• COROVODA ONLINE PUBLIKON TË DHËNAT E POPULLSISË DERI NË 1 JANAR 2018
 • NË SKRAPAR BANOJNË GJITHËSEJ 17 476 BANORË
 • NË POLIÇAN BANOJNË GJITHËSEJ 17 271 BANORË

Festivali 50: Cmimi "Orkestruesi me i mire" i akordohet Klodian Qafokut. Djali nga Skrapari, trofe ne Fest 50'

Ka mbyllur mbreme rreth ores 23:00 siparin edicioni i 50te i Kenges ne RadioTelevizionin Shqiptar. Eventi mbante ne gare 20 kenge prej se cilave u zgjodh fituese kenga me titull SUUS nga Rona Nishliu (video bashkengjitur). Ne vendin e dyte u rendit kenga me titull "Kristal" nga Elton Deda ndersa ne te tretin kenga me titull "Ajer" interpretuar nga Sajmir Braho. Po ashtu gjate mbremjes se djeshme nga juria e festivalit u dhane edhe 5 cmimet e nderit per kete edicion te 50te ne Kenges ne Radio Televizion.

31 vjecari Koldian Qafoku u vleresua me Cmimin: "Orekestruesi me i mire" duke marre trofeun ne event, Qafoku falenderoi organizatoret dhe bashkepunuesit e ngushte ne event. Kompozitor, Orkestrues etj, Klodian Qafoku ne listen e 20 kengeve garuese ishte pjese e produksionit te kenges "Vlen sa nje jete" kenduar nga Marjeta Billo dhe po ashtu kenges "Zgjome ne nje tjeter enderr" kenduar nga Rudina Delia. Po ashtu, gjate minutave dedikuar galase se mbremjes se djeshme pas perfundimit te garimit te 20 kengeve finaliste, Qafoku ishte pjese edhe e nje produksioni pershendetes mjaft te arrire, ku femijet e nje shkolle artistike nen solon e Anja dhe Amberi kenduan kengen festive "Ja na erdhi viti i ri". Cmimet e tjera speciale u morren nga Rona Nishliu me kengen SUUS per Interpretimin me te mire, Sokol Marsi per Tekstin me te mire me kengen Kristal kenduar nga Elton Deda, Melodia me e mire u dha per Endri Sina per kengen "Mijera Vjet" kenduar nga Elhajda Dani, dhe Cmimi i Kritikes per Frederik Ndoci me kengen "Oh, Jeta ime". Ne Bashkengjitje Corovoda On Line ju fton te ndiqni dy kenget e vendit te pare dhe te dyte, ku Rona Nishliu do te perfaqesoj Shqiperine ne Eurovizionin 2012 qe do te mbahet ne Baku, ne Azerbaxhan.
KENGA FITUESE - RONA NISHLIU - SUUSCMIMI I DYTE - ELTON DEDA - KRISTAL

Corovoda On Line

Futboll: Skrapari bitiset ne vend te 13te Iliria Rreh Elbasanllinjte, Ngjitet ne te 12-tin

Sikunderse na keni ndjekur edhe kete te enjte 29 dhjetor 2011 ne trasmetimin live te rezultateve te Kategorise se pare, pas Ores 13:00 te sotshme, startoi edhe ndeshja e fundit e paluajtur mes Ilirise dhe Elbasanit. Ndeshja perfundoi me fitoren e djemve me zemer te madhe te Fushe Krujes me rezultatin 1 - 0 fale golit te shenuar nga Mitre per Ilirine. Ndeshja me kete rezultat i jep nje tjeter shuplake Skraparit te zhytyr ne gerc mercet, e mos pagesave ne afat te lojtareve, te cilet me te drejte sipas Corovoda On Line po kerkojne merkato dimerore pasi ne tilla kushta nuk kane edhe aq deshire per te luajtur me me Skraparin, kjo per disa emra te ekipit.

Vetem dje, e merkure 28 dhjetor 2011 Skrapari mundi te marre 1 pike ne takimin udhetues ku u ndesh me Himaren ne takimin qe perfundoi i bardhe 0 - 0. Edhe perse fale kesaj pike Skrapari u rendit me 15 pike ne vendin e 11te, 24 ore me pas, e pikerisht pak caste me pare fitorja e Ilirise me trepikeshin qe i mori sot Elbasanit, e coi Fushe Krujen e futbollit ne 16 pike duke bere qe Skuadra jone vendase te zbrese ne tatpjete ende dhe kapur per kete fund 2011 ne vendin e 12te te klasifikimit ne pike te barabarta me Vloren. Ne daten 11 shkurt 2012 do te ristartoj Kampionati i Kategorise se Pare kete here per 2012.
Corovoda On Line

Perfundon Himara - Skrapari: Barazim 0-0 Ja Rezultatet e Takimeve te Javes se 15 Kategoria e Pare

Ka perfunduar me barazim 0-0 ndeshja mes Himares dhe Skraparit e luajtur kete te merkure 28 dhjetor 2011. Ndeshja u ndoq live nga Corovoda On Line ne linkun e perhershem te trasmetimeve sportive. Me heret gjate javes problemi i pagesave të lojtarëve, i cili u bë shkak për humbjen e Skraparit me Vlorën ka bërë që rreth skuadrës të mblidhen një numër biznesmenësh çorovodas, me banim ose jo në qytetin e tyre, që kanë shprehur dëshirën për të kontribuar. Kanë marrë përsipër që të zgjidhin apo të zbusin sadopak problemet që është duke kaluar skuadra e tyre në këtë periudhë, ku më kryesori është problemi i likuidimit financiar të futbollistëve. Barazimi i sotem e ngjit me nje pike Skraparin ne pike te barabarta me Vloren 15 pike. Luftetari dhe Kukesi kryesojne klasifikimin pas Javes se 15te ndonse kane nje ndeshje me pak. Po Sot u luajten edhe 7 nga 8 takimet e tjera te Kategorise se Pare:
 

JAVA E 15te KATEGORIA E PARE 28 Dhjetor 2011
HIMARA - SKRAPARI 0 - 0

GRAMSHI - BESA 0 - 0

ADA - BUTRINTI 2 - 0

KUKESI - LUSHNJA 3 - 1

MAMURRASI - LUFTETARI 0 - 1

VLORA - BESELIDHJA 0 - 0

GRAMOZI - BURRELI 1 - 0


ILIRIA - ELBASANI DO TE LUHET 29 DHJETOR 2011
Corovoda On Line 28-12-2011

Libri Mitologjik: "Robin Hood i Gardes" pershkruan gjuetine ndaj mercenareve Shqipetar

Nje liber mitologjik qe pershkruan ngjarjet e Venecias se 1617 nder te tjera ne brendi te tij ka flet edhe per shqipetaret. Libri ne fakt eshte nje fantastiko-mitologjik dhe protagonist ka personazhin qe njihet si Robin Hoodi i Gardes, dhe qe ne fakt i referohet nje banditi te quajtur Zanzanu. Libri pershkruan beteja te pergjakshme mes te varferve dhe te pasurve, bandave, perleshjeve mes besimeve fetare, rrembime personash etj por ne brendi te tij flitet edhe gjuetine ndaj mercenareve shqipetare.

Ngjarjet ne librin mitologjik i referohen fillimit te viteve 1600 dhe zhvillohen ne kontekstin fantazi ne Rivieren e Siperme Breshiane te Gardes me inkursione dhe protagoniste veroneze. Libri, theksojme se eshte me karakter mitologjik dhe imazhi qe Corovoda On Line jep ne bashkengjitje i referohet nje pamje ku paraqitet Kapja e Banditit Zanzanu ne Brescia ne 1617
Corovoda On Line 28-12-2011

Corovode: Vendimi i Qeverise: Miratohen Pronat qe i kalojne ne Varesi Bashkise Corovode

Me heret, gjate javes qe lame pas Qeveria Shqipetare ka lancuar vendimin ne te cilin miratohet Lista Perfundimtare e pronave te paluajtshme, publike e shteterore qe trasferohen ne pronesi ose ne perdorim te Bashkise Corovode. Vendimi u miratua ne daten 21 dhjetor 2011 dhe pritet te hyj ne fuqi pas botimit ne fletoren zyrtare minimalisht ne javen e dyte e janarit 2012. Sipas lajmit, nje mori dokumentash bashkeshoqerues ne afro 134 faqe kane ne brendesi listen e objekteve qe i kalojne ne pronesi apo perdorim Bashkise Corovode.

