jane 53 organizata ku njera me pretenduese eshte Wikileaks faqja e intenetit e themeluar nga Julian Assange e cila beri buje per rrjedhjen e dokumenteve dhe videove te lidhura me luften ne Irak dhe Afganistan fillimisht por qe me pas shokoi diplomacine e heshtur amerikane permes lancimit te mijera kabllogrameve. Per deputetin norvegjian Snorre Valen Wikileaks duhet te jete fituesi i ketij edicioni dhe zerat se duhet ta fitoj cmimin Nobel Per Paqe sa vijne e shtohen per kurajozin e persekutuar nga zyrtaret por te admiruar nga miliona banore Julian Assange i cili e shnderroi nje fjale disi te veshtire ne artikulim Wikileaks ne nje prej termave me universal boteror sa here qe po flitej per anen e panjohur te shume elementeve te konsideruar "top Secret". Wikileaks eshte vetem njera nga 53 organizatat qe pretendojne cmimin Nobel ndersa afro 188 jane personalite te ndryshme qe synojne fitimin e ketij cmimi.
Corovoda On Line

Autentik!

Reklama Online

loading...

skrapari në fletë

PËR KONTAKT - EMAIL: corovodaonline@post.com

Mbështetje

Këtu mund të jetë Njoftimi yt

DIMRI QË LAM PAS

skrapari në fletë

Reklama Online

loading...

skrapari në fletë

NAVIGON

breakingnews
www.bashkiaskrapar.gov.al www.albrafting.com www.visitskrapar.com

HAPËSIRË PËR REKLAMA APO NJOFTIMET TUAJA