Siri: Lufta kalon edhe ne Photoshop Imazhe te modifikuara trillojne situata. Ja disa prej imazheve

Postim elektronik nga Corovoda Online . Në rrjetet sociale mund të na ndiqni edhe në: Facebook Twitter Instagram Periscope . What's App dhe SMS Service: + 355 673819156. ©Corovoda Online 2010 - 2016

Disa imazhe qe po shperndahen ne internet nga agjensi te ndryshme mediatike lidhur Konfliktit qe po ndodh ne Siri tregojne nje tjeter dileme. Ajo e vertetesise. Edhe perse nuk dihet sakte disa website po publikojne disa foto paralele te cilat sipas kesaj llogjike mund te jene modifikuar me Photoshop, nje program kompjuterik sipas te cilit efektet dramatike mund tu jene shtuar disa protagonisteve qe kane qene ne rredhana te tjera. Keshtu nje Gazete Austriake e quajtur Kronan Zeitung ka publikuar kete foto (SHIKO FOTO NR.1) ne te cilin shfaqet nje burre qe mban ne krah nje femije i shoqeruar nga nje grua ndersa ne sfond shfaqet nje godine e shkaterruar nga bombardime.  Sipas nenshkrimit ne artikullin ne kete gazete imazhi i referohet lokalitetit te Aleppo ne Siri.


Por nje tjeter foto kundershton hapur kete imazh te pare, ku te tre protagonistet e fotos ne te njeten posture shfaqen ne nje sfond tjeter me plane po nga Siria (SHIKO FOTO NR.2). Imazhet ne bashkengjitje japin planet dilematike.
©Corovoda On Line

Leave a Reply

Live Update

Komentet e Fundit

Postimet e Fundit

MË HERËT