Lidhur me kete vendim, ne komunitetin lokal mungesa e trasparences per berjen publike te ketyre objekteve mbetet nje prej problematikave lokale. Ne bashkengjitje Corovoda On Line publikon te plote tekstin e vendimit ne fjale te Qeverise Shqipetare te dates 21 dhjetor 2011:

V E N D I M 
PËR
MIRATIMIN E LISTËS PËRFUNDIMTARE TË PRONAVE TË PALUAJTSHME PUBLIKE, SHTETËRORE, QË TRANSFEROHEN NË  PRONËSI OSE NË PËRDORIM TË BASHKISË ÇOROVODË, TË QARKUT TË BERATIT  
Në mbështetje të nenit 100 të Kushtetutës dhe të neneve 3 e 17, të ligjit nr.8744, datë 22.2.2001, “Për transferimin e pronave të paluajtshme publike të shtetit në njësitë e qeverisjes vendore”, të ndryshuar, me propozimin e ministrit të Brendshëm, Këshilli i Ministrave
V E N D O S I:  
1. Miratimin e listës përfundimtare të pronave të paluajtshme publike, shtetërore, brenda juridiksionit territorial dhe administrativ të bashkisë Çorovodë, të qarkut të Beratit, që transferohen në pronësi ose në përdorim të  kësaj bashkie, sipas lidhjes 1, që i bashkëlidhet këtij vendimi dhe është pjesë përbërëse e tij.
Lista me 134 (njëqind e tridhjetë e katër) fletë, që i bashkëlidhet këtij vendimi, përfundon me numrin rendor  970 ( nëntëqind e shtatëdhjetë).
2. Ngarkohen Ministria e Brendshme, kryeregjistruesi i Pasurive të Paluajtshme të Republikës së Shqipërisë dhe bashkia Çorovodë për zbatimin e këtij vendimi.
Ky vendim hyn në fuqi pas botimit në “Fletoren zyrtare”.K R Y E M I N I S T R I
 SALI BERISHA
Corovoda On Line

Festivali 50 ne RTSH: Mesohen Finalistet: Ne Corovoda Radio On Line me e pelqyera Xhensila Myrtezaj

Sikunderse na ndoqet ne trasmetimin live streaming te nates se dyte te Festivalit te 50 te Kenges ne RTSH ka perfunduar pak caste pas 23:00 te kesaj te marte Nata e Dyte e Eventit. Gjate kesaj mbremje garuan 14 kenge te reja nga te cilat u zgjodhen edhe 10 me te votuarat e nates se sotme. Gjate sherbimit chat bashkeshoqerues me trasmetimin live te inkorpuar nga dailymotion.com ku u shfaq edhe streaming ky event, ndjekesit tane ne Corovoda radio On Line shfaqen me teper pelqyeshmeri per Xhensila Myrtezaj si me e favorizuara e nates se sotme per audiencen tone me kengen "Lule mbledh per henen", por te favorizuar edhe Mariza Ikonomi apo Dr.Flori. Keshtu kompletohet e plote lista e 20 finalisteve te mbremjes finale qe do te mbahet te enjten ne mbremje ne 29 dhjetor 2011. Me poshte Corovoda On Line publikon listen e plote te finalisteve:
FINALISTET E FESTIVALIT TE 50te NE RTSH:

1. Gerta Mahmutaj
2. Bashkim Alibali
3. Samanta Karavello
4. Endri dhe Stefi Prifti
5. Rona Nishliu
6. Rudina Delia
7. Marjeta Billo
8. Hercina Matmuja
9. Altin Goci
10.Elton Deda
11.Toni Mehmetaj
12.Dr. Flori
13.Kamela Islamaj
14.Frederik Ndoci
15.Bojken Lako
16.Mariza Ikonomi
17.Iris Hoxha
18.Saimir Braho
19.Xhensila Myrtezaj
20.Elhaida Dani
Imazhi ne bashkengjitje nga Corovoda On Line gjate nates se dyte te Festivalit, performanca e Xhensila Myrtezaj me kengen "Lule mbledh per henen". Ju rikujtojme se ne do te rikthehemi ne Naten Finale per Trasmetiminn LIVE Streaming Ne linkun e perkohshem tashme ne RADIO, pra degjohemi pas dy ditesh ne 29 dhjetor 201 pasi neser (28) eshte konceptuar nje Nate Gala me rastin e 50 viteve Festival ne Rtsh.
Corovoda On Line

Albanian Screen

I njohur me pare si Alsat Tv me trasmetime nga Shqiperia, Corovoda On Line permes nje serveri te trete mundeson trasmetimin on line streaming te kanalit me te ri televiziv Albanian Screen. Informacione, Dokumentare, Filma dhe Seriale apo evente sportive jane keto disa nder programacionet e ketij kanali televiziv dhe satelitor.

Corovoda On Line

Dhjetor 2011: (Permbledhja) Informacionet kryesore lokale te Corovoda On Line 2011

Corovoda On Line Mediacioni i Vetem Lokal i Corovodes, gjate gjithe 2011 ka ndare me ju informacionet me te fundit ne kohe reale. Por ne fund te ketij viti, Corovoda On Line do t'ju njoh me nje seri shkrimesh kryesore te titujve me te klikuar dhe me te ndjekur. Mediatiku i vetem lokal, dhe zeri i gjithe Skraparit ne dhjetra burime informacionale do te vijoj edhe 2012 me cdo event.

MUAJI DHJETOR 2011

Dhjetor 2011: Festa e Fundvitit. Vogelushet ne Corovode ne eventin Gezuar 2012. Aktiviteti mes gezimit dhe polemikave ne permbajtje (kliko ketu)

Dhjetor 2011: Zbardhet Corovoda. Bora e Pare intesive per kete fundvit ne Corovode. Video Live Streaming (kliko ketu)

Dhjetor 2011: Spostohet pasditeve procesi mesimor per gjymnazistet.Keta te fundit mesimin pasditeve ne nje shkolle 9 vjecare. Shkolla ne rikonstruksion (kliko ketu)

Dhjetor 2011: Corovode: Zenke mes te rinjve ne qender te Corovodes. Lendohet nga nje goditje me thike nje i ri. (kliko ketu)

Dhjetor 2011: Shtyhen takimet e javes se 13te ne Kategorine e Pare.Mamurrasi - Skrapari do zhvillohet ne 17 Protesta ne nivel kombetar e arbitrave shtyn me nje jave me pas kampionatin (kliko ketu)

Dhjetor 2011: Grindje ne nje lokalitet te Skraparit. Ngjarja ne fshatin Qafe. Incidenti mund te kete ndodhur per zgjedhjen e kryeplakut te zones (kliko ketu)

Dhjetor 2011: Bektashinjte e Skraparit ne diten e vecante: Festohet Festa e Ashures ne Skrapar. (kliko ketu)

Dhjetor 2011: Permiresohet gjendja shendetesore e Kryetarit te Nje Komune ne Skrapar. Me heret u aksidentua me mjetin e tij (kliko ketu)
Corovoda On Line

Nentor 2011: (Permbledhja) Informacionet kryesore lokale te Corovoda On Line 2011

Corovoda On Line Mediacioni i Vetem Lokal i Corovodes, gjate gjithe 2011 ka ndare me ju informacionet me te fundit ne kohe reale. Por ne fund te ketij viti, Corovoda On Line do t'ju njoh me nje seri shkrimesh kryesore te titujve me te klikuar dhe me te ndjekur. Mediatiku i vetem lokal, dhe zeri i gjithe Skraparit ne dhjetra burime informacionale do te vijoj edhe 2012 me cdo event.

MUAJI NENTOR 2011

Nentor 2011: Sondazhi: Personaliteti i Vitit 2011 i Skraparit. Corovoda On Line jep rezultatet e anketes per te dytin vit radhazi. Kete here Fitues gazetari investigativ Artan Hoxha (kliko ketu)

Nentor 2011: Polican: 3 ngjarje brenda nje nate: Vjedhjet: makina dhe dyqan bastisen ne qytetin e Policanit brenda nje nate (kliko ketu)

Nentor 2011: Incidenti pas ndeshjes: Pas ndeshjes se te rinjve U17 ne Berat grindje mes tifozave te dy ekipeve. Pergjaket i riu nga Skrapari (kliko ketu)

Nentor 2011: Corovode: Nafta dhe Benzina kapin pikun. 1 liter kushton 185 lek. Drejtuesit e Mjeteve: Jo Cilesore (kliko ketu)

Nentor 2011: Kryetari i Bashkise Polican, Shpallet Fitues ne Asamblene Kombetare te PS mes 120 emrave te tjere dhe kreu i Policanit. (kliko ketu)

Nentor 2011: Polican: Gjandet trupi pa jete i nje te moshuari. Dergjej prej dy dite netesh pasi ishte aksidentuar ne nje terren duke rreshkitur. (kliko ketu)
Corovoda On Line

Tetor 2011: (Permbledhja) Informacionet kryesore lokale te Corovoda On Line 2011

Corovoda On Line Mediacioni i Vetem Lokal i Corovodes, gjate gjithe 2011 ka ndare me ju informacionet me te fundit ne kohe reale. Por ne fund te ketij viti, Corovoda On Line do t'ju njoh me nje seri shkrimesh kryesore te titujve me te klikuar dhe me te ndjekur. Mediatiku i vetem lokal, dhe zeri i gjithe Skraparit ne dhjetra burime informacionale do te vijoj edhe 2012 me cdo event.

MUAJI TETOR 2011
Tetor 2011: Zgjedhje ne Partine Socialiste ne Corovode Pjesemarrja ne Votime 73% (kliko ketu)

Tetor 2011: Emerohet kreu i ri i Rendit ne Komisariatin e Skraparit (kliko ketu)

Tetor 2011: Mbahet Konferenca e 15 te e Veteraneve te Skraparit. Zgjidhen Strukturat e reja (kliko ketu)

Tetor 2011: Komuniteti i lagjes Hasan Seitaj kunder mbylljes se kopsht cerdhes Nr.3 ne Corovode (kliko ketu)


Tetor 2011: Projekti i 2003. Si do te trasfomohej Kanioni i Osumit ne 14 pika prodhimi energjie (kliko ketu)
Corovoda On Line

Shtator 2011: (Permbledhja) Informacionet kryesore lokale te Corovoda On Line 2011

Corovoda On Line Mediacioni i Vetem Lokal i Corovodes, gjate gjithe 2011 ka ndare me ju informacionet me te fundit ne kohe reale. Por ne fund te ketij viti, Corovoda On Line do t'ju njoh me nje seri shkrimesh kryesore te titujve me te klikuar dhe me te ndjekur. Mediatiku i vetem lokal, dhe zeri i gjithe Skraparit ne dhjetra burime informacionale do te vijoj edhe 2012 me cdo event.

