• ---
  • ISLANDË, SËRISHT NË FOKUS TË MEDIAVE KLEVIS SULA
  • NJË TUBIM LUTJEJE PËR 20 VJEÇARIN NGA SKRAPARI DO TË MBAHET NË REJKJAVIK
  • QINDRA ISLANDEZË JANË NJOFTUAR PËR NJË EVENT NË FACEBOOK PËR DATËN 17 DHJETOR 2017
  • SIPAS NJË POSTIMI NË FACEBOOK, DO TË NDIZEN QIRINJ E KRYHEN LUTJE PRANË VENDIT KU NDODHI NGJARJA
  • TRUPI I PAJETË I KLEVIS SULA, 20 VJEÇARI NGA SKRAPARI PRITET TË VIJ NË FUNDJAVË
  • CEREMONIA MORTORE DO TË MBAHET NË ÇOROVODË KU PREJ DITËSH FAMILJA KA HAPUR DYERT E MORTIT
  • 20 VJEÇARI NGA SKRAPARI U QËLLUA DISA HERË ME THIKË NË MENGJESIN E 3 DHJETORIT, NË REJKJAVIK - ISLANDË

8 Gusht: Festa e Helmesit, ne Skrapar. Disa drejtues lokal te pranishem ne eventin e neserm

Neser me 8 gusht 2012 do te kujtohet dita e BRASH ne nje prej pikave mjaft turistike te Skraparit, ne Helmes. Festa e pervitshme behet ne promemorie te 8 gusht 1944 ku u mbajt pikerisht ne kete vend Kongresi i Pare i BRASH (Bashkimit Rinor Antifashist Shqiptar). Keshtu mesohet se krahes te deleguarve nga Komiteti i Veteraneve te rrethit Skrapar, edhe disa drejtues Komunash do te jene te pranishem ne kete feste. Vendi turistik ne fakt eshte nje nder te rrallet e zones, dhe nje pike strategjike pak e rrahur nga turistet e huaj. Ne kete vend ne 1944 mendohet se Enver Hoxha qendroi per afro 7 muaj, ne Helmes te Skraparit.


Imazhi bashkeshoqerues eshte i arkivit tone dhe jep pamje te Festes se Helmesit ne vite me pare, si dhe po ne foto shfaqet shtepia ku Enver Hoxha qendroi per afro 7 muaj.
©Corovoda On Line

Autentik!

Reklama Online

loading...

skrapari në fletë

PËR KONTAKT - EMAIL: corovodaonline@post.com

Mbështetje

ALSSH SKRAPAR - Kjo faqe mbështetet nga Agjensia Lokale e Sigurimeve Shoqërore Skrapar.

skrapari në fletë

Reklama Online

loading...

skrapari në fletë

NAVIGON

www.bashkiaskrapar.gov.al www.albrafting.com www.visitskrapar.com

HAPËSIRË PËR REKLAMA APO NJOFTIMET TUAJA