Telenovela e re: Tv Klan se shpejti me Shami Kuqja serialin me te ri

Ky është një postim elektronik nga Corovoda Online

Pasditen e kesaj te merkure 11 prill 2012 ne zhvillimet ne programacionin e mediatikeve shqipetare, u be e ditur se do te jete Tv Klan qe ka blere te drejten e trasmetimit ne Shqiperi te serialit me te ri: ShamiKuqja.Telenovela do te kete tre protagoniste kryesore personazhet e Iljaz, Asje dhe Xhems qe luhen nga aktoret turk Seckin Osdemir, Ozge Ospirincci dhe Baris Falay. Seriali eshte nje prodhim i 2012 dhe do te trasmetohet ne Tv Klan dhe ne Klan Hd. Ne premiere boterore ai po shfaqet ne ekranin turk ATV. Ngjarjet pershtjellohen rreth 13 personazheve kryesore te ketij filmi serial.Seriali bazohet ne romanin e sukseshem te Cingiz Aytmatov dhe eshte pershtatur ne kohet moderne te Turqise se sotme. Xhirimet e ketij seriali jane ne High Definition. Seriali mbart histori dashurie e intrige dhe zemra mbetet ne serial ne kundershtim me pushtetin e njerit prej protagonisteve perballe dashurise e urrejtjes. Titulli Shamikuqja eshte domethenes per melodine nostalgjike per shqiptaret e Tvsh se dikurshme. Edhe ne kete serial muzika do te jete nje element i vecante. Seriali ne versionin origjinal ka nje adrese sociale ne facebook per ata qe duan te ndjekin zhvilimet ne gjuhen origjinale mjafton te kerkojne Al Yazmalin. Nen regjine e Ergun Aknan Se shpejti pra ne Klan Tv seriali me i ri Shami Kuqja
Corovoda On Line

edhe ZëRI YT...!

...SEPSE SKRAPARI TY ... TË DO!

Tashmë prej vitesh, Corovoda Online edhe për vitin 2017 pret propozimet tuaja për Sondazhin e përvitshëm Personaliteti i Vitit 2017 për Skraparin Në faqen tonë në facebook tek Notes ( Shënimet ) Janë listuar kandidaturat e viteve të mëparëshme si edhe fituesit. E theksojmë këtë fakt, me qëllimin që propozimet tuaja, të mos përkojnë me emra të mëparshëm. Çdo fushë veprimtarie, art, politikë, letërsi, sociale, arsim, shëndetësi, organzita jofitimprurëse, blogera apo personazhe që kanë një të përbashkët Krenarinë e të qënit përfaqësues të denjë të Skraparit. Deri në mars 2017 ne do të presim çdo propozim tuajin, si në facebook ashtu edhe në rubrikën Kontakt në blogun tonë. Edhe këtë vit 2017, votimi do të ketë të njëjtat kritere, do të bëhet përmes Facebook dhe faktorët që ndikojnë në votim do të jenë numri i pëlqimeve, shpërndarjeve, komenteve sipas përqindjes që do të kenë në votë, që do të bëhen publike më vonë Corovoda Online. Paraprakisht, Faleminderit për ide, sygjerim dhe propozimin tuaj për Personalitetin 2017 të Skraparit. Admin

PËR KONTAKT - EMAIL: corovodaonline@post.com

RRETH

Përmirësimi i Projektit Corovoda Online varet edhe nga, së paku nga ata që munden të kontribuojnë për këtë inisiativë lokale. Çdo Ide, Sygjerim apo Kontributi juaj modest monetar na ndihmon në ndryshimin e imazhit dhe vazhdimësinë tonë bashkë ju. Ne ju falenderojmë që na ndiqni dhe që vijoni prej 6 vitesh të qëndroni me ne. Nga Zemra e Shqipërisë, Drejt e në Zemrën tuaj... Ky është Corovoda Online Blog!

NËN AXHENDË

1 Janar 2017
Festa e Vitit të Ri në Çorovodë këtë vit u takon banorëve, pasi punimet në sheshin qëndror pengojnë aktivitet e organizuara. Festa e ndërrimit të viteve mbipopullon Skraparin nga studentë, emigrantë, migrantë etj.
6 Janar 2017
Simbolika e kësaj dite përkon me atë që quhet ndryshe "Dita e Ujit të Bekuar" Kjo simbolike në vite nënkupton se uji pa të cilin jeta nuk do kishte kuptim, duhet ruajtur për 1 vit pasi besohet se ka veti magjike.
11 Janar 2017
Janë Veteranët e Skraparit që në këtë ditë si çdo vit kujtojnë "Ditën e Shpalljes së Shqipërisë Republikë" Kryesia e Komitetit të Veteranëve Skrapar edhe këtë vit do të mbaj një aktivitet promemorie.
16 Janar 2017
Shkollat, Kopshtet, Çerdhet si dhe Universitetet pritet të rifillojnë mësimin për 2017. Në dy vendime të mëhershme proçesi u shty për shkak të gripit.
17 Janar 2017
96 - Vjetori i Kongresit të Parë Bektashi që u mbajt nga datat 14 - 17 Janar 1921 në Teqenë e Prishtës - Skrapar.
21 Janar 2017
Betaja më e madhe luftarake "Beteja e Tëndës së Qypit" do të jetë në fokus të kësaj dite në Skrapar.

PROMOCION

Recent Entries

PROMOCION

Kjo hapësirë do të konfigurohet së shpejti. Nëse dëshironi që biznesi apo njoftimi juaj të jetë këtu, mos prisni gjatë. Munde të jetë e juaja. Për më shumë përdor opsionin Kontakt dhe ne do ju përgjigjemi menjëherë.

TOPLIST 20 COROVODA RADIO JANAR 2017

1.Clean Bandit - Rockabye
2.Sia - Never give up
3.Bebe Rexha - I got you (new)
4.LP - Lost on you
5.Rocky Martin - Vente pa'ca
6.Little Mix - Touch
7.John Legend - Love me now (new)
8.RagNbon man - Human
9.Pink - Just like fire
10.Dua Lipa - No lie (new)

11.J.Balvin - Safari

12.Zara Larson - I'd like
13.Ariana Grande - Side 2 Side
14.Indila - Garde l'equlibre
15.Juan Magan - Baila conmigo
16.Alan Walker - Alone
17.Seyya - Chocolata
18.Martin Jensen - All i wanna do
19.Yall&Gabriella - Hundered milles
20.Shakira - Chantaje

MË HERËT

HAPËSIRË PËR REKLAMA APO NJOFTIMET TUAJA