• COROVODA ONLINE PUBLIKON TË DHËNAT E POPULLSISË DERI NË 1 JANAR 2019
  • NË SKRAPAR BANOJNË GJITHËSEJ 17 343 BANORË
  • NË POLIÇAN BANOJNË GJITHËSEJ 17 174 BANORË

Agjerimi: Sot 14 Gusht 2012 Nata e Kadrit. Besimtaret Muslimane ne agjerimin e dites qe vlen sa nje muaj

Per ata te cilet nuk kane mundur te mbanin agjerimin, sot eshte Nata e shenjte. Nata e Kadrit. Ne besimin musliman mes se martes dhe te merkures,  besohet se kush e mban agjerimin ne kete dite ka kryer agjerimin e nje muaji. Sipas Kalendarit Islam te Agjerimit 2012, Nata e Kadrit nis kete te marte 14 gusht 2012, ku Syfyri (Sabahi) merret ne oren 04:30 Iftari (Akshami) ne oren 19:56 ndersa Teravia (Jacia) ne oren 21:23. Ne kete besim, gjate Iftarit Lutja eshte si me poshte:
" O Zot na e prano agjerimin tone, se per Ty kemi agjeruar, Ty te kemi besuar, te Ti jemi mbeshtetur, me furnizimin Tend beme Iftar, e na u largua etja prandaj na dhuro shperblimin Tend o Zot i Gjithemeshirshem".
Corovoda On Line Uron besimtaret muslimane Agjerim te Lehte e te Mbare!
©Corovoda On Line

Autentik!

Reklama Online

loading...

skrapari në fletë

PËR KONTAKT - EMAIL: corovodaonline@post.com

Mbështetje

Këtu mund të jetë Njoftimi yt

DIMRI QË LAM PAS

skrapari në fletë

Reklama Online

loading...

skrapari në fletë

NAVIGON

breakingnews
www.bashkiaskrapar.gov.al www.albrafting.com www.visitskrapar.com

HAPËSIRË PËR REKLAMA APO NJOFTIMET TUAJA