• COROVODA ONLINE PUBLIKON TË DHËNAT E POPULLSISË DERI NË 1 JANAR 2019
  • NË SKRAPAR BANOJNË GJITHËSEJ 17 343 BANORË
  • NË POLIÇAN BANOJNË GJITHËSEJ 17 174 BANORË

Vdekja e Steve Jobs: Obama "Ishte nder inovatoret me te medhenj amerikane"

06-10-2011 Ne headline kryesore te mediatikeve boterore prej pas ores 02:00 te kesaj te enjteje Vdekja e themeluesit te Apple Steve Jobs 56 vjecarit qe prej disa vitesh luftonte ndaj semundjes se Kancerit eshte kthyer ne nje raport boteror lajmi per kete te enjte te mengjesit te hershem. Te menjehershme kane qene edhe reagimet e para ngushellimi te rastit. Presidenti Amerikan Barack Obama ne nje mesazh te rastit nder te tjera tha: " Michelle dhe Une u pikelluam kur mesuam per vdekjen e Steve Jobs. Steve ishte nder inovatoret me te medhenj amerikan. Me guxim te mjaftueshem per te menduar ndryshe, me guxim te mjaftueshem per te besuar se ai do te ndryshonte boten, i talentuar mjaftueshem per ta bere ate" u tha ne mezashin e pas mesimit te lajmit nga Presidenti Amerikan Obama. Edhe Kryebashkiaku i Nju Jork Michael Bloomberg tha menjehere pas lajmit tragjik se "Amerika ka humbur sot nje gjeni i cili do te mbahet mend me Edisonin dhe Ajnshtajn, dhe idete e te cilit do te krijojne boten per brezat qe do te vijne". Babai i tre femijeve, i martuar ne 1991 me Lisa Jobs, Steve do te vuante prej disa vitesh nga semundja e kancerit. Ai ishte themeluesi i gjigandit elektronik Apple. Vdekja e tij erdhi vetem nje dite me pas nga Prezantimi me i fundit i avancionit teknologjik te Apple ne modelin iPhone 4S
Corovoda On Line Imazhi Kortezi Associated Press

Autentik!

Reklama Online

loading...

skrapari në fletë

PËR KONTAKT - EMAIL: corovodaonline@post.com

Mbështetje

Këtu mund të jetë Njoftimi yt

PERSONALITETI 2018 PËR SKRAPARIN

skrapari në fletë

Reklama Online

loading...

skrapari në fletë

NAVIGON

breakingnews
www.bashkiaskrapar.gov.al www.albrafting.com www.visitskrapar.com

HAPËSIRË PËR REKLAMA APO NJOFTIMET TUAJA