• COROVODA ONLINE PUBLIKON TË DHËNAT E POPULLSISË DERI NË 1 JANAR 2019
  • NË SKRAPAR BANOJNË GJITHËSEJ 17 343 BANORË
  • NË POLIÇAN BANOJNË GJITHËSEJ 17 174 BANORË

Corovode. Skandali i radhes. Busti i figures historike hidhet ne plehra

Nje imazh i vecante u kap pasditen e sotme, e hene 18 qershor 2012 ne afersi te lagjies Hasan Seitaj. Ndersa ne nje pike ku institucioni vendor qeverises i Corovodes permes disa punonjesve trasporton prej disa ditesh materiale kryesisht inerte dhe dhera, ne mes te materialeve qe pastrojne dhe mbledhin punetoret e kesaj bashkie ishte edhe nje bust i nje figure historike te Skraparit qe u flak ne plehra. Imazhi i kapur nga Corovoda On Line erdhi pasi dhjetra kalimtare te zones u habiten nga busti ne plehra dhe u indinjuan ndersa qytetaret shpresonin se institucionet do te respektonin dhe investonin ne monumentet e prishura nga koha per ti mirembajtur, ndersa ne fakt flaken per tu groposur pa meshire. Mbase Shqiperia e problemeve te ndryshme ka me shume prioritete te tjera por kjo nuk do te thote se historia shqiptare edhe aq me teper ajo vendase e meritonte kete fund.
©Corovoda On Line

Autentik!

Reklama Online

loading...

skrapari në fletë

PËR KONTAKT - EMAIL: corovodaonline@post.com

Mbështetje

Këtu mund të jetë Njoftimi yt

DIMRI QË LAM PAS

skrapari në fletë

Reklama Online

loading...

skrapari në fletë

NAVIGON

breakingnews
www.bashkiaskrapar.gov.al www.albrafting.com www.visitskrapar.com

HAPËSIRË PËR REKLAMA APO NJOFTIMET TUAJA