• ---
  • ISLANDË, SËRISHT NË FOKUS TË MEDIAVE KLEVIS SULA
  • NJË TUBIM LUTJEJE PËR 20 VJEÇARIN NGA SKRAPARI DO TË MBAHET NË REJKJAVIK
  • QINDRA ISLANDEZË JANË NJOFTUAR PËR NJË EVENT NË FACEBOOK PËR DATËN 17 DHJETOR 2017
  • SIPAS NJË POSTIMI NË FACEBOOK, DO TË NDIZEN QIRINJ E KRYHEN LUTJE PRANË VENDIT KU NDODHI NGJARJA
  • TRUPI I PAJETË I KLEVIS SULA, 20 VJEÇARI NGA SKRAPARI PRITET TË VIJ NË FUNDJAVË
  • CEREMONIA MORTORE DO TË MBAHET NË ÇOROVODË KU PREJ DITËSH FAMILJA KA HAPUR DYERT E MORTIT
  • 20 VJEÇARI NGA SKRAPARI U QËLLUA DISA HERË ME THIKË NË MENGJESIN E 3 DHJETORIT, NË REJKJAVIK - ISLANDË

Koordinata X: Ali Podrimja vinte ne Teqene e Kulmakut cdo gusht. E kam takuar ne Corovode Flet Dritero Agolli

Ali Podrimja, poeti i kosovar i letrave shqip, i ndare pak dite me pare nga jeta, ndersa do te merrte pjese ne nje event letrar ne France, do te vijoj te kujtohet si pena e pamposhtur e koheve. Por nje detaj interesant ndan me ju Koordinata X ne kete shkrim. Sipas kujtimeve te Dritero Agollit, "…Sa herë që vinte në Tiranë më vizitonte në shtëpi…Ka ndodhur që kur vinte, të rrinte edhe një javë edhe 10 ditë këtu me mua në shtëpinë time. Rrinim zgjuar e bisedonim deri vonë pas mesnate. E kam ndjerë në ato biseda dinamizmin e tij, lëvizjet. Donte të ishte gjithnjë në udhëtime. I donte aq shumë udhëtimet sa më ka qëlluar ta takoj edhe në Çorovodë, por shkonte edhe në Tomorr tek teqeja çdo muaj gusht…" Keshtu ka deklaruar per nje media press te njohur shqiptar ndersa foli per kujtimet e takimeve personale mes Agollit dhe Podrimja. Teqeja e Kulmakut ne Skrapar cdo gusht nga datat 19 deri ne 25 mbledh me qindra mijera pelegrine jo vetem te sektit bektashi.
©Corovoda On Line Blogu i vetem interaktiv i Skraparit (Nje blog jozyrtar) mund te ndiqet edhe ne rrjete sociale me termin e kerkimit Corovoda On Line.
Nga Zemra e Shqiperise, Drejt e ne Zemren Tuaj! Ky! Eshte corovodaonline.blogspot.com

Autentik!

Reklama Online

loading...

skrapari në fletë

PËR KONTAKT - EMAIL: corovodaonline@post.com

Mbështetje

ALSSH SKRAPAR - Kjo faqe mbështetet nga Agjensia Lokale e Sigurimeve Shoqërore Skrapar.

skrapari në fletë

Reklama Online

loading...

skrapari në fletë

NAVIGON

www.bashkiaskrapar.gov.al www.albrafting.com www.visitskrapar.com

HAPËSIRË PËR REKLAMA APO NJOFTIMET TUAJA