• COROVODA ONLINE PUBLIKON TË DHËNAT E POPULLSISË DERI NË 1 JANAR 2018
  • NË SKRAPAR BANOJNË GJITHËSEJ 17 476 BANORË
  • NË POLIÇAN BANOJNË GJITHËSEJ 17 271 BANORË

Agjerimi: Sot 14 Gusht 2012 Nata e Kadrit. Besimtaret Muslimane ne agjerimin e dites qe vlen sa nje muaj

Per ata te cilet nuk kane mundur te mbanin agjerimin, sot eshte Nata e shenjte. Nata e Kadrit. Ne besimin musliman mes se martes dhe te merkures,  besohet se kush e mban agjerimin ne kete dite ka kryer agjerimin e nje muaji. Sipas Kalendarit Islam te Agjerimit 2012, Nata e Kadrit nis kete te marte 14 gusht 2012, ku Syfyri (Sabahi) merret ne oren 04:30 Iftari (Akshami) ne oren 19:56 ndersa Teravia (Jacia) ne oren 21:23. Ne kete besim, gjate Iftarit Lutja eshte si me poshte:
" O Zot na e prano agjerimin tone, se per Ty kemi agjeruar, Ty te kemi besuar, te Ti jemi mbeshtetur, me furnizimin Tend beme Iftar, e na u largua etja prandaj na dhuro shperblimin Tend o Zot i Gjithemeshirshem".
Corovoda On Line Uron besimtaret muslimane Agjerim te Lehte e te Mbare!
©Corovoda On Line

Autentik!

Reklama Online

loading...

skrapari në fletë

PËR KONTAKT - EMAIL: corovodaonline@post.com

Mbështetje

Këtu mund të jetë Njoftimi yt

NËN AXHENDË

skrapari në fletë

Reklama Online

loading...

skrapari në fletë

NAVIGON

breakingnews
www.bashkiaskrapar.gov.al www.albrafting.com www.visitskrapar.com

HAPËSIRË PËR REKLAMA APO NJOFTIMET TUAJA