• ---
  • ISLANDË, SËRISHT NË FOKUS TË MEDIAVE KLEVIS SULA
  • NJË TUBIM LUTJEJE PËR 20 VJEÇARIN NGA SKRAPARI DO TË MBAHET NË REJKJAVIK
  • QINDRA ISLANDEZË JANË NJOFTUAR PËR NJË EVENT NË FACEBOOK PËR DATËN 17 DHJETOR 2017
  • SIPAS NJË POSTIMI NË FACEBOOK, DO TË NDIZEN QIRINJ E KRYHEN LUTJE PRANË VENDIT KU NDODHI NGJARJA
  • TRUPI I PAJETË I KLEVIS SULA, 20 VJEÇARI NGA SKRAPARI PRITET TË VIJ NË FUNDJAVË
  • CEREMONIA MORTORE DO TË MBAHET NË ÇOROVODË KU PREJ DITËSH FAMILJA KA HAPUR DYERT E MORTIT
  • 20 VJEÇARI NGA SKRAPARI U QËLLUA DISA HERË ME THIKË NË MENGJESIN E 3 DHJETORIT, NË REJKJAVIK - ISLANDË

Bisedat ne Chat ne Facebook kane nisur monitorimin per Aktivitete te mundshme Kriminale

Rrjeti social Facebook por edhe shume shume sherbime Chat qe ofrohen ne internet monitorohen. Nje sistem monitorimi ne baze te se cilit ka shprehje, fjale apo biseda te pakuptimshme ne komunikim permes numrave te vendosura si kritere alerti ben qe cdo perdorues i sherbimit chat ne facebook qe synon ta perdori kete komunikim per aktivitete kriminale te identifikohet nga rrjeti. Kjo gje u be me shume e perforcuar sot e enjte 12 korrik 2012 nga Shefi i Sigurise Amerikane Joe Sullivan gjate nje  korrik interviste per Reuters. Ndonse menjehere pas lajmit debatet mbi privatesine kane nisur sistemi ne fakt synon me shume siguri. Ne rrjet shume site kur kerkohen fjale kyce te cilat kane te bejne me sigurine lancojne sinjale autoamatike per monitoruesit dhe ne baze te asaj cfare mund te perbej rrisk, njoftohen strukturat e posacme. Ne te shumtat e rasteve scanimi i bisedave ruhet per disa kohe ne servera dhe rishqyrtohet sipas rendesise se mesazhit
Eshte Tech Time ne Corovoda On Line
©Corovoda On Line

Autentik!

Reklama Online

loading...

skrapari në fletë

PËR KONTAKT - EMAIL: corovodaonline@post.com

Mbështetje

ALSSH SKRAPAR - Kjo faqe mbështetet nga Agjensia Lokale e Sigurimeve Shoqërore Skrapar.

skrapari në fletë

Reklama Online

loading...

skrapari në fletë

NAVIGON

www.bashkiaskrapar.gov.al www.albrafting.com www.visitskrapar.com

HAPËSIRË PËR REKLAMA APO NJOFTIMET TUAJA