Telenovela e re: Tv Klan se shpejti me Shami Kuqja serialin me te ri

Postim elektronik nga Corovoda Online . Socializohu me ne, në: Facebook Twitter Instagram Corovoda Online ©2016

Pasditen e kesaj te merkure 11 prill 2012 ne zhvillimet ne programacionin e mediatikeve shqipetare, u be e ditur se do te jete Tv Klan qe ka blere te drejten e trasmetimit ne Shqiperi te serialit me te ri: ShamiKuqja.Telenovela do te kete tre protagoniste kryesore personazhet e Iljaz, Asje dhe Xhems qe luhen nga aktoret turk Seckin Osdemir, Ozge Ospirincci dhe Baris Falay. Seriali eshte nje prodhim i 2012 dhe do te trasmetohet ne Tv Klan dhe ne Klan Hd. Ne premiere boterore ai po shfaqet ne ekranin turk ATV. Ngjarjet pershtjellohen rreth 13 personazheve kryesore te ketij filmi serial.Seriali bazohet ne romanin e sukseshem te Cingiz Aytmatov dhe eshte pershtatur ne kohet moderne te Turqise se sotme. Xhirimet e ketij seriali jane ne High Definition. Seriali mbart histori dashurie e intrige dhe zemra mbetet ne serial ne kundershtim me pushtetin e njerit prej protagonisteve perballe dashurise e urrejtjes. Titulli Shamikuqja eshte domethenes per melodine nostalgjike per shqiptaret e Tvsh se dikurshme. Edhe ne kete serial muzika do te jete nje element i vecante. Seriali ne versionin origjinal ka nje adrese sociale ne facebook per ata qe duan te ndjekin zhvilimet ne gjuhen origjinale mjafton te kerkojne Al Yazmalin. Nen regjine e Ergun Aknan Se shpejti pra ne Klan Tv seriali me i ri Shami Kuqja
Corovoda On Line

edhe ZëRI YT...!

PËR KONTAKT - EMAIL: corovodaonline@post.com

Propellerads

RRETH

Projekti Corovoda Online kërkon edhe Ndihmën tuaj në donacionet më të mundshme. Prej 6 vitesh, jemi portali i informacionit të vetëm lokal, me ndjekshmëri dhe përkushtim. Shpreh interesin duke na kontaktuar në formatin Raporto. Do të jemi mirënjohës, si qindra e qindra ndjekës.

PROMOCION

Real Stone - Kevin Natural Stone mobile: +355693565479 e-mail: hoxhaklea@yahoo.com

NËN AXHENDË


1 Tetor 2016
Për të Katërtin Vit Radhazi mbahet në Çorovodë Panairi i Produkteve Bio - Zonale të Skraparit. Një aktivitet do të mbahet në qëndër të Çorovodës me këtë rast
1 Tetor 2016
Besimtarët bektashi nisin "Matemin" Për këtë besim nga sot e 10 ditë njerëzit që mbajnë Matem, nuk duhet të konsumojnë Ujë, si një simbolikë sakrifice për Betejen e Qerbelasë e cial u zhvillua me shumë përgjakje nën motin e nxehtë.
25 Tetor 2016
Besimtarët bektashi do të mblidhen në "Teqenë e Dhoresit, Skrapar" Pas Matemit festa e së martës 25 Tetor 2016 përkon me ditën e ashures.

PROMOCION

Recent Entries

PROMOCION

Hasanago - Mobileri bujarhasanago@gmail.com

MË HERËT

test222

HAPËSIRË PËR REKLAMA APO NJOFTIMET TUAJA