• COROVODA ONLINE PUBLIKON TË DHËNAT E POPULLSISË DERI NË 1 JANAR 2018
  • NË SKRAPAR BANOJNË GJITHËSEJ 17 476 BANORË
  • NË POLIÇAN BANOJNË GJITHËSEJ 17 271 BANORË

Mbyllet Pelegrinazhi: Ndonse 24 gusht 2012 Pelegrinazhi jozyrtarisht quhet i mbyllur Bie numri i pelegrineve

Oret e vona te pasdites se kesaj te premte 24 gusht 2012 "rikthyhen" disa prej perfaqesuesve te instuticioneve te ndryshme qe ishin te angazhuar me mbarevajtjen e Pelegrinazhit Bektashi ne Kulmak te Skraparit. Ne pyetje informale ndaj tyre shprehjet se numri i pelegrineve ra ndjeshem kete dite ne nje menyre mbylli pelegrinazhin, ndonse zyrtarisht ai perfundon te shtunen 25 gusht 2012. Nje numer i vogel pelegrinesh ne disa qindra krahesuar kjo me intesitetin e diteve me pare kane zgjedhur per te shkuar ne vendin e shenjte per diten e fundit, kjo nisur edhe nga arsyet se tanime eshte me qete se dendurie ne mijera qe karakterizon ditet e shenjta nga 19 ta e cdo gushti. Mendohet se rreth 40 000 ishte numri i pelegrineve qe zgjodhen Malin e Tomorrit ne kete Pelegrinazh per kete vit.
©Corovoda On Line

Autentik!

Reklama Online

loading...

skrapari në fletë

PËR KONTAKT - EMAIL: corovodaonline@post.com

Mbështetje

Këtu mund të jetë Njoftimi yt

PERSONALITETI 2018 PËR SKRAPARIN

skrapari në fletë

Reklama Online

loading...

skrapari në fletë

NAVIGON

breakingnews
www.bashkiaskrapar.gov.al www.albrafting.com www.visitskrapar.com

HAPËSIRË PËR REKLAMA APO NJOFTIMET TUAJA