• ---
  • ISLANDË, SËRISHT NË FOKUS TË MEDIAVE KLEVIS SULA
  • NJË TUBIM LUTJEJE PËR 20 VJEÇARIN NGA SKRAPARI DO TË MBAHET NË REJKJAVIK
  • QINDRA ISLANDEZË JANË NJOFTUAR PËR NJË EVENT NË FACEBOOK PËR DATËN 17 DHJETOR 2017
  • SIPAS NJË POSTIMI NË FACEBOOK, DO TË NDIZEN QIRINJ E KRYHEN LUTJE PRANË VENDIT KU NDODHI NGJARJA
  • TRUPI I PAJETË I KLEVIS SULA, 20 VJEÇARI NGA SKRAPARI PRITET TË VIJ NË FUNDJAVË
  • CEREMONIA MORTORE DO TË MBAHET NË ÇOROVODË KU PREJ DITËSH FAMILJA KA HAPUR DYERT E MORTIT
  • 20 VJEÇARI NGA SKRAPARI U QËLLUA DISA HERË ME THIKË NË MENGJESIN E 3 DHJETORIT, NË REJKJAVIK - ISLANDË

Koordinata X. Drejtuesi Bektashi i Skraparit qe u pushkatua nga regjimi ne 1948

Ndonse imazhi ne bashkengjitje qe Corovoda On Line publikon ne kete link nuk eshte shume i qarte, ne kete shkrim nje hapesire edhe perse me mungesa informacionale pasi nuk ka shume informacion mbi te, i dedikohet Baba Bedri Cakrani. I lindur ne Skrapar ne 1915 Baba Bedriu ishte i njohur per devizen bektashiane te besimit ne mbare zonen. Ai ishte caktuar Baba ne Teqene e Skraparit. Por ne vitin 1948 ne moshen 33 vjecare ai u konsiderua si Anti Komunist nga rregjimi i asaj kohe. Pikerisht ne 1948 ai u arrestua dhe me pas u dha denimi per te, nje denim me vdekje e pushkatim si anti komunist i njohur sipas rregjimit te asaj kohe ku komunizmi sapo ishte zyrtarizuar per mbare Shqiperine.
©Corovoda On Line

Autentik!

Reklama Online

loading...

skrapari në fletë

PËR KONTAKT - EMAIL: corovodaonline@post.com

Mbështetje

ALSSH SKRAPAR - Kjo faqe mbështetet nga Agjensia Lokale e Sigurimeve Shoqërore Skrapar.

skrapari në fletë

Reklama Online

loading...

skrapari në fletë

NAVIGON

www.bashkiaskrapar.gov.al www.albrafting.com www.visitskrapar.com

HAPËSIRË PËR REKLAMA APO NJOFTIMET TUAJA