• ---
  • ISLANDË, SËRISHT NË FOKUS TË MEDIAVE KLEVIS SULA
  • NJË TUBIM LUTJEJE PËR 20 VJEÇARIN NGA SKRAPARI DO TË MBAHET NË REJKJAVIK
  • QINDRA ISLANDEZË JANË NJOFTUAR PËR NJË EVENT NË FACEBOOK PËR DATËN 17 DHJETOR 2017
  • SIPAS NJË POSTIMI NË FACEBOOK, DO TË NDIZEN QIRINJ E KRYHEN LUTJE PRANË VENDIT KU NDODHI NGJARJA
  • TRUPI I PAJETË I KLEVIS SULA, 20 VJEÇARI NGA SKRAPARI PRITET TË VIJ NË FUNDJAVË
  • CEREMONIA MORTORE DO TË MBAHET NË ÇOROVODË KU PREJ DITËSH FAMILJA KA HAPUR DYERT E MORTIT
  • 20 VJEÇARI NGA SKRAPARI U QËLLUA DISA HERË ME THIKË NË MENGJESIN E 3 DHJETORIT, NË REJKJAVIK - ISLANDË

Vetvaret Publicisti Ardian Klosi. Prej kohesh vuante nga depresioni.

Publicisti i njohur Ardian Klosi u nda nga jeta ne oret e vona te enjtes 26 prill 2012. Raportet e para thane se trupi i pajete i publicistit dhe njeherazi nje aktivisti te fuqishem te levizjeve qytetare ne Shqiperi, u gjet pa jete ne shtepine e tij i vetvarur. Simptomat e depresionit ishin bere me te shpeshta me se fundmi per Klosin, i cili besohet se pas vdekjen e se emes nuk e perballoi dot duke iu besuar substancave anti depres.
Ardian Klosi u lind nė vitin 1957. U diplomua nė fakultetin e Gjuhė - Letėrsisė nė 1981. Ka marrė doktoratėn nė vitin 1990. Nga viti 1993 - 1998 ka qėndruar nė Gjermani. Ka botuar disa libra si nė shqip, ashtu edhe nė gjermanisht. Disa nder veprat me kryesore te tij jane "Refleksione" (me Edi Ramėn), "Shqipėria zgjim i dhunshėm", "Quo vadis Shqipėri", etj.. si dhe mjaft tregime, ese, artikuj nė shtypin shqiptar dhe tė huaj.
Corovoda On Line

Autentik!

Reklama Online

loading...

skrapari në fletë

PËR KONTAKT - EMAIL: corovodaonline@post.com

Mbështetje

ALSSH SKRAPAR - Kjo faqe mbështetet nga Agjensia Lokale e Sigurimeve Shoqërore Skrapar.

skrapari në fletë

Reklama Online

loading...

skrapari në fletë

NAVIGON

www.bashkiaskrapar.gov.al www.albrafting.com www.visitskrapar.com

HAPËSIRË PËR REKLAMA APO NJOFTIMET TUAJA