• COROVODA ONLINE PUBLIKON TË DHËNAT E POPULLSISË DERI NË 1 JANAR 2018
  • NË SKRAPAR BANOJNË GJITHËSEJ 17 476 BANORË
  • NË POLIÇAN BANOJNË GJITHËSEJ 17 271 BANORË

Kina drejt nje rekordi tjeter ne daten 11.11.11 priten boom martesash

15-10-2011 Kina mund te thyej rekordin pararendes te nje viti e nje dite e nje muaji para kesaj te 11 nentorit 2011. I konsideruar si numer i mbare dhe unik per tu mbajtur mend per lidhjen e nje cifti ne muajin nentor 11 ne daten 11 priten nje numer i madh martesash. Deri me tani rreth 660 cifte kane prenotuar kete date per celebrimet ne 2 per jeten e tyre. Radhitja ne kalendar e gjashte 1sha rresht presupozon barazine mes zemrave qe do te martohen ate dite. Ne kulturen Kineze ajo e vjetshmja e 10.10.10 pra e tetorit 2010 u konsiderua dita me perfekte per martese, por numri i cifteve qe u martuan ate dite nuk i kaloi 150. Autoritetet kineze po marrin masat qe tani ne menyre qe zyrat e asaj date te mos jene te mbingarkuara. Sipas Mediave kineze ka filluar qe tashme puna per gjetjen e vullnetareve qe do te duhet te asistojne ne kete ceremonial per te mos thene fluksin e madh edhe nga deshmimtaret qe nevojiten prane cifteve ate dite. Ne foto bashkengjitur eshte slogani i pritshem i kesaj dite.
Corovoda On Line

Autentik!

Reklama Online

loading...

skrapari në fletë

PËR KONTAKT - EMAIL: corovodaonline@post.com

Mbështetje

Këtu mund të jetë Njoftimi yt

NËN AXHENDË

skrapari në fletë

Reklama Online

loading...

skrapari në fletë

NAVIGON

breakingnews
www.bashkiaskrapar.gov.al www.albrafting.com www.visitskrapar.com

HAPËSIRË PËR REKLAMA APO NJOFTIMET TUAJA