• COROVODA ONLINE PUBLIKON TË DHËNAT E POPULLSISË DERI NË 1 JANAR 2019
  • NË SKRAPAR BANOJNË GJITHËSEJ 17 343 BANORË
  • NË POLIÇAN BANOJNË GJITHËSEJ 17 174 BANORË

Balerini Shqiptar: Kledi Kadiu ne Vanity Fair "torturat" ne Shqiperi "Suksesin? E kam merituar"

E perjavshmja Vanity Fair ne shtetin fqinj Itali ne brendesi te numrit te fundit te saj kishte edhe nje interviste me balerinin shqiptar Kledi Kadiu. Ne numrin e fundit te ketij mes gushti 2012 Kadiu rrefen historikun e mberritjes ne Itali permes peripecive si dhe mberritjen ne 8 gusht 1991 ne Bari me anijen ku ndodheshin edhe 20 000 shqiptare te tjere. Rrefimi i tij i cili do te jete pjese edhe e 90 minuteshit te ketij edicionin te Festivalit te Filmit ne Venecia me titullin e filmit "Nave Dolce". Nder te tjera ne interviste per Vanity Fair Kadiu tha:
"Kujtoja se ate dite doja te shijoja lirine, te shijoja Coca Cola qe nuk e kisha provuar kurre. Por pas tre ditesh ku cfare skishte ndodhur, u riatdhesuam dhe ne shtepi u ktheva me nje shishe bosh." Ndersa per kohen e atehershme ne Shqiperi Kledi Kadiu thote se kujtonte nje mesues qe i gjuante me celsa ndersa nje mesues tjeter teksa i shponte me gjilpere nese i mbante krahet keq. Ndersa per drejtuesen e Formatit Amici ne Canale 5 ku Kledi Kadiu u be i njohur, balerini shqiptar ne interviste thote: I jam mirenjohes per punen por nuk ndihem borxhli ndaj saj, ate qe arrita e kam fituar."
©Corovoda On Line /gossipblog

Autentik!

Reklama Online

loading...

skrapari në fletë

PËR KONTAKT - EMAIL: corovodaonline@post.com

Mbështetje

Këtu mund të jetë Njoftimi yt

DIMRI QË LAM PAS

skrapari në fletë

Reklama Online

loading...

skrapari në fletë

NAVIGON

breakingnews
www.bashkiaskrapar.gov.al www.albrafting.com www.visitskrapar.com

HAPËSIRË PËR REKLAMA APO NJOFTIMET TUAJA