• ---
  • ISLANDË, SËRISHT NË FOKUS TË MEDIAVE KLEVIS SULA
  • NJË TUBIM LUTJEJE PËR 20 VJEÇARIN NGA SKRAPARI DO TË MBAHET NË REJKJAVIK
  • QINDRA ISLANDEZË JANË NJOFTUAR PËR NJË EVENT NË FACEBOOK PËR DATËN 17 DHJETOR 2017
  • SIPAS NJË POSTIMI NË FACEBOOK, DO TË NDIZEN QIRINJ E KRYHEN LUTJE PRANË VENDIT KU NDODHI NGJARJA
  • TRUPI I PAJETË I KLEVIS SULA, 20 VJEÇARI NGA SKRAPARI PRITET TË VIJ NË FUNDJAVË
  • CEREMONIA MORTORE DO TË MBAHET NË ÇOROVODË KU PREJ DITËSH FAMILJA KA HAPUR DYERT E MORTIT
  • 20 VJEÇARI NGA SKRAPARI U QËLLUA DISA HERË ME THIKË NË MENGJESIN E 3 DHJETORIT, NË REJKJAVIK - ISLANDË

Koordinata X. Teqeja e Backes ne Skrapar kult referimi per besimin bektashi

Skrapari kryesisht dominohet nga besimi bektashi. Kete here Corovoda On line ne rubriken e me pikanteve te zones, kete postim e dedikon per Teqene e backes ne Skrapar. Backa eshte nje fshat ne distance nga Corovoda. Teqeja e Backes ka nje vecori pasi ne hyrje te saj ne nje baso reliev balle per balle ndodhen ne konfigurim 2 luane. Kolonat e objektit jane ne forme katrore dhe kryesisht materiali i gurte eshte i tipit shtuf. Pragu i hyrjeve eshte me qemer prej guri. Gjate periudhes se komunizmit objekti fetar bektashi u zbeh ne vleren e tij monumentale ndersa mjedise te tij u shfrytezuan si shkolle. Forma arkitektonike e objektit eshte e thjeshte dhe catia mbulohet nga rrasa te gurta. Kjo teqe tashme eshte nje pike reference per besimtaret bektashi jo vetem te kesaj zone. Imazhi ne bashkengjitje i perket Teqese se Backes.
Corovoda On Line

Autentik!

Reklama Online

loading...

skrapari në fletë

PËR KONTAKT - EMAIL: corovodaonline@post.com

Mbështetje

ALSSH SKRAPAR - Kjo faqe mbështetet nga Agjensia Lokale e Sigurimeve Shoqërore Skrapar.

skrapari në fletë

Reklama Online

loading...

skrapari në fletë

NAVIGON

www.bashkiaskrapar.gov.al www.albrafting.com www.visitskrapar.com

HAPËSIRË PËR REKLAMA APO NJOFTIMET TUAJA