• COROVODA ONLINE PUBLIKON TË DHËNAT E POPULLSISË DERI NË 1 JANAR 2018
  • NË SKRAPAR BANOJNË GJITHËSEJ 17 476 BANORË
  • NË POLIÇAN BANOJNË GJITHËSEJ 17 271 BANORË

Shtyhet Fundi i Botes. Zbulohet kalendari i ri i Maya Asgje nuk do te ndodh ne 21.12.2012 Video

Asgje nuk do te ndodhi ne 21 dhjetor 2012. Teoria konspirative me superticionin e saj mesa duket u rrezua vetem keto dite mes maji 2012. Keshtu nje grup arkeologesh amerikane kane zbuluar me se fundmi nje tjeter kalendar te fiseve Maya, i cili i referohet me shume se 1 200 viteve me pare. Zbulimi u be ne disa murale prane nje lokaliteti ne Guantemala nen drejtimin e arkeologut William Saturno te Universitetit te Boston. Sipas zbulimit me te ri perforcohet ideja se asgje nuk do te ndodh ne 21 dhjetor 2012. Sipas arkeologeve amerikane dhe studiusve, kalendari me i fundit i zbuluar me teper tregon nje aspekt kronometrik ku sipas Maya thjesht flitet per mbylljen e nje cikli dhe fillimin e nje cikli te ri, eshte si te thuash numerim deri ne nje vit te caktuar dhe me pas kalendari azerohej pra niste nga e para. Kjo nuk i referohet botes apo planetit por thjesht sistemit te numerimit te ketij kalendari. Megjithate ndonse pak ore pas publikimit te kesaj risie kundershtite e mistikeve vijojne. Gjithesesi per momentin zbulimi sikur tregon se po e shtyjme edhe ca kohe apokalipsin.

©Corovoda On Line

Autentik!

Reklama Online

loading...

skrapari në fletë

PËR KONTAKT - EMAIL: corovodaonline@post.com

Mbështetje

Këtu mund të jetë Njoftimi yt

NËN AXHENDË

skrapari në fletë

Reklama Online

loading...

skrapari në fletë

NAVIGON

breakingnews
www.bashkiaskrapar.gov.al www.albrafting.com www.visitskrapar.com

HAPËSIRË PËR REKLAMA APO NJOFTIMET TUAJA