• COROVODA ONLINE PUBLIKON TË DHËNAT E POPULLSISË DERI NË 1 JANAR 2018
  • NË SKRAPAR BANOJNË GJITHËSEJ 17 476 BANORË
  • NË POLIÇAN BANOJNË GJITHËSEJ 17 271 BANORË

Kine: 13 te pagjetur. Ekipet e shpetimit deklarojne se s'ka asnje shenje jete ne miniere

15-10-2011 Ekipet e shpetimit thane kete te shtune 15 tetor 2011 se nuk kane gjetur asnje shenje jete pas 4 ditesh kerkimesh per te pakten 13 minatore qe u bllokuan nen nje miniere qymyri qe u permbyt ne provincen Heilong Jiang, ne verilindje te Kines. Sipas mediave kineze ekipet e shpetimit po perpiqen qe permes nje sistemi pompash te nxjerrin ujin qe ka mbushur minieren. Policia ka arrestuar drejtorin e kesaj miniere i cili u perpoq qe te mbulonte aksidentin pas permbytjes qe i ndodhi minieres te marten qe lam pas ne pasditen e vone. Drejtuesi me pas pranoi ne polici se ne miniere ndodheshin 24 persona prej te cileve 11 arriten te shpetonin, ndersa me heret kish deklaruar se vetem 13 punetore ndodheshin ne miniere. Ekipet e shpetimit thane se do te duhet shume kohe deri sa te thahet gjithe miniera pas boshatisjes nga uji. Autoritetet vijojne hetimet rreth aksidentit. Ndersa 13 personat jane konsideruar te zhdukur.
Corovoda On Line

Autentik!

Reklama Online

loading...

skrapari në fletë

PËR KONTAKT - EMAIL: corovodaonline@post.com

Mbështetje

Këtu mund të jetë Njoftimi yt

PERSONALITETI 2018 PËR SKRAPARIN

skrapari në fletë

Reklama Online

loading...

skrapari në fletë

NAVIGON

breakingnews
www.bashkiaskrapar.gov.al www.albrafting.com www.visitskrapar.com

HAPËSIRË PËR REKLAMA APO NJOFTIMET TUAJA