• ---
  • ISLANDË, SËRISHT NË FOKUS TË MEDIAVE KLEVIS SULA
  • NJË TUBIM LUTJEJE PËR 20 VJEÇARIN NGA SKRAPARI DO TË MBAHET NË REJKJAVIK
  • QINDRA ISLANDEZË JANË NJOFTUAR PËR NJË EVENT NË FACEBOOK PËR DATËN 17 DHJETOR 2017
  • SIPAS NJË POSTIMI NË FACEBOOK, DO TË NDIZEN QIRINJ E KRYHEN LUTJE PRANË VENDIT KU NDODHI NGJARJA
  • TRUPI I PAJETË I KLEVIS SULA, 20 VJEÇARI NGA SKRAPARI PRITET TË VIJ NË FUNDJAVË
  • CEREMONIA MORTORE DO TË MBAHET NË ÇOROVODË KU PREJ DITËSH FAMILJA KA HAPUR DYERT E MORTIT
  • 20 VJEÇARI NGA SKRAPARI U QËLLUA DISA HERË ME THIKË NË MENGJESIN E 3 DHJETORIT, NË REJKJAVIK - ISLANDË

Skrapari Tjeter: Askush s'mendon per personat me Probleme Mendore. Familjaret te vetem

Rasti i afro 40 diteve me pare ku nje shtetas nga Policani i vuri flaken vetes ne afersi te Kulmakut, Skrapar ngre edhe nje here vemendjen ndaj nje kategorie tjeter personash qe jane ne nevoje per me shume vemendje. Ndonse ky rast perfundoi me fund tragjik, ne nje tragjedi te pafundme jane me dhjetra familje ne Skrapar me persona te afert me probleme Mendore. Nuk ekzistojne qendra perkujdesje dhe ne format me kapitale vetem disa qetesues spitalor konsiderohen si shpetimtare te momentit ndersa e mepasshmja i rikthen serisht neper rruget e nje qyteti, fshati a komune. Ndonse te gjithe jane koshient per gjendjen e tyre rreth tyre flitet me teper kur ka ngjarje sociale. Te dorezuar perpara ketij fati ndonjere edhe vete institucionet nuk kane c'te bejne. Shpesh here mjaftohen me nje "I cuam ne Vlore, por Vlora i ktheu" dhe si cikel gjithcka rikthehet ne vendin ku askush s'ka cte beje. Ne Corovode nuk ekziston ndonje qender perkujdesje qofte edhe pak orareshe per t'u marre me ta. Mbase nen moton "Zoti ju ndihmofte!" edhe institucionet po i nenshtrohen kesaj te fundit. Shpesh here ngjarje me protagoniste persona me paaftesi te kufizuar jane te vetmet momente kur mendojme masivisht per ta por tragjikisht bisedat mbyllen me nje "C'ti besh" por s'i dihet deri kurre.
©Corovoda On Line

Autentik!

Reklama Online

loading...

skrapari në fletë

PËR KONTAKT - EMAIL: corovodaonline@post.com

Mbështetje

ALSSH SKRAPAR - Kjo faqe mbështetet nga Agjensia Lokale e Sigurimeve Shoqërore Skrapar.

skrapari në fletë

Reklama Online

loading...

skrapari në fletë

NAVIGON

www.bashkiaskrapar.gov.al www.albrafting.com www.visitskrapar.com

HAPËSIRË PËR REKLAMA APO NJOFTIMET TUAJA