• ---
  • ISLANDË, SËRISHT NË FOKUS TË MEDIAVE KLEVIS SULA
  • NJË TUBIM LUTJEJE PËR 20 VJEÇARIN NGA SKRAPARI DO TË MBAHET NË REJKJAVIK
  • QINDRA ISLANDEZË JANË NJOFTUAR PËR NJË EVENT NË FACEBOOK PËR DATËN 17 DHJETOR 2017
  • SIPAS NJË POSTIMI NË FACEBOOK, DO TË NDIZEN QIRINJ E KRYHEN LUTJE PRANË VENDIT KU NDODHI NGJARJA
  • TRUPI I PAJETË I KLEVIS SULA, 20 VJEÇARI NGA SKRAPARI PRITET TË VIJ NË FUNDJAVË
  • CEREMONIA MORTORE DO TË MBAHET NË ÇOROVODË KU PREJ DITËSH FAMILJA KA HAPUR DYERT E MORTIT
  • 20 VJEÇARI NGA SKRAPARI U QËLLUA DISA HERË ME THIKË NË MENGJESIN E 3 DHJETORIT, NË REJKJAVIK - ISLANDË

Skrapar Gjerbes - Konak: Perkujtohet Beteja e Qafes se Gjarprit 6.6.44 - 6.6.2012

Te pranishem nga zona Gjerbesit dhe Konakut perkujtuan gjate dites sotme 68 vjetorin ne promemorie te Betejes se Qafes se Gjarprit te mbajtur ne 6 qershor 1944. Sipas raportit gjate paradites se sotme u përkujtua me dhe beteja e qafës së Gjarprit nga një grup të rinjsh te zonës së Gjerbësit e Konakut. Sipas raportit i deleguar nga ana e Komitetit te Veteraneve te Skraparit ishte zëvendës Kryetari i Komitetit të Veteranëve të Rrethit Skrapar Zini Kapllani. Ne Betejen e Qafes se Gjarprit rane shume deshmore. Nga historiku i Skraparit tone ne arkiva gjejme se nga 2 qershori 1944 deri ne 6 qershor 1944 betejat do te startonin fillimisht ne Qafen e Shkozesit ne Skrapar per te kulmuar ne 6 qershor ne Qafen e Gjarprit. Nje prej te reneve ne kete beteje ishte edhe kosovari, Hero i Popullit Xheladin Beqiri. Po ashtu me heret ne redaksi nje lajmerim njoftoi per nje tjeter veperimtari te bere ne 4 qershor 2012 ne promemorie te Betejes se Shkozesit por per shkak te financimit te kufizuar te blogut jemi te kufizuar te bejme permbledhje informacionale javore deri ne ofertuesit financiare te mundshem. Imazhi ne bashkengjitje gezon te drejta publikimi/ Viva Gjerbes Pamje nga Gjerbesi
©Corovoda On Line

Autentik!

Reklama Online

loading...

skrapari në fletë

PËR KONTAKT - EMAIL: corovodaonline@post.com

Mbështetje

ALSSH SKRAPAR - Kjo faqe mbështetet nga Agjensia Lokale e Sigurimeve Shoqërore Skrapar.

skrapari në fletë

Reklama Online

loading...

skrapari në fletë

NAVIGON

www.bashkiaskrapar.gov.al www.albrafting.com www.visitskrapar.com

HAPËSIRË PËR REKLAMA APO NJOFTIMET TUAJA