• COROVODA ONLINE PUBLIKON TË DHËNAT E POPULLSISË DERI NË 1 JANAR 2018
  • NË SKRAPAR BANOJNË GJITHËSEJ 17 476 BANORË
  • NË POLIÇAN BANOJNË GJITHËSEJ 17 271 BANORË

Balerini Shqiptar: Kledi Kadiu ne Vanity Fair "torturat" ne Shqiperi "Suksesin? E kam merituar"

E perjavshmja Vanity Fair ne shtetin fqinj Itali ne brendesi te numrit te fundit te saj kishte edhe nje interviste me balerinin shqiptar Kledi Kadiu. Ne numrin e fundit te ketij mes gushti 2012 Kadiu rrefen historikun e mberritjes ne Itali permes peripecive si dhe mberritjen ne 8 gusht 1991 ne Bari me anijen ku ndodheshin edhe 20 000 shqiptare te tjere. Rrefimi i tij i cili do te jete pjese edhe e 90 minuteshit te ketij edicionin te Festivalit te Filmit ne Venecia me titullin e filmit "Nave Dolce". Nder te tjera ne interviste per Vanity Fair Kadiu tha:
"Kujtoja se ate dite doja te shijoja lirine, te shijoja Coca Cola qe nuk e kisha provuar kurre. Por pas tre ditesh ku cfare skishte ndodhur, u riatdhesuam dhe ne shtepi u ktheva me nje shishe bosh." Ndersa per kohen e atehershme ne Shqiperi Kledi Kadiu thote se kujtonte nje mesues qe i gjuante me celsa ndersa nje mesues tjeter teksa i shponte me gjilpere nese i mbante krahet keq. Ndersa per drejtuesen e Formatit Amici ne Canale 5 ku Kledi Kadiu u be i njohur, balerini shqiptar ne interviste thote: I jam mirenjohes per punen por nuk ndihem borxhli ndaj saj, ate qe arrita e kam fituar."
©Corovoda On Line /gossipblog

Autentik!

Reklama Online

loading...

skrapari në fletë

PËR KONTAKT - EMAIL: corovodaonline@post.com

Mbështetje

Këtu mund të jetë Njoftimi yt

NËN AXHENDË

skrapari në fletë

Reklama Online

loading...

skrapari në fletë

NAVIGON

breakingnews
www.bashkiaskrapar.gov.al www.albrafting.com www.visitskrapar.com

HAPËSIRË PËR REKLAMA APO NJOFTIMET TUAJA