• ---
  • ISLANDË, SËRISHT NË FOKUS TË MEDIAVE KLEVIS SULA
  • NJË TUBIM LUTJEJE PËR 20 VJEÇARIN NGA SKRAPARI DO TË MBAHET NË REJKJAVIK
  • QINDRA ISLANDEZË JANË NJOFTUAR PËR NJË EVENT NË FACEBOOK PËR DATËN 17 DHJETOR 2017
  • SIPAS NJË POSTIMI NË FACEBOOK, DO TË NDIZEN QIRINJ E KRYHEN LUTJE PRANË VENDIT KU NDODHI NGJARJA
  • TRUPI I PAJETË I KLEVIS SULA, 20 VJEÇARI NGA SKRAPARI PRITET TË VIJ NË FUNDJAVË
  • CEREMONIA MORTORE DO TË MBAHET NË ÇOROVODË KU PREJ DITËSH FAMILJA KA HAPUR DYERT E MORTIT
  • 20 VJEÇARI NGA SKRAPARI U QËLLUA DISA HERË ME THIKË NË MENGJESIN E 3 DHJETORIT, NË REJKJAVIK - ISLANDË

Agjerimi: Sot 14 Gusht 2012 Nata e Kadrit. Besimtaret Muslimane ne agjerimin e dites qe vlen sa nje muaj

Per ata te cilet nuk kane mundur te mbanin agjerimin, sot eshte Nata e shenjte. Nata e Kadrit. Ne besimin musliman mes se martes dhe te merkures,  besohet se kush e mban agjerimin ne kete dite ka kryer agjerimin e nje muaji. Sipas Kalendarit Islam te Agjerimit 2012, Nata e Kadrit nis kete te marte 14 gusht 2012, ku Syfyri (Sabahi) merret ne oren 04:30 Iftari (Akshami) ne oren 19:56 ndersa Teravia (Jacia) ne oren 21:23. Ne kete besim, gjate Iftarit Lutja eshte si me poshte:
" O Zot na e prano agjerimin tone, se per Ty kemi agjeruar, Ty te kemi besuar, te Ti jemi mbeshtetur, me furnizimin Tend beme Iftar, e na u largua etja prandaj na dhuro shperblimin Tend o Zot i Gjithemeshirshem".
Corovoda On Line Uron besimtaret muslimane Agjerim te Lehte e te Mbare!
©Corovoda On Line

Autentik!

Reklama Online

loading...

skrapari në fletë

PËR KONTAKT - EMAIL: corovodaonline@post.com

Mbështetje

ALSSH SKRAPAR - Kjo faqe mbështetet nga Agjensia Lokale e Sigurimeve Shoqërore Skrapar.

skrapari në fletë

Reklama Online

loading...

skrapari në fletë

NAVIGON

www.bashkiaskrapar.gov.al www.albrafting.com www.visitskrapar.com

HAPËSIRË PËR REKLAMA APO NJOFTIMET TUAJA