• ---
  • ISLANDË, SËRISHT NË FOKUS TË MEDIAVE KLEVIS SULA
  • NJË TUBIM LUTJEJE PËR 20 VJEÇARIN NGA SKRAPARI DO TË MBAHET NË REJKJAVIK
  • QINDRA ISLANDEZË JANË NJOFTUAR PËR NJË EVENT NË FACEBOOK PËR DATËN 17 DHJETOR 2017
  • SIPAS NJË POSTIMI NË FACEBOOK, DO TË NDIZEN QIRINJ E KRYHEN LUTJE PRANË VENDIT KU NDODHI NGJARJA
  • TRUPI I PAJETË I KLEVIS SULA, 20 VJEÇARI NGA SKRAPARI PRITET TË VIJ NË FUNDJAVË
  • CEREMONIA MORTORE DO TË MBAHET NË ÇOROVODË KU PREJ DITËSH FAMILJA KA HAPUR DYERT E MORTIT
  • 20 VJEÇARI NGA SKRAPARI U QËLLUA DISA HERË ME THIKË NË MENGJESIN E 3 DHJETORIT, NË REJKJAVIK - ISLANDË

Corovode. Skandali i radhes. Busti i figures historike hidhet ne plehra

Nje imazh i vecante u kap pasditen e sotme, e hene 18 qershor 2012 ne afersi te lagjies Hasan Seitaj. Ndersa ne nje pike ku institucioni vendor qeverises i Corovodes permes disa punonjesve trasporton prej disa ditesh materiale kryesisht inerte dhe dhera, ne mes te materialeve qe pastrojne dhe mbledhin punetoret e kesaj bashkie ishte edhe nje bust i nje figure historike te Skraparit qe u flak ne plehra. Imazhi i kapur nga Corovoda On Line erdhi pasi dhjetra kalimtare te zones u habiten nga busti ne plehra dhe u indinjuan ndersa qytetaret shpresonin se institucionet do te respektonin dhe investonin ne monumentet e prishura nga koha per ti mirembajtur, ndersa ne fakt flaken per tu groposur pa meshire. Mbase Shqiperia e problemeve te ndryshme ka me shume prioritete te tjera por kjo nuk do te thote se historia shqiptare edhe aq me teper ajo vendase e meritonte kete fund.
©Corovoda On Line

Autentik!

Reklama Online

loading...

skrapari në fletë

PËR KONTAKT - EMAIL: corovodaonline@post.com

Mbështetje

ALSSH SKRAPAR - Kjo faqe mbështetet nga Agjensia Lokale e Sigurimeve Shoqërore Skrapar.

skrapari në fletë

Reklama Online

loading...

skrapari në fletë

NAVIGON

www.bashkiaskrapar.gov.al www.albrafting.com www.visitskrapar.com

HAPËSIRË PËR REKLAMA APO NJOFTIMET TUAJA