• COROVODA ONLINE PUBLIKON TË DHËNAT E POPULLSISË DERI NË 1 JANAR 2018
  • NË SKRAPAR BANOJNË GJITHËSEJ 17 476 BANORË
  • NË POLIÇAN BANOJNË GJITHËSEJ 17 271 BANORË

SHBA deklaron nje tjeter lider te Al Qaeda te vrare nga nje avion spiun ne rajonin e Azan

15-10-2011 Nje lider i rendesishem i organizates terroriste Al Qaeda mbeti i vrare gjate oreve te mbremjes se bashku me 6 persona te tjere deklaroi oret e para te mengjesit te kesaj te shtune Sherbimi i Sigurise i SHBA. Sipas deklarates ngjarja ndodhi ne nje rajon te quajtur Azan ne jug te Jemenit. Nje shtetas me origjine egjiptian i identifikuar si Ibrahim Mohamed el Bana qe ishte shef i informacionit te Al Qaeda ne gadishullin Arabik, mbeti i vrare raportoi sherbimi i sigurimit amerikan. Lajmi u konfirmua edhe nga Ministria e Mbrojtjes se Jemenit e cila permes nje deklarate pa dhene shume hollesira foli per nje "operacion te sukseshem" dhe konfirmoi vdekjen e Bana. Sipas deklarates " Bana ishte nje person me rrezikshmeri ne nivel nderkombetar nder me te rrezikshmit e Al Qaeda qe merrej me informimin e saj".
Corovoda On Line

Autentik!

Reklama Online

loading...

skrapari në fletë

PËR KONTAKT - EMAIL: corovodaonline@post.com

Mbështetje

Këtu mund të jetë Njoftimi yt

NËN AXHENDË

skrapari në fletë

Reklama Online

loading...

skrapari në fletë

NAVIGON

breakingnews
www.bashkiaskrapar.gov.al www.albrafting.com www.visitskrapar.com

HAPËSIRË PËR REKLAMA APO NJOFTIMET TUAJA