• ---
  • ISLANDË, SËRISHT NË FOKUS TË MEDIAVE KLEVIS SULA
  • NJË TUBIM LUTJEJE PËR 20 VJEÇARIN NGA SKRAPARI DO TË MBAHET NË REJKJAVIK
  • QINDRA ISLANDEZË JANË NJOFTUAR PËR NJË EVENT NË FACEBOOK PËR DATËN 17 DHJETOR 2017
  • SIPAS NJË POSTIMI NË FACEBOOK, DO TË NDIZEN QIRINJ E KRYHEN LUTJE PRANË VENDIT KU NDODHI NGJARJA
  • TRUPI I PAJETË I KLEVIS SULA, 20 VJEÇARI NGA SKRAPARI PRITET TË VIJ NË FUNDJAVË
  • CEREMONIA MORTORE DO TË MBAHET NË ÇOROVODË KU PREJ DITËSH FAMILJA KA HAPUR DYERT E MORTIT
  • 20 VJEÇARI NGA SKRAPARI U QËLLUA DISA HERË ME THIKË NË MENGJESIN E 3 DHJETORIT, NË REJKJAVIK - ISLANDË

Nje vater e vogel zjarri ne horizont te Corovodes. Temperaturat lokale rreth 30 grade

Pasditen e vone te se dieles 29 prill 2012 nje vater e vogel zjarri u pa ne horizontet prej Corovodes por zjarri nuk zgjati me shume se 60 minuta. Flaket u pane qarte ne malet mes Radesh-Mollas por vatra e zjarrit ne dukje shfaqej e vogel dhe u izolua. Nuk dihet nese kishim te benim me nje zjarr ne bimesi te larte apo te ulet por besohet se mund te flitet per nje pjese toke te punueshme. Gjithesesi distanca e dukshmerise se flakeve nga Corovoda per pak minuta prej ores 18:40 e deri ne afro 20:00 e mbremjes beri spektator edhe banoret e ballkoneve te Corovodes. Edhe kete jave me se paku deri ne daten 3 maj 2012 temperaturat lokale ne Corovode do te luhaten ne vleren maksimale 27 grade. Periudha e tanishme per shume banore te fshtarave kryesisht perkon me periudhen e punimit te tokave. Nje vit me pare 2011 do te numeronte disa raste zjarresh ne Skrapar. Ne bashkengjitje nje video e ngarkuar ne YouTube nje vit me pare jep planet e nje filmimi amator pasi zjarri perfshiu nje pjese te Kalase ne Corovoden e 2011. Edhe perse sherbimi pyjor mbetet nje prej instancave te vetme qe synojne ndalimin dhe parandalimin e zjarreve ne habitate natyrore te dendura dhe me dem ambiental, shpesh here eshte reagimi mosndergjegjsues i elementeve te vecante te cilet shfrytezojne temperaturat e larta, per hapje te territoreve te reja.

Corovoda On Line Video ne Bashkengjitje e ngarkuar ne tetor 2011 nga nje user besnic1. Imazhi me karakter ilustrues

Autentik!

Reklama Online

loading...

skrapari në fletë

PËR KONTAKT - EMAIL: corovodaonline@post.com

Mbështetje

ALSSH SKRAPAR - Kjo faqe mbështetet nga Agjensia Lokale e Sigurimeve Shoqërore Skrapar.

skrapari në fletë

Reklama Online

loading...

skrapari në fletë

NAVIGON

www.bashkiaskrapar.gov.al www.albrafting.com www.visitskrapar.com

HAPËSIRË PËR REKLAMA APO NJOFTIMET TUAJA