MUAJI SHTATOR 2011
Shtator 2011: Kryetari i Komunes Qender ne Skrapar i sapo zgjedhur braktis PS shkon me LSI (lajmi u mesua ne breaking news (kliko ketu)

Shtator 2011: Ndryshon fasada e Bashkise tradicionale nder vite e Corovodes. (kliko ketu)

Shtator 2011: Fillon viti i ri shkollor 2011 - 2012 ne Corovode bie zilja e pare (kliko ketu)

Shtator 2011: 4 femije plagosen gjate mengjesit prane shkolles 9 vjecare ne Corovode nga kureshtja. Kafsha i demton (kliko ketu)

Shtator 2011: Grusht ne qender te Corovodes. Punetori harron punen Pergjaket nje i moshuar (kliko ketu)

Shtator 2011: Bie nen flake masive nje kioske ne Corovode. Zjarri favorizuar nga disa fishekzjarre qe ndodheshin ne te (kliko ketu)

Shtator 2011: Nje vater zjarri e lokalizuar ne afersi te fshatit Mollas. Re tymi mbulojne Corovoden (kliko ketu)

Shtator 2011: Ispektoriati i Larte i Deklarimit te Pasurise gjobit kryetarin e Komunes Bogove, Skrapar (kliko ketu)

Shtator 2011: Fillon nje seri vjedhjesh te mistershme ne banesa ne Corovode-rasti i dyte (kliko ketu)

Shtator 2011: Perkujtohet ne nje ceromoni ne 1 vjetorin e ndarjes nga jeta ish Kryetari i Bashkise Corovode Lefter Lame (kliko ketu)

Corovoda On Line

Gusht 2011: (Permbledhja) Informacionet kryesore lokale te Corovoda On Line

Corovoda On Line Mediacioni i Vetem Lokal i Corovodes, gjate gjithe 2011 ka ndare me ju informacionet me te fundit ne kohe reale. Por ne fund te ketij viti, Corovoda On Line do t'ju njoh me nje seri shkrimesh kryesore te titujve me te klikuar dhe me te ndjekur. Mediatiku i vetem lokal, dhe zeri i gjithe Skraparit ne dhjetra burime informacionale do te vijoj edhe 2012 me cdo event.

MUAJI GUSHT 2011
Gusht 2011: Per afro 2 ore nje vater zjarri perfshin zonen e quajtur Kalaja ne Corovode. Re te medha tymi deri ne oret e vona te mbremjes (kliko ketu)

Gusht 2011: Konstituohet Keshilli i Komunes Qender. Pas Zgjedhjeve te perseritura ne Kete Komune Krijohet institucioni menaxhues i qendres se komunave (kliko ketu)

Gusht 2011: Kujtohet ne Corovode 1 vjetori i ndarjes nga Jeta te ish-kryetarit te Veteraneve te Skraparit Demir Nuellari. (kliko ketu)

Gusht 2011: Incident ne Perurimin e Sheshit "Tomorri" ne Polican. Grindje mes disa te rinjsh. Pergjaket festa ne mbremjen e ceremonise (kliko ketu)

Gusht 2011: Rikonstruksioni i segmentit Buzuq Corovode kap shifren 2 000 000 euro. Ende vijojne punimet por pa perfundim (kliko ketu)

Gusht 2011: Percillet ne banesen e fundit Xhulian Hallko. Njeri prej viktimave te aksidentit tragjik ne Grepcke te Skraparit Kujtojme Corovoda On Line dha e para informacionin per aksidentin e ndodhur vetem 10 minuta ngjarjes (kliko ketu)
Corovoda On Line

Qershor 2011: (Permbledhja) Informacionet kryesore lokale te Corovoda On Line 2011

Corovoda On Line Mediacioni i Vetem Lokal i Corovodes, gjate gjithe 2011 ka ndare me ju informacionet me te fundit ne kohe reale. Por ne fund te ketij viti, Corovoda On Line do t'ju njoh me nje seri shkrimesh kryesore te titujve me te klikuar dhe me te ndjekur. Mediatiku i vetem lokal, dhe zeri i gjithe Skraparit ne dhjetra burime informacionale do te vijoj edhe 2012 me cdo event.

MUAJI QERSHOR 2011
Qershor 2011: Sheshi Qendror ne Polican peson ndryshim rrenjesor. Ne nje konceptim te ri me bashkekohor qendra urbane e Policanit peson ndryshim. (kliko ketu)

Qershor 2011: Baba Edmondi zgjidhet ne krye te Bektashinjve si drejtuesi i ri i Kryegjyshates Boterore Bektashiane. (kliko ketu)
Qershor 2011: Lekundje sizmike ne Corovode. Ne nje kohezgjatje teper te shkurter por vale goditese te ndjeshme ne gjithe lokalitetin. (kliko ketu)

Qershor 2011: Shoqerohet ne Polici nje Bari nga Skrapari lidhur me nje ceshtje te hapur nga Komisariati i Vlores per nje vjedhje (kliko ketu)

Qershor 2011: Gjendet e vdekur nje shtetase ne Skrapar, prane fshatit Dobrenj. Ekspertiza paresore foli per nje vetmbytje te viktimes (kliko ketu)

Qershor 2011: Promovohet ne Corovode libri i autores Anjeza Sakaj. Libri u prit me interes ne opinionin intelektual ne Corovode. (kliko ketu)
Corovoda On Line

Te Merkuren 28 dhjetor 2011 Himara - Skrapari Java e 15te e Kategorise se Pare Ja Takimet

Kete te merkure 28 dhjetor 2011, e fundit e merkure per 2011 do te luhen edhe takimet e Javes se 15te te Kategorise se Pare ne Kampionatin e Futbollit Shqiptar. Pas "shkaterrimit" ne fushen e tij nga Vlora, Skrapari do te ndeshet me Himaren ne udhetim. Pas Javes se 14te te luajtur kete fundjave qe lame pas Himara pozicionohet e fundit me 8 pike ndersa Skrapari pozicionohet i 11ti me 14 pike me pike te barabarta me Vloren, Gramozin dhe Burrelin. Takimi i mesjaves do te nis ne oren 13:00.

Kjo do te jete edhe ndeshja e fundit per kete vit 2011 per Skraparin. Ndeshjet e tjera qe do te luhen kete te merkure 28 dhjetor 2011 do te jene:
JAVA E 15te KATEGORIA E PARE
28 dhjetor 2011

13:00HIMARA - SKRAPARI


13:00ILIRIA - ELBASANI


13:00GRAMSHI - BESA


13:00ADA - BUTRINTI


13:00KUKESI - LUSHNJA


13:00MAMURRASI - LUFTETARI


13:00VLORA - BESELIDHJA


13:00GRAMOZI - BURRELICorovoda On Line vijon trasmetimin online te rezultateve duke klikuar ketu cdo dite spotive per kete kompeticion, ku mund te ndiqni edhe klasifikimin aktual.
Corovoda On Line

Vlora rreh triplete Skraparin Perfundon 0-3 takimi Skrapari - Vlora Ja Rezultatet e Javes se 14te

Perfundoi pak minuta me pare takimi i javes se 14te mes Skraparit dhe Vlores me rezultatin e thelle 0-3. I gjithe takimi u dominua nga miqte e Vlores ndersa Skrapari zhgenjeu teresisht tifozat e tij ne performancen e sotme. Ne daten 28 dhjetor do te luhet edhe java e fundit e ketij sezoni 2011 per Kategorine e Pare. Po sot u luajten edhe 6 nga 8 takimet e Javes se 14te te Kategorise se Pare te cilat dhane keto rezultate:

SKRAPARI - VLORA 0-3
BESELIDHJA - MAMURRASI 1-0
LUFTETARI - KUKESI (SHTYHET)
LUSHNJA - ADA 3-0
BUTRINTI - GRAMOZI 25.12.2011
BURRELI - GRAMSHI 1-0
BESA - ILIRIA 2-1
ELBASANI - HIMARA 4-2
Corovoda On Line

Corovode: Vogelushet Festojne: Festa e fundvitit mes polemikash dhe gezimit Ja Video

Nje aktivitet me rastin e Festave te Fundvitit u organizua sot ne Corovode pak pas ores 15:15 te kesaj te premte. Aktiviteti i quajtur "Gezuar 2012" ishte permbyllesi festiv per me te vegjlit e Corovodes. Aktiviteti kishte si protagoniste nxenes te shkollave 9 vjecare. Por edhe me heret, ky aktivitet do te mbahet mend gjate ne Corovode per shkakun se shume permbajtje ne kete aktivitet ishin per +18 vjecare ne tematike. Barcaleta ku flitej per tradhetine burre grua, apo raporte dashurore, kenge te inskenuara per te treguar per femijet qe ende nuk i dine keto pervoja por u induktohen si pjese e realitetit ishin dhe mbeten polemikat kryesore te aktivitetit.

Gjate gjithe javes shume pjesetare te komunitetit flisnin per kete por perfundimi i ketij aktiviteti i dha me ne fund fundin nje aktiviteti me mjaft polemika. Nje video qe ne redaksine e Corovoda On Line erdhi Live via Mobile rregjistroi me heret aktivitetin. Disa Sekuenca ne i montuam dhe ju mund te ndiqni ne videon bashkengjitur disa plane.

Corovoda On Line

Websiti: Tema del "jashte" teme. Gazeta Tema On Line difekt ne nje aplikacion te saj

Corovoda on Line blogu lokal i informacionit mesditen e kesaj te premte 23 dhjetor 2011 kapi se websiti, nje nder me te ndjekurit ne Shqiperi gazetatema.net i njohur per qendrimin kritik ndaj pushtetit ka pesuar nje tjeter difekt. Ky i radhes i referohet nje aplikacioni qe ne gjuhen e webmasterave quhet Plugins apo shtojce dhe qe siguron qe nje aplikacion i caktuar te funksionoj brenda nje websiti. Keshtu ne mesdite tek rubrika Sondazh per Njeriun e Vitit 2011 ku vizitoret klikojne per te votuar personazhin qe sipas tyre eshte me i spikaturi per vitin 2011 kishte te dhena jo shume te sakta.

