• ---
  • ISLANDË, SËRISHT NË FOKUS TË MEDIAVE KLEVIS SULA
  • NJË TUBIM LUTJEJE PËR 20 VJEÇARIN NGA SKRAPARI DO TË MBAHET NË REJKJAVIK
  • QINDRA ISLANDEZË JANË NJOFTUAR PËR NJË EVENT NË FACEBOOK PËR DATËN 17 DHJETOR 2017
  • SIPAS NJË POSTIMI NË FACEBOOK, DO TË NDIZEN QIRINJ E KRYHEN LUTJE PRANË VENDIT KU NDODHI NGJARJA
  • TRUPI I PAJETË I KLEVIS SULA, 20 VJEÇARI NGA SKRAPARI PRITET TË VIJ NË FUNDJAVË
  • CEREMONIA MORTORE DO TË MBAHET NË ÇOROVODË KU PREJ DITËSH FAMILJA KA HAPUR DYERT E MORTIT
  • 20 VJEÇARI NGA SKRAPARI U QËLLUA DISA HERË ME THIKË NË MENGJESIN E 3 DHJETORIT, NË REJKJAVIK - ISLANDË

Shtyhet Fundi i Botes. Zbulohet kalendari i ri i Maya Asgje nuk do te ndodh ne 21.12.2012 Video

Asgje nuk do te ndodhi ne 21 dhjetor 2012. Teoria konspirative me superticionin e saj mesa duket u rrezua vetem keto dite mes maji 2012. Keshtu nje grup arkeologesh amerikane kane zbuluar me se fundmi nje tjeter kalendar te fiseve Maya, i cili i referohet me shume se 1 200 viteve me pare. Zbulimi u be ne disa murale prane nje lokaliteti ne Guantemala nen drejtimin e arkeologut William Saturno te Universitetit te Boston. Sipas zbulimit me te ri perforcohet ideja se asgje nuk do te ndodh ne 21 dhjetor 2012. Sipas arkeologeve amerikane dhe studiusve, kalendari me i fundit i zbuluar me teper tregon nje aspekt kronometrik ku sipas Maya thjesht flitet per mbylljen e nje cikli dhe fillimin e nje cikli te ri, eshte si te thuash numerim deri ne nje vit te caktuar dhe me pas kalendari azerohej pra niste nga e para. Kjo nuk i referohet botes apo planetit por thjesht sistemit te numerimit te ketij kalendari. Megjithate ndonse pak ore pas publikimit te kesaj risie kundershtite e mistikeve vijojne. Gjithesesi per momentin zbulimi sikur tregon se po e shtyjme edhe ca kohe apokalipsin.

©Corovoda On Line

Autentik!

Reklama Online

loading...

skrapari në fletë

PËR KONTAKT - EMAIL: corovodaonline@post.com

Mbështetje

ALSSH SKRAPAR - Kjo faqe mbështetet nga Agjensia Lokale e Sigurimeve Shoqërore Skrapar.

skrapari në fletë

Reklama Online

loading...

skrapari në fletë

NAVIGON

www.bashkiaskrapar.gov.al www.albrafting.com www.visitskrapar.com

HAPËSIRË PËR REKLAMA APO NJOFTIMET TUAJA