• COROVODA ONLINE PUBLIKON TË DHËNAT E POPULLSISË DERI NË 1 JANAR 2018
  • NË SKRAPAR BANOJNË GJITHËSEJ 17 476 BANORË
  • NË POLIÇAN BANOJNË GJITHËSEJ 17 271 BANORË

Ermonela Jaho: “Paci jeten e gjate, Sa malet e Skraparit”. Kujtoj pushimet e veres ne Corovode. Ja teksti i letres drejtuar Shoqatës "Tomorri", nga sopranoja me fame boterore

Megjithese prinderit e saj Hetem dhe Xhuljeta Jaho jane larguar nga jeta te rinj, Sopranoja Shqiptare Ermonela Jaho nje krenari me shume per Skraparin, nuk le pa permendur kujtimet e femijerise, adoleshences, dashurine e kujtimeve gjysherore dhe se asnjehere nuk la pa permendur faktin se nje dege e origjines se saj eshte nga Skrapari. Corovoda On Line me poshte publikon nje material arkiv, ku sopranoja Ermonela Jaho i shkruan Shoqates “Tomorri” dega Durres. Teksti i plote:
Të dashur bashkëpatriotët e mi skraparllinj! Ju falenderoj nga zemra për emocionin e
veçante që po më jepni ,ndërsa shkruaj këto fjalë pershendetjeje për ju ! Pa harruar
modestinë , ju rrëfej se gjatë jetes sime artistike kam shijuar kënaqesinë e duartrokitjeve
ë bujshme dhe emocionet e forta të suksese pothuaj në çdo cep të botës ; nga Tokio
në Romë , nga New York në Londër , nga Helsinkii në Barcelonë , nga Parisi në Berlin
etj. Por emocioni që ndiej sot ka një të veçante të paperseritshëm , sepse buron nga
hellësia e qenies time , nga rrënjët, nga pikënisja e jetës së Ermonelës artiste dhe mbi
të gjitha Ermonelës njeri . Sot më shumë se kurrë me zgjuat mallin për gjyshërit dhe
prindërit e mi të shtrenjtë, për atë trevë me bukuri të ashpër dhe krenare, plot me bujari
dhe fisnikëri njerëzore. Sjell ndërmend fëmijërinë e hershme, kur ne nipërit dhe mbesat
mblidheshim si zogjtë pranë gjyshit dhe gjyshes, gjatë pushimeve të verës në Çorovodë .
Kujtoj gatimet e veçanta të gjyshes , tregimet e gjyshit , akaciet pranë shtëpisë dhe
më besoni , sytë i kam me lot! E dua Skraparin , ju dua dhe juve, dhe ju uroj nga
zemra shëndet, lumturi dhe begati në familjet tuaja. Më mirë të mos zgjatem, sepse e
di sado të shkruaj nuk do të mund të shpreh si duhet atë që ndiej. Një përshendetje të
veçante u jap shokëve te babit tim të shtrenjtë dhe të paharruar, paçin jetën e gjatë
sa malet e Skraparit!
Edhe një herë, faleminderit dhe mirë u takofshim së shpejti!
Ermonela Jaho, Stockholm
Nga Zemra e Shqiperise, Drejt e ne Zemren Tuaj, Ju Po Ndiqni Corovoda On Line
©Corovoda On Line / Dielli i Tomorrit

Autentik!

Reklama Online

loading...

skrapari në fletë

PËR KONTAKT - EMAIL: corovodaonline@post.com

Mbështetje

Këtu mund të jetë Njoftimi yt

PERSONALITETI 2018 PËR SKRAPARIN

skrapari në fletë

Reklama Online

loading...

skrapari në fletë

NAVIGON

breakingnews
www.bashkiaskrapar.gov.al www.albrafting.com www.visitskrapar.com

HAPËSIRË PËR REKLAMA APO NJOFTIMET TUAJA