Corovoda On Line dje ne mbremje rreth ores 21:45 gjate monitorimit te ketij websiti ruajti te dhenat e sakta te atyre qe kishin votuar deri dje (ku gjithcka ishte ne rregull). Por duke i krahesuar keto te dhena me te dhenat e rezultateve deri ne mesditen e sotme dukej qarte qe dicka nuk funksiononte. Rezultatet ne perqindje tregonin 175% te votave kur ne fakt ne total perqindja duhet te jete 100%. Ne bashkengjitje Corovoda On Line publikon te dhenat qe vertetojne kete defekt. Por si shpjegohet ky difekt? Arsyet jane te ndryshme. Me teper gjasa ka qe plugins i sondazhit qe eshte instaluar ne faqe te kete pesuar nje ndryshim nga prodhuesi i tij (nje link i jashtem qe kur instalohet ne e lejojme te veproj ne brendi te stryktures se faqes). Por nuk perjashtohet mundesia e atyre qe quhen bombardime klikimesh. Exit Pollet jane ne nje fare menyre kanale depertuese ne brendi te faqes. Vizitoret me dijeni te informatikes mund te shfrytezojne keto "porta" te cilet sjane te vetme si pershembull chat, log in, komente te cilat inkorpohen ne strukturen e websitit. Por keqdashes per qellime te tyre mund te depertojne permes ketyre "portave" per te mposhtur sistemin apo per ato qe quhen hackerime. Por zgjidhja? Ne kete rast duhet gjetur faktori por me e mira eshte nje backup nese faqja eshte ruajtur deri dje, ne te kundert atomatikisht duhet te nderhyet manualisht ne Poll per te vendosur te dhenat e meparshme te sakta. Kjo ne plan te pare duket sikur kompromenton disi sondimin elektronik por mbetet menyra me e thjeshte. Corovoda On Line me poshte ju paraqet te dhenat qe ishin deri dje e enjte 22 dhjetor 2011 ne oren 21:45 ku sondazhi ishte i rregullt ne ate kohe.
DERI NE OREN 21:45 date 22 dhjetor 2011 REZULTATET E SONDAZHIT ELEKTRONIK TE GAZETATEMA.NET:
Njeriu i Vitit 2011 ne Gazeten Tema
1-Aleks Nika, Hekuran Doda, Faik Myrtaj, Ziver Veizi, vrare me 21 Janar 2011 (38%, 1 565 Votes)
2-Edi Rama (18%, 743 Votes)
3- Kreshnik Spahiu Aleanca Kuq e Zi (12%, 491 Votes)
4-Sali Berisha (8%, 346 Votes)
5-Dritan Prifti (8%, 328 Votes)
6-Albin Kurti Vetvendosja (4%, 183 Votes)
7-Artan Hoxha Gazetar News 24 (4%, 180 Votes)
8- Flora Hanelli Pedagoge (4%, 169 Votes)
9-Tania Fajon (4%, 165 Votes)
10- Bamir Topi (0%, 149 Votes)

Ndersa sot e Premte ora 13:00 date 23dhjetor 2011 Rezultatet e Sondazhit tregonin:
Njeriu i Vitit 2011 ne Gazeten Tema
 • Dritan Prifti (80%, 3 355 Votes)
 • Aleks Nika, Hekuran Doda, Faik Myrtaj, Ziver Veizi, vrare me 21 Janar 2011 (39%, 1 625 Votes)
 • Edi Rama (19%, 803 Votes)
 • Kreshnik Spahiu Aleanca Kuq e Zi (12%, 502 Votes)
 • Sali Berisha (9%, 361 Votes)
 • Artan Hoxha Gazetar News 24 (4%, 187 Votes)
 • Albin Kurti Vetvendosja (4%, 187 Votes)
 • Flora Hanelli Pedagoge (4%, 176 Votes)
 • Tania Fajon (4%, 167 Votes)
 • Bamir Topi (0%, 158 Votes)
Total Voters: 4 219
POR PO TE MBLEDHESH VOTAT DHE PERQINDJET SHIFRAT DALIN KREJTESISHT NDRYSHE. iMAZHI NE bASHKENGJITJE ESHTE I ORES 13:00 TE KESAJ TE PREMTE 23 DHJETOR 2011 MARRE NGA COROVODA ON LINE
Corovoda On Line

Skrapari: Entuziast pas Mamurrasit te javes qe shkoi. Radhen e ka Vlora

Ndersa kete te shtune 24 dhjetor 2011 ne oren 13:00 do te luhet ne Corovode takimi Skrapari - Vlora, ky do te jete edhe takimi me i fundit i 2011. I vlefshem per Javen e 14te te Kategorise se Pare Takimi pritet me kureshtje ne Corovode. Dhe jo vetem ai por edhe Gramozi i cili do te ndeshet me Butrintin paraqet interes per vendasit e futbollit, Kjo Pasi Gramozi eshte ndjekesi me pike te barabarta me Skraparin, kur ky i fundit po perpiqet per nje performance pozitive dhe nje distance ne pike edhe me te larte me vendet e fundit te tabeles. Ne kete mes jave e perditshmja sportive Sport Ekspres citoi per kete vigjilje te prag takimit Skrapari - Vlora edhe kapitetin e Skraparit Durim Brata. Per te perditshmen sportive ai tha:

“Po përgatitemi që përballë Vlorës të arrijmë një fitore bindëse, sepse synojmë që të mbyllim fazën e parë me sukses dhe, mbi të gjitha, të kënaqim tifozerinë tonë. E respektojmë kundërshtarin, është një skuadër që kërkon vëmendje të madhe dhe do të luajmë ashtu sikundër ndaj skuadrave të njohura dhe me traditë, për të marrë me çdo kusht fitoren”.
Po keshtu kete te shtune 24, do te luhen edhe takimet e tjera te fundit per 2011 per Kategorine e Pare te cilat do te jene:

Skrapari - Vlora
Beselidhja - Mamurrasi
Luftetari - Kukesi
Lushnja - Ada
Butrinti - Gramozi
Burreli - Gramshi
Besa - Iliria
Elbasani - Himara
Corovoda On Line

Cudia: Corovode: Disa te punesuar prej vitesh kujtohen qe s'kane bere arsim te larte

Eshte e cuditshme ne fakt, dhe kjo mund te perbej nje ilaritet, por shume punonjes te adminstratave te ndryshme ne Corovode, qe prej vitesh te pakten nga komuniteti jane njohur "si me arsim te larte" rezultojne me se fundmi se jane ne kerkim te ketij te fundit. E pikerisht per kete, kjo eshte arsyeja qe disa punonjes disa vjecare ne institucione te ndryshme lokale ne Corovode i drejtohen nje universiteti privat rajonal ne qark per te marre diplomimin. Tarifat e ulta, afersia gjeografike jane shtysat kryesore. Por nese kjo shtyse eshte e kuptueshme per shume persona qe jane kualifikuar me pare me arsimin e larte dhe qe ndjekin hapat te tjera per nje karriere profesionale, si fakultet te dyte apo mastera nen syrin lokal vemendja bie mbi disa prej tyre qe kane operuar prej vitesh por qe rezultojne pa arsim te larte. E pashpjegueshme se si kane qene ne gjithe keto kohe pa kete kriter, i cili eshte nje prej kushteve thelbesore per punesimin ne administrate ndersa nga krahu tjeter shtuar edhe militantizmin politik te rinjte e Corovodes braktisin qytetin pasi gjejne dyer te mbyllura per vende pune edhe perse me diplomim te larte. Njohjet, aferat apo kritere perkatesie politike shihen si shkaktare kryesore te kesaj situate te zymte por gjithesesi duket sikur po kanalizohet ne obligimin per arsimim te larte dhe le te shpresojme se do te shkoj drejt nje pozitiveje lokale.

Corovoda On Line

Nen Bore: Corovoda ne atmosferen e fundvitit 2011 Mes gezimit dhe te ftohtit

Temperaturat e kesaj te merkure jane ulur ndjeshem ne Corovode por ekstremi pritet qe nga neser deri te premten ku maksimalisht pritet nga -5 me e ulta apo edhe -7 grade ne ekstrem. Por Sot Corovoda u zgjua e veshur nen boren e pare intesive te ketij fundviti. Me se shumti te vegjlit iu gezuan bores qe gjeten ne Corovode ku mendohet se ajo ra ne qytet ne 10 centimetra trashesi. Procesi mesimor u pershpejtua ne orare ne disa klasa ne shkollat 9 vjecare, ndersa shume banore lokal qe nga dje ne rrjete sociale kane shkembyer fotot dhe videot e panoramave te ndryshme te Corovodes nen Bore.
Pamjet ne bashkengjitje jane te ores 07:20 minuta te mengjesit te kesaj te merkure nga Corovoda On Line trasmetuar gjate sherbimit Streaming ne Ustream dhe YouTube. Ne grupimin Corovoda On Line ne Facebook pas 14:00 do te keni mundesi te shihni disa video te shperndara nga perdorues te ndryshem ne rrjete sociale mbi pamjet e bores dje.

