• COROVODA ONLINE PUBLIKON TË DHËNAT E POPULLSISË DERI NË 1 JANAR 2018
  • NË SKRAPAR BANOJNË GJITHËSEJ 17 476 BANORË
  • NË POLIÇAN BANOJNË GJITHËSEJ 17 271 BANORË

Corovode. Skandali i radhes. Busti i figures historike hidhet ne plehra

Nje imazh i vecante u kap pasditen e sotme, e hene 18 qershor 2012 ne afersi te lagjies Hasan Seitaj. Ndersa ne nje pike ku institucioni vendor qeverises i Corovodes permes disa punonjesve trasporton prej disa ditesh materiale kryesisht inerte dhe dhera, ne mes te materialeve qe pastrojne dhe mbledhin punetoret e kesaj bashkie ishte edhe nje bust i nje figure historike te Skraparit qe u flak ne plehra. Imazhi i kapur nga Corovoda On Line erdhi pasi dhjetra kalimtare te zones u habiten nga busti ne plehra dhe u indinjuan ndersa qytetaret shpresonin se institucionet do te respektonin dhe investonin ne monumentet e prishura nga koha per ti mirembajtur, ndersa ne fakt flaken per tu groposur pa meshire. Mbase Shqiperia e problemeve te ndryshme ka me shume prioritete te tjera por kjo nuk do te thote se historia shqiptare edhe aq me teper ajo vendase e meritonte kete fund.
©Corovoda On Line

Autentik!

Reklama Online

loading...

skrapari në fletë

PËR KONTAKT - EMAIL: corovodaonline@post.com

Mbështetje

Këtu mund të jetë Njoftimi yt

NËN AXHENDË

skrapari në fletë

Reklama Online

loading...

skrapari në fletë

NAVIGON

breakingnews
www.bashkiaskrapar.gov.al www.albrafting.com www.visitskrapar.com

HAPËSIRË PËR REKLAMA APO NJOFTIMET TUAJA