• COROVODA ONLINE PUBLIKON TË DHËNAT E POPULLSISË DERI NË 1 JANAR 2018
  • NË SKRAPAR BANOJNË GJITHËSEJ 17 476 BANORË
  • NË POLIÇAN BANOJNË GJITHËSEJ 17 271 BANORË

Mbyllet Pelegrinazhi: Ndonse 24 gusht 2012 Pelegrinazhi jozyrtarisht quhet i mbyllur Bie numri i pelegrineve

Oret e vona te pasdites se kesaj te premte 24 gusht 2012 "rikthyhen" disa prej perfaqesuesve te instuticioneve te ndryshme qe ishin te angazhuar me mbarevajtjen e Pelegrinazhit Bektashi ne Kulmak te Skraparit. Ne pyetje informale ndaj tyre shprehjet se numri i pelegrineve ra ndjeshem kete dite ne nje menyre mbylli pelegrinazhin, ndonse zyrtarisht ai perfundon te shtunen 25 gusht 2012. Nje numer i vogel pelegrinesh ne disa qindra krahesuar kjo me intesitetin e diteve me pare kane zgjedhur per te shkuar ne vendin e shenjte per diten e fundit, kjo nisur edhe nga arsyet se tanime eshte me qete se dendurie ne mijera qe karakterizon ditet e shenjta nga 19 ta e cdo gushti. Mendohet se rreth 40 000 ishte numri i pelegrineve qe zgjodhen Malin e Tomorrit ne kete Pelegrinazh per kete vit.
©Corovoda On Line

Autentik!

Reklama Online

loading...

skrapari në fletë

PËR KONTAKT - EMAIL: corovodaonline@post.com

Mbështetje

Këtu mund të jetë Njoftimi yt

NËN AXHENDË

skrapari në fletë

Reklama Online

loading...

skrapari në fletë

NAVIGON

breakingnews
www.bashkiaskrapar.gov.al www.albrafting.com www.visitskrapar.com

HAPËSIRË PËR REKLAMA APO NJOFTIMET TUAJA