• ---
  • ISLANDË, SËRISHT NË FOKUS TË MEDIAVE KLEVIS SULA
  • NJË TUBIM LUTJEJE PËR 20 VJEÇARIN NGA SKRAPARI DO TË MBAHET NË REJKJAVIK
  • QINDRA ISLANDEZË JANË NJOFTUAR PËR NJË EVENT NË FACEBOOK PËR DATËN 17 DHJETOR 2017
  • SIPAS NJË POSTIMI NË FACEBOOK, DO TË NDIZEN QIRINJ E KRYHEN LUTJE PRANË VENDIT KU NDODHI NGJARJA
  • TRUPI I PAJETË I KLEVIS SULA, 20 VJEÇARI NGA SKRAPARI PRITET TË VIJ NË FUNDJAVË
  • CEREMONIA MORTORE DO TË MBAHET NË ÇOROVODË KU PREJ DITËSH FAMILJA KA HAPUR DYERT E MORTIT
  • 20 VJEÇARI NGA SKRAPARI U QËLLUA DISA HERË ME THIKË NË MENGJESIN E 3 DHJETORIT, NË REJKJAVIK - ISLANDË

Koordinata X. Poetja Vojsava Nelo dhe Skrapari i Gatimeve tradicionale me te Video

Diten e djeshme e shtune 5 maj 2012 ne formatin Sofra Shqipetare ne Televizionin Publik Shqiptar e ftuar ishte poetja Vojsava Nelo. E lindur ne Delvine dhe nuse ne Skrapar formati i moderuar nga Hygerta Sako i mengjesit te fundjaves ndau opinione te Vendlindjes, te Skraparit dhe te veprimtarise se poetes ne nje format te konceptuar ne 3 pjese. Blogu Corovoda On Line rregjistroi nje fragment te ketij emisioni. Gjate insertit video Vojsava Nelo shprehet per gatimet tipike te Skraparit te mbresave te saj. Nga Lakroret tek Mishi, Nga Pastermaja tek Rakia dhe kujtimet e saj ne nje drekim ne shtepine e Artistit te Madh legjedar te kenges popullore Demir Zyko. Corovoda On Line ju fton te ndiqni video insertin e ngarkuar ne oret e para te kesaj te diele 6 maj 2012.

©Corovoda On Line

Autentik!

Reklama Online

loading...

skrapari në fletë

PËR KONTAKT - EMAIL: corovodaonline@post.com

Mbështetje

ALSSH SKRAPAR - Kjo faqe mbështetet nga Agjensia Lokale e Sigurimeve Shoqërore Skrapar.

skrapari në fletë

Reklama Online

loading...

skrapari në fletë

NAVIGON

www.bashkiaskrapar.gov.al www.albrafting.com www.visitskrapar.com

HAPËSIRË PËR REKLAMA APO NJOFTIMET TUAJA