• COROVODA ONLINE PUBLIKON TË DHËNAT E POPULLSISË DERI NË 1 JANAR 2018
  • NË SKRAPAR BANOJNË GJITHËSEJ 17 476 BANORË
  • NË POLIÇAN BANOJNË GJITHËSEJ 17 271 BANORË

Rreth Malit te Tomorrit. Ujevara e Sotires (Gramsh) bukurite perrallore te Mal Baba

I konsideruari Mal Baba, Mali i Tomorrit nuk ka vetem panorama te bukura ne pjesen e Skraparit por edhe ne qytetin fqinj te Gramshit. E lokalizuar ne veri-lindje te malit Tomorr, Ujevara e Sotires ofron nje pamje spektakolare te natyres. Me lartesite e ujit qe variojne nga 5 deri ne 20 metra shume vizitore e preferojne per kamping kete zone. Tomorri eshte nje nder majat e larta te Shqiperise, dhe ai popullohet me se tepermi ne muajin gusht ku ne Teqen e Abas Ali ne Kulmak mbi 100 000 pelegrine bektashi kryejne ritualin e kurbani per cdo vit. E nese deshironi qe ne memorien e pushimeve tuaja malore te perfshini nje eksperience te re, itinerari Gramsh - Sotire, edhe perse rruget jane pak te veshtira nga Skrapari per Gramsh do te mbeten patjeter ne mendje. Ujevara ne fjale ndodhet pjese administrative e qytetit te bukur te Gramshit dhe ndodhet prane fshatit me te njejtin emer Sotire. Corovoda On Line ju ofron disa imazhe. Gramshi dhe Corovoda jane dy qytete fqinje dhe mali i larte i Tomorrit i bashkon me bukurite natyrore dhe zakonet e peraferta te dyja keto qytete.


©Corovoda On Line Imazhe Kortezi Rrjeti Social Gramshi Online Qershor 2012

Autentik!

Reklama Online

loading...

skrapari në fletë

PËR KONTAKT - EMAIL: corovodaonline@post.com

Mbështetje

Këtu mund të jetë Njoftimi yt

NËN AXHENDË

skrapari në fletë

Reklama Online

loading...

skrapari në fletë

NAVIGON

breakingnews
www.bashkiaskrapar.gov.al www.albrafting.com www.visitskrapar.com

HAPËSIRË PËR REKLAMA APO NJOFTIMET TUAJA