Corovoda On Line

Corovode: Zbardhen majat e maleve ne Corovode. Video Stream Bore ne Corovode

Rreshjet e para te bores (intesive) per te paren here per kete fundvit 2011 nisen sot rreth 11:35 ne Corovoden e kesaj te marte 20 dhjetor 2011. Sherbimi Streaming Video i Corovoda On Line ne serverat tane rregjistroi dhe video te pak casteve me pare rreth 14:15 kur ne Corovode atmosfera e fundvitit u ndje disi me vecante nga rreshje te bukura te bores. Videoja ne Bashkengjitje sapo u ngarkua. Ju mund ta ndiqni duke klikuar ne butonin e vogel play ne shiritin ne fund. Bora e ketyre diteve nuk pritet te qendroj pasi eshte paraprire nga rreshje shiu. Edhe ne keto caste kur ora lokale shenon 14:48 ka rreshje bore ne qytet por me intesitet me te ulet. Bashkohu ne grupin e Corovoda On Line ne Facebook per te njoftuar per streaming Live te radhes Direkt Nga Corovoda

Por sherbimi meteo thote se shtunen ne mbremje mund te kemi bore te qendrueshme ne Corovode. Te paret ne informimin lokal. Ky eshte Corovoda On Line

Corovoda On Line

Futboll: Ndryshon fundi i tabeles ne Kategorine e Pare Vlora Himara 2-1, Skrapari te shtunen kunder Vlores

Ka perfunduar me rezultatin 2-1 takimi i fundit i Javes se 13te te Kategorise se Pare luajtur kete te hene 19 dhjetor 2011 mes Vlora - Himara. Ekipi i Vlores keshtu i largohet fundit te tabeles se klasifikimit duke u pozicionuar me 12 pike ne vendin e 14te. Java qe vjen do te sjell edhe perballjet e fundit per kete sezon dimeror te 2011. Skrapari do te pres ne shtepine e tij te shtunen 24 dhjetor 2011 Vloren ndersa do te luhen takimet e javes se 14te. Aktualisht Skrapari eshte ne vendin e 11te te klasifikimit me pike te barabarta por statistika superiore krahesuar me Gramozin. Ndeshjet e plota qe do te luhen ne fundjave per kete jave do te jene:
E SHTUNE 24 DHJETOR 2011 JAVA E 14te KATEGORIA E PARE

-Skrapari - Vlora
-Beselidhja - Mamurrasi
-Luftetari - Kukesi
-Lushnja - Ada
-Butrinti - Gramozi
-Burreli - Gramshi
-Besa - Iliria
-Elbasani - Himara
Rezultatet ne kohe reale ndiqini te shtunen ne kete link (Kliko KETU)

Corovoda On Line

Corovode: Gjymnazistet nga sot Procesi mesimor Pasditeve. Shkolla ne rikonstruksion

Nga kjo e hene 19 dhjetor 2011 Gjymnazistet e se vetmes shkolle te Mesme ne Corovode do te zhvillojne procesin mesimor edhe per keto dite te mbetura te 2011 ne shkollat 9 vjecare. Procesi mesimor do te jete ne ore te reduktuara mesimore, dhe do te nis per ta pas mesdite pasi 9 vjecarja te kete perfunduar procesin mesimor. Edhe kjo e fundit per kete jave do te kete ore te reduktuara ne kohezgjatje. Shkak eshte bere nje rikonstruksion qe po i behet shkolles se mesme te pergjithshme "Ramiz Aranitasi". Kjo e saponisura perkon me javen e fundit mesimore per 2011 pasi qe prej se premtes nxenesit e te gjitha shkollave do te nisin pushimet e fundvitit.

Corovoda On Line

Moti: Corovoda me rreshje shiu deri te merkuren. Te Enjten -9 grade Bora e pare? Pritet te Shtunen

Fillim java do te jete serisht me rreshje ne Corovode. Deri te merkuren shiu do te shoqeroj lokalitetin. Rreshjet priten te nisin qe nga mbremja e se dieles dhe do te vijojne intesive deri rreth ores 02:00 te se henes per te vijuar pas mesdites se te henes. Paraditja e se henes do te jete me mot te paqendryeshem. Temperaturat e ores 08:00 te se henes priten te jene maksimalja 8 dhe minimalja -1 grade. rreshjet qe do te nisin qe nga rreth mesdita e se henes do te perfundojne ne mengjesin e se merkures pasi gjithe e marta parashikon rreshje. Edhe te merkuren gjate dites do te kete rreshje por kryesisht moti do te jete me vranesira. POR KUJDES: Te enjten do te ulen ndjeshem temperaturat madje besohet se do te shkohet deri ne -9grade celsius ne oret e pasdites se vone te se enjtes. Moti pasditen e se enjtes do te hapet por temperaturat minus do te jene edhe te premten rreth -7 minimumi ekstrem. Ndonse parashikimi eshte afatgjate dhe fenomene mund te ndodhin, por nga parashikimi i sotem te shtunen ne mbremje pritet bora e pare ne Skrapar qe do te qendroj per pak dite. Keshtu le te shpresojme se Nata e Krishlindjeve 24 dhjetor te zbardh Corovoden ne 25 dhjetor 2011

Corovoda On Line

Hartimi i Buxhetit te ri: Degjesat Publike edhe kete here nuk kane gjasa ne Skrapar

Kjo periudhe ne shume administrata te qeverisjeve lokale perkon me fillimin e hartimit te buxheteve te reja per vitin 2012. Por edhe kete vit ajo qe pritet te ndodh eshte ofrimi i gatshem i buxhetit ne projekt i hartuar nga vete punonjesit e administratave vendore, nje proces i cili kryhet ne miratim ne 3muajorin e pare te cdo viti. Por perfshirja e komunitetit dhe grupeve te interesit ne kete proces ne Skrapar eshte thuajse utopike. E pikerisht kjo eshte nje nder problematikat kryesore te komunave dhe bashkive te vogla sic jane keto te krahines se Skraparit. Vendimarrjet u ofrohen te gatshme prej administratave komunitetit, dhe kjo eshte barriera kryesore se perse nuk kooperon komuniteti me keto institucione ne shume nisma. Me parimin "Topi eshte i imi, Penalltine e gjuajme vete" madje edhe duke nenvleresuar komunitetin "si te ishte i paditur" jane ende keto adminstrime qe polarizojne gjithnje e me shume opinionin publik lokal ndaj institucioneve. Prej tyre te fundit duket si lluks, te qenit open minded ne kete proces nga ku nje vit i tere do te mbart pasojat. Ende mbetet ne tradicion fakti qe projekt buxheti mbetet mes dyersh te vetem dy paleve, njesise vendore dhe keshillit komunal. Nga ana tjeter ndersa Shqiperia eshte tashme e aksesueshme ne teknologjine elektronike, sistemi i websiteve te njesive vendore per Skraparin eshte ende larg. Ndonse projektet e domaineve me prapashtesen .gov.al kane nisur tashme edhe per shume komuna ne Shqiperi, pasi bashkite ne pjesen me te madhe e kane kete akses, serisht trasparenca do te mungoj kur flasim per Skraparin. Rreth 2 muaj me pare ne rotoret e kerkimit te corovodaonline, u kap nje sistem test ne te cilin adresat bashkiacorovode.gov.al dhe bashkiapolican.gov.al per vetem 2 dite u testuan ne sinjal por pas kesaj ende nuk dihet se ku eshte ne proces kjo nisem e cila mbeshtetet edhe nga nje organizem europian i pranishem ne Shqiperi. Gjithesesi, ne cdo vit pritet te ndodhi ajo tradicionalja qe te thuhet se jane pyetur grupet e interesit dhe edhe ne 3 muajt e pare te vitit buxheti te aprovohet sikunderse ndodh cdo here, pavaresisht se ne thelb distanca komunitet - administrate thellohet edhe me tej. Ne imazh bashkengjitur websiti i nje komune prane Bulqizes se quajtur Zerqan qe ka afro 13 fshatra nen juridiksion ne adresen komuna-zerqan.gov.al

Corovoda On Line

Corovode: Ngadalesohen Punimet ne segmenti hyres te rruges Nacionale

Raporte citojne se prej ditesh punimet ne segmentin rrugor Orizaj - Corovode jane ngadalesuar ndjeshem. Punimet e nisura qe ne qershorin e 2011 ndersa behet fjale vetem per pak kilometra kane mbetur mesa duket thjesht ne disa punetore mirembajtes. Ndersa pjesa me e madhe e punes eshte bere nderkohe, ku zgjerimi i ketij aksi, si dhe shtresat e asfaltit kane avancuar deri diku ne shume pak distance ende nuk po avancohet me te njejtin ritem si me pare. Punonjes te firmes jane prezent ne fakt gjate cdo dite ne kete segment por se ritmet e punes jane minimizuar krahesuar me nje muaj me pare. Nuk dihen arsyet zyrtare, por ne Corovode shume individe mbi reagimet per kete te lene te kuptosh per mos levrim te fondeve, por kjo nuk dihet nese eshte zyrtare. Veshtiresia e punimeve ne kete periudhe nga ana tjeter eshte edhe me e larte kjo edhe per shkak te stines se rreshjeve te shirave dhe fenomeneve natyrore.
Corovoda On Line

Barazon Skrapari Perfundon Mamurrasi - Skrapari 1-1 Brata i dhuron 1 pikeshin Skraparit Ja Ndeshjet

Kane perfunduar 6 takimet e Javes se 13te te Kategorise se Pare te Futbollit. Ekipi i Skraparit barazoi ne minutat e fundit te pjeses se dyte permes Brates rezultatin qe pergjate gjithe kohes ishte ne favor te Mamurrasit. Fillimisht ishte Pustina i cili shenoi per Mamurrasin ne Minuten e 30t ndersa barazimi do te vinte ne te 79' nga Brata. Keshtu Skrapari fiton nje pike duke kaluar ne 14pike te barabarta me Gramozin. Po sot u luajten edhe 5 takimet e tjera pasi takimi Iliria - Burreli do te luhet neser 18.12.2011 ndersa Vlora - Himara do te luhet ne 19.12.2011. Ja rezultatet e plota te 6 takimeve te kesaj te shtune:

