• COROVODA ONLINE PUBLIKON TË DHËNAT E POPULLSISË DERI NË 1 JANAR 2019
  • NË SKRAPAR BANOJNË GJITHËSEJ 17 343 BANORË
  • NË POLIÇAN BANOJNË GJITHËSEJ 17 174 BANORË

Kine: 12 punetore te vdekur ne furrnalten e shkrirjes se hekurit vetem 1 i mbijetuar

06-10-2011 Nje incident i rende ndodhi gjate punes ne nje prej furrnaltave ne Kine ku 12 persona mbeten te vdekur ndersa nje i trembedhjete u lendua dhe pesoi djegie por kercenuar jeten. Incidenti i rende u publikua nga mediat kineze pak pas ores 10:00 te kesaj te enjteje ndersa ngjarja ka ndodhur dje. Gjithcka ndodhi ne lokalitetin Njanjing ne provincen e Jiangsu, ne nje prej uzinave te Steel Group Co Ltd. 13 persona po punonin per te mbyllur furren Nr.5 ne uzinen ku ndodhi aksidenti. 11 trupa u gjeten diten e djeshme ndersa nje u gjet sot kete te enjte ndonse djegia e madhe trupore per shkak te temperaturave teper te larte e kish veshtiresuar gjithnje e me shume identifikimin e trupit. Shkaqet e aksidentit jane nen hetim tha nje prej autoriteteve te Zyres se Sigurimit gjate Punes ne Bashkine e Njanjing.
Corovoda On Line

Autentik!

Reklama Online

loading...

skrapari në fletë

PËR KONTAKT - EMAIL: corovodaonline@post.com

Mbështetje

Këtu mund të jetë Njoftimi yt

PERSONALITETI 2018 PËR SKRAPARIN

skrapari në fletë

Reklama Online

loading...

skrapari në fletë

NAVIGON

breakingnews
www.bashkiaskrapar.gov.al www.albrafting.com www.visitskrapar.com

HAPËSIRË PËR REKLAMA APO NJOFTIMET TUAJA