• ---
  • ISLANDË, SËRISHT NË FOKUS TË MEDIAVE KLEVIS SULA
  • NJË TUBIM LUTJEJE PËR 20 VJEÇARIN NGA SKRAPARI DO TË MBAHET NË REJKJAVIK
  • QINDRA ISLANDEZË JANË NJOFTUAR PËR NJË EVENT NË FACEBOOK PËR DATËN 17 DHJETOR 2017
  • SIPAS NJË POSTIMI NË FACEBOOK, DO TË NDIZEN QIRINJ E KRYHEN LUTJE PRANË VENDIT KU NDODHI NGJARJA
  • TRUPI I PAJETË I KLEVIS SULA, 20 VJEÇARI NGA SKRAPARI PRITET TË VIJ NË FUNDJAVË
  • CEREMONIA MORTORE DO TË MBAHET NË ÇOROVODË KU PREJ DITËSH FAMILJA KA HAPUR DYERT E MORTIT
  • 20 VJEÇARI NGA SKRAPARI U QËLLUA DISA HERË ME THIKË NË MENGJESIN E 3 DHJETORIT, NË REJKJAVIK - ISLANDË

Gabimi: CIA ngaterron te dhenat e Shqiperise me te Kosoves ne website Prishtina eshte e Shqiperise Ja Imazhi

Nje gabim ne hedhjen e te dhenave per Shqiperine ben te gabueshem edhe inteligjencen me te spikatur boterore. Keshtu corovoda on line, kap imazhin ne vijim nje foto web e bere sot 11 maj 2012 kur ora lokale ne Shqiperi shenon 23:30. Ne portalin e Central Intellegence Agency dedikuar te dhenave te pergjithshme te shume kategorive te cdo vendi si, te dhena gjeografike, ekonomike, politike, qeverisje etj qe perndryshe konsiderohet ne web si CIA - The World FactBook kur flitet per Shqiperine ne nenkategorine Goverment pasi jepen te dhena per Shqiperine krejt ndryshe rezulton kur flitet per nendarjet administrative te Shqiperise. Sic mund ta shihni edhe ne imazh bashkengjitur, ne vend te perfshirjes te ndarjes administrative te Shqiperise rezultojne komunat e Kosoves nen tekstin si vijim:

Capital: Tirana (Tirane)
geographic coordinates: 41 19 N, 19 49 E
time difference: UTC+1 (6 hours ahead of Washington, DC during Standard Time)
daylight saving time: +1hr, begins last Sunday in March; ends last Sunday in October
Administrative divisions:
37 municipalities (komunat/opstine, singular - komuna/opstina); Decan/Decani, Dragash/Dragas, Ferizaj/Urosevac, Fushe Kosove/Kosovo Polje, Gjakove/Dakovica, Gjilan/Gnjilane, Gllogovc/Glogovac, Gracanice/Gracanica, Hani i Elezit/Deneral Jankovic, Istog/Istok, Junik, Kacanik/Kacanik, Kamenice/Kamenica, Kline/Klina, Kllokot/Klokot, Leposaviq/Leposavic, Lipjan/Lipljan, Malisheve/Malisevo, Mamushe/Mamusa, Mitrovice/Mitrovica, Novoberde/Novo Brdo, Obiliq/Obilic, Partesh/Partes, Peje/Pec, Podujeve/Podujevo, Prishtine/Pristina, Prizren, Rahovec/Orahovac, Ranillug/Ranilug, Shterpce/Strpce, Shtime/Stimlje, Skenderaj/Srbica, Suhareke/Suva Reka, Viti/Vitina, Vushtrri/Vucitrn, Zubin Potok, Zvecan/Zvecan


Independence:
28 November 1912 (from the Ottoman Empire)
Websiti duket sikur azhornimin me te fundit e ka patur fillim muajin aktual ne 1 maj 2012 dhe te plote gabimin mund ta ndiqni nen klikimin tuaj ketu.
Corovoda On Line kapi gabimin ne fjale, ndersa pas kontaktesh pritet qe faqja ti nenshtrohet nje azhornimi te ri.
©Corovoda On Line

Autentik!

Reklama Online

loading...

skrapari në fletë

PËR KONTAKT - EMAIL: corovodaonline@post.com

Mbështetje

ALSSH SKRAPAR - Kjo faqe mbështetet nga Agjensia Lokale e Sigurimeve Shoqërore Skrapar.

skrapari në fletë

Reklama Online

loading...

skrapari në fletë

NAVIGON

www.bashkiaskrapar.gov.al www.albrafting.com www.visitskrapar.com

HAPËSIRË PËR REKLAMA APO NJOFTIMET TUAJA