Java e 13te e Shtune 17/12/2011
MAMURRASI - SKRAPARI 1/1
BESA - ELBASANI 4/2
GRAMSHI - BUTRINTI 4/4

GRAMOZI - LUSHNJA 0/1

ADA - LUFTETARI 1/2
KUKESI - BESELIDHJA 2/0
 Corovoda On Line edhe sot trasmetoi LIVE ne Linkun (KATEGORIA E DYTE) rezultatet:
Corovoda On Line
  

E Treta e Verteta: Britney Spears Fejohet Lajmin permes Twitter

Kengetarja Pop, Britney Spears eshte fejuar me se fundmi. Keshtu u mesua kete te premte 16 dhjetor 2011. Gjithcka pas nje postimi ne twitter. Ne llogarine ne Twitter Britney postoi me heret shenimin:
"OMG. Last night Jason surprised me with the one gift I've been waiting for. SO SO SO excited!!!"
" Oh Zot. Dje Jason me surprizoi me nje dhurate qe e prisja prej kohesh. Shume shume shume e eksituar!!!"
Qe nga muaji maj 2010 Britney ka njohur Jason Trawick. Nese kjo fejese do te jete e sukseshme normalisht do ta coj kengetaren drejt marteses se trete te saj. Martesa e Pare e saj zgjati 55 ore pasi u anulua me pas, kur burri i pare per te do te ishte nje tjeter Jason por kete here Jason Alexander nje ish shok femijerie me kengetaren. Nje vit me vone ajo u martua me Kevin Federline nje balerin me te cilin pati edhe 2 femije Sean Preston dhe Jayden James.


Corovoda On Line

Del Traileri i Ri. "The Expendables 2" yjet e filmit aksion mblidhen serisht bashke Ja Video

Ne veren e vitit 2012 pritet te dale edhe premiera boterore e filmit me te ri ne formatin e dyte. Pas Suksesit te "The Expendables" (1shi) yjet e kinemase boterore te te gjitha koherave si Syl Stallone, Schwarzenegger, Jet Li, Van Dam, Chuck Norris, Bruce Willis, Dolph Lundgren, Crews, Couture, Hemsworth, Statham do te jene serisht protagoniste te versionit te dyte te filmit mjaft te sukseshem te edicionit te pare. Sot eshte ngarkuar eshte traileri i filmit te dyte, nje video insert prej 1 minutesh qe jep disi pak plane nga filmi qe vijon te xhirohet. Ne bashkengjitje ndiqni trailerin ne fjale.Corovoda On Line

Meteo: Corovoda: e shtuna e rreshjeve te medha neser priten 30.8 mm shi

E shtuna 17 dhjetor 2011 pritet te sjelle nje mot me rreshje intesive ne Corovode. Sipas sherbimit Meto te Corovoda On Line per neser e shtune 17 dhjetor 2011 sasia e rreshjeve lokale pritet te jete 30.8 mm shi. Rreshjet parashikohen se do te nisin rreth ores 03:00 te mengjesit dhe se do te vijojne gjate gjithe dites. Sasia me e larte e tyre pritet rreth ores 10:00. Edhe era do te jete e pranishme neser. Ne oren 08:00 te mengjesit shpejtesia meter per sekonde sipas sherbimit meteo pritet te jete 10.3 meter per sekonde ku do te jete kjo edhe me e forta e eres per te shtunen. Era do te fryje me se tepermi ne drejtimin Jug - Perendim. Persa i perket temperaturave te dites se neserme me larta vlere do te jete 12 grade celsius ndersa me e ulta 1 grade. Por gjate gjithe javes ne vijim rreshjet nuk do te mungojne. Perjashtim do te beje e merkura e ardhshme por temperaturat do te zbresin ndjeshem dhe pritet qe Corovoda te merkuren te kete minimalen -2grade celsius.
Imazhi Ne Bashkengjitje Pamje Satelitore e shtune 17 dhjetor 2011 ora 10:00 (Parashikimi)
Corovoda On Line

Rekord Guinness: 18 vjecarja indiane shpallet e "vockla" ne Bote 62.8 cm e gjate

Vetem Pak minuta me pare kete te premte 16 dhjetor 2011 u shpall zyrtarisht Rekordi me i Ri ne Bote. Vajza me shkurter ne bote eshte nje indiane e quajtur Jyoti Amge. Keshtu Perfaqesuesi i Librit te Rekordeve Guinness Rob Molloy dhe mjeku indian manoj Pahukar zyrtarizuan ne ceremoni matjen e gjatesise se 18 vjecares indiane. Ne fund rezultoi se gjatesia e saj eshte 62.8centimetra duke u klasifikuar si rekord boteror. Ai i meparshmi mbahej nga amerikania Bridgette Jordan qe ishte 69.5 centimetra e gjate. Imazhi u shpernda ne keto caste ne rrjet ndersa ora lokale ne kete cast ne Corovode shenon 12:08.

Corovoda On Line

Prej Muajsh: Disa rruge ne Corovode pa asnje ndricim rrugor gjate nates

Ndricimi rrugor i disa segmenteve ne Corovode eshte premtimi i pare qe behet ne fushata te ndryshme nder vite. Por sipas raporteve prej kohesh disa akse rrugore ne brendi te Corovodes erresiren e mbremjeve te ketij dimri e kane edhe me te theksuar, kjo per shkak te mungeses se ndricimit rrugor. Raportet citojne se nje prej akseve rrugore me te reja ai qe perkon ne lokalitet me aksin nga ish Komiteti Ekzekutiv ne drejtim te Shkolles 9 Vjecare Zylyftar Veleshnja prej disa muajsh eshte ne mbreterimin e erresires. Investimi i 2009 qe kapi shifren afro 20 milion lek, ne kete vigjilje te 2012 do te jete ne terr. Sipas raporteve ndergjegjesimi qytetar i munguar per disa keqberes mund te kete qene shkaku kryesor, por kjo nuk do te thote se komuniteti duhet te qendroj ne erresire. Por Ky aks nuk eshte i vetmi. Fare prane konviktit te nxenesve ne rrugen Tefik Rogu deri ne dalje te rruges Arkitekt Kasemi asnje drite edhe perse institucioni i konviktit ka rendesi te vecante persa i perket te papriturave te nates. Dhe kur jemi ne 16 dhjetor 2011 jane te disata rruget ne brendesi te Corovodes qe jane nen pushtetin e erresires. Nuk dihet sa do te vijoj kjo gjendje gjithesesi qytetaret kane gjetur zgjidhje tek mjetet me primitive, cakmak me drite apo drita permes ndricimit te celulareve jane deri tani rrugezgjidhesit e gjithckaje.

Corovoda On Line

Lind rrjeti i Ri Social Por... eshte vetem per femra Luluvise.com

Nje tjeter rrjet social ka lindur kete jave. Ai quhet luluvise dhe i dedikohet vetem gjinise femerore. Ne Adresen Luluvise.com mund te rregjistrohen vetem femrat permes llogarise qe kane ne Facebook. Ndersa Meshkujt nuk pranohen. Edhe nese ata rregjistrohen, nje email u vjen ne llogari duke u thene : "Hey Dude, You Are a Dude!" Por ata hileqaret qe duan te futen ne rrjet mjafton te ndryshojne fillimisht foto profilin ne facebook te vendosin ate te nje femre dhe me pas te rregjistrohen. Gjithesesi websiti i dedikohet vetem femrave. Qe prej dites se djeshme 1000 regjistruesit e pare ne kete website nga 69 shtete te botes. Rrjetet sociale jane te frekuentueshme por gjithesesi me kryesoret jane, Facebook, Twitter, Google+, Hello etj.
Corovoda On Line

Te papermbajtshem: Ne Skrapar si qemoti. Gropa ngado per te kerkuar flori

Edhe perse mund te konsiderohen si legjenda joshese per t'u degjuar nga superticiozet, nje ane tjeter e Skraparit te rrethinave duket sikur po behet nga viti ne vit me evidente. I referohemi keshu raporteve te vazhdueshme qe flasin per disa persona te cilet te joshur nga legjendat e koheve me pare kryesisht ne disa zona te fshatrave specifike kryejne germime dhe kerkime per te gjetur Flori. Madje shume banore te mocem te zonave perkatese flasin me habi per kete fakt. Edhe perse eshte nje teme bizarre ku disa besojne ne rezultat, me te shumtat perfundime jane gropa kot e me kot si deshtim i radhes por i nje perpjekje qe s'ka fund pasi ende vijon. Raporti madje citon edhe makina specifike qe vijne nga rrethe te tjera per te kerkuar flori. Mbi 90 jane Monumentet Kulturore dhe te Trashegimise qe ka Skrapari, dhe kryesisht zona afer tyre jane target per keto kerkime. Por sa i mundshem eshte demtimi i ketyre monumenteve? Ende Alarmi i Krahines nuk eshte ndezur, por dukuria ndonse jo dite per dite vijon ne Skrapar.
Corovoda On Line

Corovode: Bredhi tradicional i Fundvitit Trasformohet ne Pishe U Instalua sot Pema e Vitit te Ri

