• COROVODA ONLINE PUBLIKON TË DHËNAT E POPULLSISË DERI NË 1 JANAR 2018
  • NË SKRAPAR BANOJNË GJITHËSEJ 17 476 BANORË
  • NË POLIÇAN BANOJNË GJITHËSEJ 17 271 BANORË

SHBA deklaron nje tjeter lider te Al Qaeda te vrare nga nje avion spiun ne rajonin e Azan

15-10-2011 Nje lider i rendesishem i organizates terroriste Al Qaeda mbeti i vrare gjate oreve te mbremjes se bashku me 6 persona te tjere deklaroi oret e para te mengjesit te kesaj te shtune Sherbimi i Sigurise i SHBA. Sipas deklarates ngjarja ndodhi ne nje rajon te quajtur Azan ne jug te Jemenit. Nje shtetas me origjine egjiptian i identifikuar si Ibrahim Mohamed el Bana qe ishte shef i informacionit te Al Qaeda ne gadishullin Arabik, mbeti i vrare raportoi sherbimi i sigurimit amerikan. Lajmi u konfirmua edhe nga Ministria e Mbrojtjes se Jemenit e cila permes nje deklarate pa dhene shume hollesira foli per nje "operacion te sukseshem" dhe konfirmoi vdekjen e Bana. Sipas deklarates " Bana ishte nje person me rrezikshmeri ne nivel nderkombetar nder me te rrezikshmit e Al Qaeda qe merrej me informimin e saj".
Corovoda On Line

Autentik!

Reklama Online

loading...

skrapari në fletë

PËR KONTAKT - EMAIL: corovodaonline@post.com

Mbështetje

Këtu mund të jetë Njoftimi yt

PERSONALITETI 2018 PËR SKRAPARIN

skrapari në fletë

Reklama Online

loading...

skrapari në fletë

NAVIGON

breakingnews
www.bashkiaskrapar.gov.al www.albrafting.com www.visitskrapar.com

HAPËSIRË PËR REKLAMA APO NJOFTIMET TUAJA