• COROVODA ONLINE PUBLIKON TË DHËNAT E POPULLSISË DERI NË 1 JANAR 2018
  • NË SKRAPAR BANOJNË GJITHËSEJ 17 476 BANORË
  • NË POLIÇAN BANOJNË GJITHËSEJ 17 271 BANORË

Vlora - Skrapari vendoset te enjten. Sfida nuk u luajt Skrapari mund te fitoj ne tavoline

Java e 29te e Kategorise se Pare te kesaj te diele 6 Maj 2012 dha rezultate per 7 takime por ndeshja ne Vlore mes Vlores dhe Skraparit nuk u luajt. Arsyeja kishte te bente me mos marrjen e masave per organizimin e takimit ku per ruajtjen e rendit ne stadium kishte vetem 2 police. Kjo do te thote se zyrtarisht fituesi i ketij takimi mund te caktohet nga FSHF kryesisht te enjten kur nuk perjashtohet mundesia qe Skrapari te shpallet fitues ne tavoline me 3-0 e ketij takimi.
Po sot u luajten edhe takimet e tjera qe dhane keto rezultate:

JAVA E 29te KATEGORIA E PARE
Himara - Elbasani 3:2
Mamurrasi - Beselidhja 1:0
Kukesi - Luftetari 1:1
Ada - Lushnja 1:2
Gramozi - Butrinti 2:1
Gramshi - Burreli 5:4
Iliria - Besa 2:0
Ndersa mbetet edhe nje jave nga fundi i kompeticionit 2011 - 2012 Kryeson Luftetari me 69 Pike dhe Kukesi me 66 ndersa ne fund te klasifikimit eshte Vlora me 24 pike dhe Skrapari me 15 pike.
©Corovoda On Line

Autentik!

Reklama Online

loading...

skrapari në fletë

PËR KONTAKT - EMAIL: corovodaonline@post.com

Mbështetje

Këtu mund të jetë Njoftimi yt

NËN AXHENDË

8 Gusht - 76 vite nga Krijimi i BRASH, Lirzë, Helmës Skrapar
15 Gusht - 8 vite krijim i blogut lokal Corovoda Online
15 Gusht - Në promemorie kjo përkon me një ndër aksidentet e rënda të ndodhura në skrapar. Në Grepckë, 6 të rinj humbën jetën pasi një mjet me të cilin udhëtonin ra në brendësi të Kanionit Osum
19 Gusht - Në Zaloshnje, mbahet festa e zonës
20 Gusht - 74 vite nga Krijimi i Brigadës 16 Therepel, Skrapar
21 Gusht - Sivjet është Ditë pushimi në Shqipëri përkon me festë fetare.
22 Gusht - Dita Zyrtare e Pelegrinazhit Bektashi në Kulmak
23 Gusht - 83 vite nga rënia e heroit Riza Cerova
25 Gusht - Mbyllet zyrtarisht Pelegrinazhi Bektashi në Kulmak, Skrapar
25 Gusht - 26 Vite nga Greva e Poliçanit, Greva e parë Sindikaliste në Shqipëri
27 Gusht - 41 vite nga ndarja nga jeta e heroit Zylyftar Veleshnja
27 Gusht - Kjo datë konsiderohet si datë e krijimit të Kooperativës së parë në Skrapar, e cila u krijua në Vërzhezhë Skrapar në 1955

skrapari në fletë

Reklama Online

loading...

skrapari në fletë

NAVIGON

breakingnews
www.bashkiaskrapar.gov.al www.albrafting.com www.visitskrapar.com

HAPËSIRË PËR REKLAMA APO NJOFTIMET TUAJA