Ndonse data simbolike e vendosjes se Pemes se FundVitit eshte 6 dhjetori, oreve te para te mengjesit te sotem ne Corovode u instalua edhe ajo qe do te imagjinohet si Bredhi i Vitit te Ri. Nje peme e madhe natyrale e llojit pishe po vendosej ne oret e mengjesit te kesaj te enjte. Qe prej 2005 ne shume qendra qytetesh kombetare dhe boterore istalacionet e Pemes se Fundvitit u zevendesuan me instalacione artificiale kjo edhe per te qene me ne mbrojtje te pikepamjeve ambientaliste te ruajtjes se te gjelbres disavjecare nje pikepamje qe u perqafua denjesisht edhe nga shqiptaret te cilet krahesuar me vite me pare zevendesuan simbolin e fundvitit ne shtepite e tyre me pemet artificiale. Rreth mesdites 15 dhjetor 2011 nisi dekorimi i ketij simboli ne Corovode. Ne shume ndertesa private, shtepi apo ne dritaret e pallateve banoret lokale (disa prej tyre) kane nisur atmosferen festive te festave permes dritave shumengjyreshe. Shume kureshtare per disa momente kane ndjekur castet e vendosjes se Pishes se Vitit te Ri.
Corovoda On Line

Skrapari: Brata dhe Koreshi: Target per Merkaton Dimerore te Tomorrit te Beratit

Dy futbollistet e ekipit te Skraparit, Brata dhe Koreshi mesa duket jane ne fokus te ekipit te Tomorrit. Ende nuk ka asnje gje zyrtare por nje interesim mbi keta lojetare duket sikur ka lindur nga skuadra e superliges e Tomorrit. Ne te perditshmen Sportive Shqiptare Sport Ekspres, dy futbollistet e ekipit te Skraparit ne pergjigje te interesimit lidhur me kete fakt jane prononcuar per te perditshmen sportive. Sipas gazetes :
"Të jem i sinqertë, kam dëgjuar edhe më parë për interesimin e Tomorit karshi meje, dhe nga ish-futbollistët e kësaj skuadre dhe bashkëqytetarët e mi që janë shpallur nënkampion me këtë skuadër, më kanë sugjeruar që të pranoj sa më shpejt të jetë e mundur ofertën beratase. Dua të them që më pëlqen oferta e teknikut Memushi, dhe në rastin më të parë do t’i përgjigjem testit të tij. Për mua personalisht, skuadra e Skraparit dhe tekniku Dalipi, janë një opsion që më krijon kushte ideale për të luajtur, por të them të drejtën aktivizimi në Superligë më josh jo pak. Kështu që le të pres se çfarë më ofron Skrapari fillimisht dhe pastaj të mendoj për Tomorin, dhe këtë e bëj për respekt të asaj që më kanë ofruar çorovodasit dhe tekniku Dalipi në këto dy sezone" - eshte shprehur keshtu kapiteni Durim Brata. 
Ndersa mbrojtesi Hekuran Koreshi ne deklarim po per te njejten media nder te tjera ka cituar se do te shkoja edhe me nje kembe tek Tomorri edhe sikur te rrinte ne rezervat:
"Një sezon më parë kam luajtur për një fazë tek skuadra beratase, dhe të them të drejtën kam patur kënaqësinë që të stërvitem nga stafi aktual i kësaj skuadre. Tekniku Memushi, për mua personalisht, është një nga trajnerët më metodistë të futbollit shqiptar, dhe unë kam mësuar shumë prej tij. Po kështu, jam vënë në dijeni të interesimit të teknikut beratas dhe sinqerisht që i jam shumë mirënjohës. Tek Tomori do të shkoja me një këmbë për të qenë qoftë edhe rezervë, sepse e di se sa më duan atje, si tifozeria, ashtu edhe stafi teknik" perfundoi Koreshi.
Lajmi u publikua kete te merkure 14 dhjetor 2011 ne Sport Ekspres
Corovoda On Line

Studimi: Ne Cdo Muaj dhjetor niveli i stresit rritet tek cdo njeri me 75%

Nje studim i bere publik nga  International Stress Management Association i Brazilit arriti ne perfundimin se gjate muajit dhjetor niveli i stresit shtohet me 75%. Pagjumesia eshte nje nga simtomat  me kryesore e ndjekur nga ajo e pasjes se tensionit te larte te gjakut. Studiusit arriten ne kete konkluzion duke marre ne konsiderate nje kampion prej 700 personash nga mosha 25 deri ne 55 vjec te cilet ishin ekonomikisht aktiv. Pjesa me e madhe e tyre thane se shtrirjen e aktiviteti per punen e tyre dhe festat e fundvitit ishin arsyeaja primare e nje niveli te larte stresi.  Mes faktoreve qe shkaktojne kete doze te larte stresi gjate muajit dhjetor ishin ndjenja e vetmise, udhetimet, pushimet shkollore dhe rruget me ngrica, radhet ne aeroporte, blerjet dhe bilanci negativ qe kishin vitin e kaluar. Ne Shtetet e Bashkuara ky fenomen quhet "holiday heart syndrome" apo sindroma e fundvitit. Pritshmerite e frustruara perballe dhuratave, festat apo udhetimet si dhe ndjesia se festat e fundvitit te bejne te ndihesh mire duket sikur prej studimit kane qene ne fakt probleme stresuese, qe shume njerez bejne sikur ndihen mire por jo se jane ne te vertet te lumtur. Ne fund studimi jep edhe disa keshilla sesi evitohet stresi i fundvitit ku nder me kryesoret permenden te qenit te qete dhe te durueshem, dedikimi shoqeror duke kaluar kohe me miqte, shmangie e konflikteve, kortezi ne familje etj.
Corovoda On Line

Sherbimi Provizor: Video Live nga Corovoda permes streaming

Prej dy ditesh Corovoda On Line ne linkun qe ju mund ta ndiqni (duke klikuar KETU) ka percjelle imazhe live nga 1 prej webkamerave e cila jep nje kend te panorames se Corovodes direkt ne streaming. Sherbimi i ri do te jete nje sherbim Provizor i cili ne dite te caktuara do te jete aktiv. Ne ide jane 18 webkamera te instaluara te cilat japin kendveshtrime te ndryshme te Corovodes por momentalisht vetem nje prej tyre ofron sherbimin live. Edhe perse te pakte personat qe na kane ndjekur ne fazen test, ku sherbim duket se ka preference. Vecanerisht ne fundvit kur do te nderrohen edhe vitet synimi yne eshte tju percjellim ne ate dite imazhet live te festimeve. Ju kujtojme se ky eshte nje link provizor dhe kur ai eshte aktiv ju do te njoftoheni permes rrjetit facebook ne grupimin tone Corovoda On Line. Gjithashtu disa prej te rregjistruareve ne grupin tone ne facebook per shkak te qenies jo aktiv ne komente apo reagime do te largohen nga anetaresimi pasi qellimi yne nuk eshte numerik por me nderveprues. Faleminderit qe na ndiqni!
Corovoda On Line

Aksi Polican Corovode: I kalueshem. Moti Prej 16:00 deri te premten ne permiresim Te dielen Priten rreshje bore

Pas disa raportesh kontradiktore nje grup i Corovoda On Line verifikoi sot pas 12:00 nje prej akseve rrugor ku sipas sinjalizimeve u raportua per bllokim trafiku. Ne fakt perjashtuar vetem nje segment ku si pasoje e rreshjeve te vazhdueshme te shiut te rene prej 2 ditesh, dy gure te medhenj kufizonin kalimin vetem ne kete pike ne nje korsi Aksi Polican Corovode eshte i kalueshem. Raporte te ardhur ne inboks me heret folen per nje bllokim rruge por qe deri ne oren 15:43 verifikuar ku informacion nuk eshte i sakte dhe rruga eshte totalisht e kalueshme perjashtuar vetem ketij segmenti. Renia e masiveve te gureve ne rrugen hyrese per ne Corovode ka ndodhur nder vite por ne kete rast nuk perbente veshtiresi kalimi, gjithcka ishte lehtesisht e kalueshme. Gjithesesi ajo qe pritet tashme eshte se pas ores 16:00 e deri te premten moti do te jete pa fenomene rreshjesh ne Corovode. Por e shtuna pritet qe te sjelle nje perkeqesim te motit dhe rreshjet e shirave mendohen se do jene intesive gjate gjithe dites. Ne oret e mbremjes se te shtunes ne te hyre e diela ne rrethina rreshjet e shiut do te shoqerohen me bore dhe pritet qe kjo te jete dita e pare e bores por fenomeni do ti perkas me shume zonave malore perreth Corovodes. Temperaturat te dielen priten te jene minimale nga 6 deri ne -1 grade celsius.
Corovoda On Line

Corovode: Kopsht Cerdhet ne kerkim te fondeve per dhuratat e fundvitit

Raporte te javes qe lame pas folen per perpjekjet qe po bejne disa drejtues te sistemit parashkollor ne vigjilje te festave te fundvitit. Tradicionalisht festat e gezueshme te fundvitit per cdo vit per me te vegjlit ofrojne sadisfaksionin e marrjes se dhuratave te gezueshme. Por fondet per kete ze cdo vit kane qene problematike ndonse per hir te se vertetes ne fund jane gjetur mes shume mundimesh mundesite e mos mungeses se tyre. Java qe lam pas sipas nje raporti tregoi se pikerisht per kete ze, ka probleme ne akordim fondesh. Nese kjo nuk do te mundesohet nga institucioni vendor pritet qe te detyruar drejtuesit e kopsht cerdheve te t'u drejtohen me mirebesim prinderve te vogelusheve per ta bere festen endrrimtare te Babagjyshit duke akorduar ndonje shume simbolike apo duke e parapergatitur dhuraten ne shtepi. Fatkeqesisht keto jane limitet me te cilat mund te nderveprojne keto institucione ne mungese te nje mos miratimi te mire te buxheteve respektive per keto zera. Ende nuk ka nje pergjigje definitive ndonse burime brenda vendorit thane se u njohen me problematiken. Paraprakisht ky institucion u mesua se per kete ze ka fonde te limituara, por se po perpiqet per gjetjen e mundesive. Gjithesesi ndersa jemi vetem 10 dite larg festave qe organizohen perpara mbylljes se vitit ky problem duhet pare me mundesite reale per zgjidhje dhe perse jo, edhe aksesi i biznesit vendas mund te "vere pak doren ne zemer" per te pare ne syte e ketyre vogelusheve nje shkelqim me shume ne syte e tyre.
Corovoda On Line Imazhi ne bashkengjitje eshte i nje prej kopshteve ne Corovode

