• COROVODA ONLINE PUBLIKON TË DHËNAT E POPULLSISË DERI NË 1 JANAR 2019
  • NË SKRAPAR BANOJNË GJITHËSEJ 17 343 BANORË
  • NË POLIÇAN BANOJNË GJITHËSEJ 17 174 BANORË

Shperthim ne nje Repart Kimik ne Kine 1 i vdekur 6 te plagosur

07-10-2011 Nje person mbeti i vdekur ndersa 6 te tjere u plagosen ne nje shperthim qe shkaktoi zjarr te madh gjate te njtes ne nje fabrike ne veri te Kines ne nje rajon autonom  Inner Mongolia thane autoreitet kete te premte duke ju referuar nje ngjarje qe ndodhi dje. Ngjarja ndodhi ne nje fabrike te industrise kimike Yihua co. Ltd ne qytetin e Wuhai ne rajonin e Wuda. Nje zedhenes tha per mediat e kesaj te premteje se zjarri i madh qe perfshiu zonen pak pas ores 22:50 te se enjtes eshte nen kontroll. Hetimet paraprake flasin per ndonje pakujdesi te punonjesve. Te plagosuri jane nen trajtim ne spitalin lokal ndersa ngjarja eshte ne investigim per shkaqet e aksidentit te ardhur.
Corovoda On Line

Autentik!

Reklama Online

loading...

skrapari në fletë

PËR KONTAKT - EMAIL: corovodaonline@post.com

Mbështetje

Këtu mund të jetë Njoftimi yt

PERSONALITETI 2018 PËR SKRAPARIN

skrapari në fletë

Reklama Online

loading...

skrapari në fletë

NAVIGON

breakingnews
www.bashkiaskrapar.gov.al www.albrafting.com www.visitskrapar.com

HAPËSIRË PËR REKLAMA APO NJOFTIMET TUAJA