• COROVODA ONLINE PUBLIKON TË DHËNAT E POPULLSISË DERI NË 1 JANAR 2018
  • NË SKRAPAR BANOJNË GJITHËSEJ 17 476 BANORË
  • NË POLIÇAN BANOJNË GJITHËSEJ 17 271 BANORË

Kine: 12 punetore te vdekur ne furrnalten e shkrirjes se hekurit vetem 1 i mbijetuar

06-10-2011 Nje incident i rende ndodhi gjate punes ne nje prej furrnaltave ne Kine ku 12 persona mbeten te vdekur ndersa nje i trembedhjete u lendua dhe pesoi djegie por kercenuar jeten. Incidenti i rende u publikua nga mediat kineze pak pas ores 10:00 te kesaj te enjteje ndersa ngjarja ka ndodhur dje. Gjithcka ndodhi ne lokalitetin Njanjing ne provincen e Jiangsu, ne nje prej uzinave te Steel Group Co Ltd. 13 persona po punonin per te mbyllur furren Nr.5 ne uzinen ku ndodhi aksidenti. 11 trupa u gjeten diten e djeshme ndersa nje u gjet sot kete te enjte ndonse djegia e madhe trupore per shkak te temperaturave teper te larte e kish veshtiresuar gjithnje e me shume identifikimin e trupit. Shkaqet e aksidentit jane nen hetim tha nje prej autoriteteve te Zyres se Sigurimit gjate Punes ne Bashkine e Njanjing.
Corovoda On Line

Autentik!

Reklama Online

loading...

skrapari në fletë

PËR KONTAKT - EMAIL: corovodaonline@post.com

Mbështetje

Këtu mund të jetë Njoftimi yt

NËN AXHENDË

skrapari në fletë

Reklama Online

loading...

skrapari në fletë

NAVIGON

breakingnews
www.bashkiaskrapar.gov.al www.albrafting.com www.visitskrapar.com

HAPËSIRË PËR REKLAMA APO NJOFTIMET TUAJA