Incidenti ne Corovode: Permiresohet gjendja e te riut pas incidentit

Sikunderse keni qene te shumte ne ndjekjen e nje informacioni te ardhur ne Corovoda Radio On Line pas mesdites se sotme, ku nje shtetas mbeti i plagosur pas nje zenke mes te rinjve, ne keto ore te mbremjes burime (jozyrtare) citojne se fatmiresisht gjendja shendetesore e te riut qe mbeti i plagosur nga nje goditje me thike ne kete incident eshte jashterrezikut. Nje raport i fundit (ne nuk mund t'jua konfirmojne) citoi se i riu u cua ne nje spital rajonal te qarkut (por burimet tona ende nuk kane arritur ta konfirmojne kete) duke u kuruar mbi plagen e marre ne mestrupin e poshtem. Fatmiresisht gjendja shendetesore sipas nje raporti paraqitet me e qendrueshme dhe theksojme jashte rrezikut per jete. Incidenti ndodhi rreth ores 14:35 kete te hene 12 dhjetor 2011 ne nje lokalitetet qendror te qytetit te Corovodes. Raportet thane fillimisht per nje grindje mes disa te rinjve dhe ne grindje e siper njeri prej tyre ka goditur te riun qe mendohet rreth te 27-28 viteve. Pak minuta me vone te riut te mbetur te lenduar i eshte dhene ndiihma e shpejte, dhe ne vend ngjarje shkuan edhe punonjesit e policise. Fillimisht u citua per nje kurim ne spitalin lokal te Corovodes. Corovoda On Line ne pergjigje te nje interesimi maksimal gjate momentit te pare te publikimit te lajmit citon edhe nje here se ne linjen tone editoriale nuk citohen emra personash apo individesh pa nje konfirmim zyrtar te lajmit.
Corovoda On Line. Imazhi Arkiv

BREAKING NEWS: Skrapar Plagoset me thika nje shtetas. Lajmi ne Zhvillim

Ne nje Breaking News te ketij casti kur ora lokale ne Corovode shenon 14:45 e hene 12 dhjetor 2011 nje i ri mesohet se ka mbetur i plagosur ne nje lagje te Corovodes. Ende nuk dihen detaje por mesohet se nje sherr mes te rinjsh mund te kete shkaku i nje zenke qe ka perfshire nje te ri afro 27 vjecar i cili eshte cuar menjehere ne spital. Nuk dihen ende kushtet shendetesore te te riut dhe detajet ne momentet ne vijim. Lajmi u mesua permes Corovoda On Line Radio.
Corovoda On Line

LIVE Nga Corovoda

Ky Eshte Nje Mjedis Testimi. Trasmetim ne kohe reale me pamjet Live Nga Corovoda. Ky Link Do te jete provizor. Momentalisht ndiqet nje nga 18 kamera monitorimi te Corovoda On Line

Corovoda On Line

Ekipi i Skraparit: Lojtari: "Skrapari, nuk mund te rrezikoj me!"

Gjate fundjaves deklarata erdhi nga mbrojtesi i Skraparit Cerepi. Skrapari, nuk mund te rrezikoj me tha keshtu nder te tjera per nje te perditshme sportive shqpetare mbrojtesi i Skraparit per te perditshmen Sport Ekspres. Me vetem 5 pike larg fundit te tabeles kur kete te shtune 17 dhjetor do te luhet e 13 jave e kompeticionit te Kategorise se Pare kur Skrapari do te udhetoj per te luajtur me Mamurrasin, humbja e radhes me Kukesin e fundjaves qe shkoi veshtireson premisat e ekipit te Skraparit i cili ne fillim kampionat synonte qe te renditej ne 6 e ekipeve primare te klasifikimit. Ndonse ka shume jave te tjera deri me tani sipas Cerepit, Skraparit i duhet te bej maksimumin qe te mos dale pa pike ne takimet e radhes.
"Ne e kemi mjaft të qartë, se kalendarin e kemi shumë të vështirë, por kjo s’do të na pengojë kurrsesi, që të vlerësojmë drejt situatën dhe t’i dalim për zot vetes, për të evituar çdo rrezik të mundshëm. Kështu që e gjithë skuadra ka besim, që do të bëjmë maksimumin. Duhet pranuar një fakt, se Skrapari me këtë përbërje që ka, nuk ka dyshim, që në çdo takim do të bëjë maksimumin për të mos dalë pa pikë"
Corovoda On Line

Kengetari Latin : Enrique Iglesias: Dua te fle me shume gjate 2012

Kopertine primare ne kete muaj dhjetor 2011 ne revisten Para Todos ishte kengetari Enrique Iglesias. Kengetari latin per kete reviste ka dhene edhe nje interviste te gjere duke folur per kujtimet e tij mbi suksesin dhe pritshmerite te se ardhmes. Nder te tjera Iglesias ka thene:
Citat:
"Per vitin e ri 2012 deshira ime eshte te fle sa me shume, dhe te vazhdoj te bej muzike sepse ajo eshte pasioni im..."
Citat:
"2011 per mua ishte nje vit shume i mire, jo vetem per momentet e bukura por edhe se dhashe shume koncerte gjate turneut tim dhe kjo e beri me magjik kete vit"
Citat:
"Krishtlindja ime e pare ka qene ne Spanje, pasi u zhvendosa ne SHBA. Isha 9 vjec dhe u takova me nenen time dhe gjithe familjen. Dita e Vitit te Ri qe nuk do ta harroj ishte ajo e vitit 2000, fillonte nje shekull i ri, ishte viti im i pare ne Las Vegas dhe ishte emocionuese dhe gati e pabesueshme sesa shume persona festonin"
Tha nder te tjera ne Interviste Enrique Iglesias
Corovoda On Line

Ceshtja Otranto: Anija "Kateri i Rades" Italianet do te shnderrojne anijen ne Monument ne promemorie te 81 viktimave shqipetar

Nje nder tragjedite e medha shqipetare ajo e 28 marsit 1997 ajo e Kanalit te Otrantos ku nga perplasja e anijes Kateri i Rades me Sibilla humben jeten shume shqipetare, afro 140 prej tyre udhetonin per nje jete me te mire ne bordin e anijes Kateri i Rades drejt Italise ndersa rreth 81 viktima perben nje plage ende te pashuar per familjet shqipetare, tashme do te monumentohet. Keshtu ne Itali pritet qe kete te hene 12 dhe neser 13 dhjetor 2011 do te mbahet nje workshop per shnderrimin e anijes Kateri i Rades ne nje monument promemorie. Se paku 8 artiste do te marrin pjese ne projektin qe drejtohet nga skulptori grek Costas Varotsos beri te ditur media italiane. Anija Kateri i Rades tashme nje relike e anijeve shqipetare do te trasformohet ne nje monument te vizitueshem qe to te qendroj ne hyrje te portit italian.
Corovoda On Line Ne Imazh Pamja aktuale e anijes

Koha: Vranesirat vijojne fundjaven ne Corovode Rreshje deri te merkuren

E diela 11 dhjetor do te vijoj te sjelle vranesirat ne Corovode. Per ditet ne vijim Parashikimi meteorologjik per Corovoden parashikon vranesira dhe rreshje shiu. Ne bashkengjitje imazhi satelitor tregon pritshmerine e rreshjeve per te dielen 11 dhjetor 2011. Por le te ndjekim parashikimin per 4 ditet ne vijim ne lokalitetin tone:
E Diele 11 dhjetor 2011

Moti: Gjate gjithe dites do te jete me vranesira
Rreshjet: Pritet te startojne rreth ores 17:00 dhe do te jene te lehta
Temperatura me e ulet: 7 grade celsius
Temperatura me e larte: 15 grade celsius
Shpejtesia Maksimale e Eres: Do te jete 3.9 meter/ sekonde ne drejtimin Jug

E Hene 12 dhjetor 2011
Moti: Kohe e paqendrueshme. Diell, Vranesira dhe rrebeshe shiu
Rreshjet: Do te startojne qe nga ora 10:00 ne forma te lehta fillimish me pas prej ores 14:00 deri ne 19:00 rrebeshe shirash
Temperatura me e ulet: 5 grade celsius
Temperatura me e larte: 15 grade celsius
Shpejtesia maksimale e Eres: 5.2 meter /sekonde ne drejtimin Jug Juglindje

E Marte 13 dhjetor 2011
Moti: Kohe e paqendryeshme rreshje shirash pjesen me te madhe te dites
Rreshjet: Do te nisin qe ne oren 00:01 dhe do te perfundojne rreth ores 16:00 do jene rreshje intesive
Temperatura me e ulet: 5 grade celsius
Temperatura me e larte: 12 grade celsius
Shpejtesia maksimale e eres: 3.9 meter/sekonde ne drejtimin Jug Juglindje

E Merkure 14 dhjetor 2011
Moti: Kryesisht me diell dhe vranesira
Rreshjet: Nuk ka
Temperatura me e ulet: 7 grade celsius
Temperatura me e larte: 14 grade celsius
Shpejtesia Maksimale e Eres: 1.8 ne drejtimin JugLindje

Corovoda On Line

NJOFTIME

skrapari në fletë

Reklama Online

loading...

skrapari në fletë

NAVIGON

www.bashkiaskrapar.gov.al www.albrafting.com www.visitskrapar.com

HAPËSIRË PËR REKLAMA APO NJOFTIMET TUAJA