Telenovela e re: Tv Klan se shpejti me Shami Kuqja serialin me te ri

Postim elektronik nga Corovoda Online . Socializohu me ne, në: Facebook Twitter Instagram Corovoda Online ©2016

Pasditen e kesaj te merkure 11 prill 2012 ne zhvillimet ne programacionin e mediatikeve shqipetare, u be e ditur se do te jete Tv Klan qe ka blere te drejten e trasmetimit ne Shqiperi te serialit me te ri: ShamiKuqja.Telenovela do te kete tre protagoniste kryesore personazhet e Iljaz, Asje dhe Xhems qe luhen nga aktoret turk Seckin Osdemir, Ozge Ospirincci dhe Baris Falay. Seriali eshte nje prodhim i 2012 dhe do te trasmetohet ne Tv Klan dhe ne Klan Hd. Ne premiere boterore ai po shfaqet ne ekranin turk ATV. Ngjarjet pershtjellohen rreth 13 personazheve kryesore te ketij filmi serial.Seriali bazohet ne romanin e sukseshem te Cingiz Aytmatov dhe eshte pershtatur ne kohet moderne te Turqise se sotme. Xhirimet e ketij seriali jane ne High Definition. Seriali mbart histori dashurie e intrige dhe zemra mbetet ne serial ne kundershtim me pushtetin e njerit prej protagonisteve perballe dashurise e urrejtjes. Titulli Shamikuqja eshte domethenes per melodine nostalgjike per shqiptaret e Tvsh se dikurshme. Edhe ne kete serial muzika do te jete nje element i vecante. Seriali ne versionin origjinal ka nje adrese sociale ne facebook per ata qe duan te ndjekin zhvilimet ne gjuhen origjinale mjafton te kerkojne Al Yazmalin. Nen regjine e Ergun Aknan Se shpejti pra ne Klan Tv seriali me i ri Shami Kuqja
Corovoda On Line

edhe ZëRI YT...!

KUSH DO TË JETË PËR 2016 - ZGJEDHJA JUAJ E PERSONALITETIT TË VITIT PËR SKRAPARIN?

PËR KONTAKT - EMAIL: corovodaonline@post.com

Propellerads

PROMOCION

Bar-Resorant-Hotel "Kanione" Skrapar mobile: +355692037442

RRETH

Projekti Corovoda Online kërkon edhe Ndihmën tuaj në donacionet më të mundshme. Prej 6 vitesh, jemi portali i informacionit të vetëm lokal, me ndjekshmëri dhe përkushtim. Shpreh interesin duke na kontaktuar në formatin Raporto. Do të jemi mirënjohës, si qindra e qindra ndjekës.

PROMOCION

Real Stone - Kevin Natural Stone mobile: +355693565479 e-mail: hoxhaklea@yahoo.com

NËN AXHENDË


1 Dhjetor 2016
Sensibilizimi është kryefjala e kësaj ditë në mbarë botën. Sensibilizimi ndaj HIV/AIDS mbetet ende sfida e njerëzimit dhe çdo bisedë rreth kësaj teme mund të ndihmoj ndokënd me informacion më shumë
6 Dhjetor 2016
Simbolika e kësaj dite përkon me vendosjen e "Pemës së Vitit të Ri" Kjo simbolike festive vendoset çdo datë 6 Dhjetor dhe hiqet në 6 Janar të vitit të ri.
8 Dhjetor 2016
Festa Kombëtare e së enjtes përkon me "Ditën e Rinisë" Prej vitesh kjo festë mbahet në Shqipëri në kushtim ndaj lëvizjeve demokratike që studentët e dhjetorit në Shqipëri nxitën rënien e rregjimit totalitar.
25 Dhjetor 2016
Besimtarët katolikë festojnë "Ditën e Krishlindjeve" Sipas ritualeve Dhuratat e krishlindjeve që gjenden poshtë pemës, hapen mëngjesin e kësaj dite.
25 Dhjetor 2016
Corovoda Online mbyll zyrtarisht sondazhin "Personaliteti i Vitit pë Skraparin" Për të 6-in vit radhazi ky sondazh mat pëlqyeshmërinë e audiencës sonë rrjetin tonë Facebook.

PROMOCION

Recent Entries

PROMOCION

Hasanago - Mobileri bujarhasanago@gmail.com

MË HERËT


HAPËSIRË PËR REKLAMA APO NJOFTIMET TUAJA