• ---
  • ISLANDË, SËRISHT NË FOKUS TË MEDIAVE KLEVIS SULA
  • NJË TUBIM LUTJEJE PËR 20 VJEÇARIN NGA SKRAPARI DO TË MBAHET NË REJKJAVIK
  • QINDRA ISLANDEZË JANË NJOFTUAR PËR NJË EVENT NË FACEBOOK PËR DATËN 17 DHJETOR 2017
  • SIPAS NJË POSTIMI NË FACEBOOK, DO TË NDIZEN QIRINJ E KRYHEN LUTJE PRANË VENDIT KU NDODHI NGJARJA
  • TRUPI I PAJETË I KLEVIS SULA, 20 VJEÇARI NGA SKRAPARI PRITET TË VIJ NË FUNDJAVË
  • CEREMONIA MORTORE DO TË MBAHET NË ÇOROVODË KU PREJ DITËSH FAMILJA KA HAPUR DYERT E MORTIT
  • 20 VJEÇARI NGA SKRAPARI U QËLLUA DISA HERË ME THIKË NË MENGJESIN E 3 DHJETORIT, NË REJKJAVIK - ISLANDË

Koordinata X. Takimi i veshtire i Edi Rames ne Corovoden e 2008. Incidenti

Koordinata X, rubrika me e ndjekur e historikut te ngjarjeve te Skraparit, kete here ndalet ne nje tjeter parameter te ngjarjeve me pikante ne lokalitet. Jemi ne vitin 2008 ne Corovode. Ishte takimi i pare i Edi Rames si kreu i Socialisteve shqipetare dhe ne ate kohe edhe kryebashkiaku i Tiranes takim qe do te mbahej ne Corovode ne vigjilje te zhvillimeve te mepastajme politike ne Shqiperi. Ne oret e para tepasdites ne sallen e kinemase Tefik Lapani ne Corovode do te niste nje takim me perkrahesit e ardhur edhe nga fshatrat e afert. Por per pak momente paniku mbertheu sallen e mbyllur te Corovodes brenda se ciles ndodheshin me qindra persona. Ndersa persona po synonin prishjen e takimit gjate fjales se Rames, ne Corovoden e asaj kohe, nje zhurme e fuqishme shperthimi do te prishte takimin e pare te Rames ne Corovode. Nje shashke, do te ndizej ne salle dhe zhurma dhe tymi do te perhapnin per disa momente veshtiresine e mbajtjes se aktivitetit. Kjo ishte perballja e pare e Edi Rames ne Corovode. Qe prej zgjedhjes ne Krye te Partise Socialiste, Rama ka vizituar zyrtarisht nen kete sigel vetem 3 here Corovoden deri ne kete fund prill 2012. Ngjarja ne fjale u publikua edhe ne disa media te ndryshme ne Shqiperi e atyre koheve.
Corovoda On Line

Autentik!

Reklama Online

loading...

skrapari në fletë

PËR KONTAKT - EMAIL: corovodaonline@post.com

Mbështetje

ALSSH SKRAPAR - Kjo faqe mbështetet nga Agjensia Lokale e Sigurimeve Shoqërore Skrapar.

skrapari në fletë

Reklama Online

loading...

skrapari në fletë

NAVIGON

www.bashkiaskrapar.gov.al www.albrafting.com www.visitskrapar.com

HAPËSIRË PËR REKLAMA APO NJOFTIMET TUAJA