• COROVODA ONLINE PUBLIKON TË DHËNAT E POPULLSISË DERI NË 1 JANAR 2018
  • NË SKRAPAR BANOJNË GJITHËSEJ 17 476 BANORË
  • NË POLIÇAN BANOJNË GJITHËSEJ 17 271 BANORË

Polican: Punetoret e Kombinatit Ushtarak "per sevap" 3 muaj pa marre rrogat

Nese dikur te shkoje ne pune me optimizem dhe pritshmeeri se kur te ktheheshe ne shtepi do te gezoje rrogen e fundmuajit, kjo "dikur" per te pakten 400 punetore ne Kombinatin Ushtarak te Policanit ka marre fund prej afro 3 muajsh. Korrespodenca e Corovoda On Line ne Polican citon mesditen e sotme se thuajse te gjithe punetoret nuk kane marre rrogat e prej tashme 100 ditesh. Nuk dihet ngerci i cili limiton jetesen normale te qindra banoreve te cilet me te ardhurat e marra nga puna ne Kombinatin Ushtarak jetojne ne qytetin e vogel ndersa te shenuarit e emrit neper lista qofte edhe per nje pakete duhani apo edhe ushqime po perhapet ne Polican. Pak dite me pare Policani u be epiqender mediatike per nje ngjarje te rende qe ndodhi atje, por mesa duket Ministria perkatese nga ku celen pagesat per punetoret ende nuk ka bere asnje veprim. Vete punonjesit nen ze citojne se jane ne pritje, por se kjo fjale u thuhet cdo fund muaji per te pakten 2 muaj rresht. Policani eshte qendra e dyte administrative e Skraparit
©Corovoda On Line

Autentik!

Reklama Online

loading...

skrapari në fletë

PËR KONTAKT - EMAIL: corovodaonline@post.com

Mbështetje

Këtu mund të jetë Njoftimi yt

PERSONALITETI 2018 PËR SKRAPARIN

skrapari në fletë

Reklama Online

loading...

skrapari në fletë

NAVIGON

breakingnews
www.bashkiaskrapar.gov.al www.albrafting.com www.visitskrapar.com

HAPËSIRË PËR REKLAMA APO NJOFTIMET TUAJA