DMCA.com Protection Status Protected by Copyscape

Telenovela e re: Tv Klan se shpejti me Shami Kuqja serialin me te ri

Postim elektronik nga Corovoda Online . Socializohu me ne, në: Facebook Twitter Instagram Corovoda Online ©2016

Pasditen e kesaj te merkure 11 prill 2012 ne zhvillimet ne programacionin e mediatikeve shqipetare, u be e ditur se do te jete Tv Klan qe ka blere te drejten e trasmetimit ne Shqiperi te serialit me te ri: ShamiKuqja.Telenovela do te kete tre protagoniste kryesore personazhet e Iljaz, Asje dhe Xhems qe luhen nga aktoret turk Seckin Osdemir, Ozge Ospirincci dhe Baris Falay. Seriali eshte nje prodhim i 2012 dhe do te trasmetohet ne Tv Klan dhe ne Klan Hd. Ne premiere boterore ai po shfaqet ne ekranin turk ATV. Ngjarjet pershtjellohen rreth 13 personazheve kryesore te ketij filmi serial.Seriali bazohet ne romanin e sukseshem te Cingiz Aytmatov dhe eshte pershtatur ne kohet moderne te Turqise se sotme. Xhirimet e ketij seriali jane ne High Definition. Seriali mbart histori dashurie e intrige dhe zemra mbetet ne serial ne kundershtim me pushtetin e njerit prej protagonisteve perballe dashurise e urrejtjes. Titulli Shamikuqja eshte domethenes per melodine nostalgjike per shqiptaret e Tvsh se dikurshme. Edhe ne kete serial muzika do te jete nje element i vecante. Seriali ne versionin origjinal ka nje adrese sociale ne facebook per ata qe duan te ndjekin zhvilimet ne gjuhen origjinale mjafton te kerkojne Al Yazmalin. Nen regjine e Ergun Aknan Se shpejti pra ne Klan Tv seriali me i ri Shami Kuqja
Corovoda On Line

edhe ZëRI YT...!

PËR KONTAKT - EMAIL: corovodaonline@post.com

Propellerads

corovoda Magazinë

RRETH

Projekti Corovoda Online kërkon edhe Ndihmën tuaj në donacionet më të mundshme. Prej 6 vitesh, jemi portali i informacionit të vetëm lokal, me ndjekshmëri dhe përkushtim. Shpreh interesin duke na kontaktuar në formatin Raporto. Do të jemi mirënjohës, si qindra e qindra ndjekës.

PROMOCION

Real Stone - Kevin Natural Stone mobile: +355693565479 e-mail: hoxhaklea@yahoo.com

NËN AXHENDË


5 Shtator 2016
Skrapari feston ditën e Çlirimit. Aktivitete me karakter historiko-kulturor priten të dominojnë ditën e hënë të Festës që sivjet përkon me 74 Vjetorin e Çlirimit të Skraparit
12 Shtator 2016
E hëna e 12 Shtatorit 2016 do të jetë Festë Zyrtare në Shqipëri dhe parashikohet si ditë pushimi "Dita e Kurban Bajramit" përkon sipas kalendarit me këtë ditë dhe besimtarët myslimanë festojnë.
16 - 18 Shtator 2016
Zhvillohet edicioni i II-të i "Tomorr Mountain Festival" Aktiviteti treditor në thelb i referohet mbajtjes së garimeve me biçikletë, ndërsa organizatorët ofrojnë edhe disa aktivitete si joga, kinema në natyrë, DJ, Paraglide, hiking etj.

PROMOCION

Recent Entries

PROMOCION

Hasanago - Mobileri bujarhasanago@gmail.com

MË HERËT

test222

HAPËSIRË PËR REKLAMA APO NJOFTIMET TUAJA