• COROVODA ONLINE PUBLIKON TË DHËNAT E POPULLSISË DERI NË 1 JANAR 2018
  • NË SKRAPAR BANOJNË GJITHËSEJ 17 476 BANORË
  • NË POLIÇAN BANOJNË GJITHËSEJ 17 271 BANORË

70 vjetori i Clirimit te Corovodes. Ja axhenda: Politizohen edhe ftesat. Ankesat: Perzgjedhje selektive

Ndersa te merkuren 5 Shtator 2012 Corovoda do te festoj 70 Vjetorin e Clirimit u mesua me heret edhe axhenda ditore e aktiviteteve te dites. Ndonse besohet se Presidenti i Republikes se Shqiperise Bujar Nishani mund te jete pjese e ketyre aktiviteteve, te pakten ne ftesat zyrtare te shperndara ketyre diteve ne Corovode nuk specifikohet Fjala Pershendetese e Presidentit qe shpresohet qe do te jete pjese e ketyre aktiviteteve. Por ja se cili eshte Programi i Dites se 5 Shtatorit 2012:
Programi i Festes:
ora 10:00 - Homazhe ne Varrezat e Deshmoreve
ora 10:30 - Vizite ne Muzeun Historik
ora 11:00 - Miting Festiv ne Sheshin e Qytetit
- Fjala Pershendetese N.Spahiu
- Fjala e Rastit “Clirimi i Skraparit me 5 Shtator 1942” E.Naska
- Pershendetje nga te Ftuar
ora 12:30 – Dreka
Por nje ane tjeter e para festes lidhet me disa reporte qe flasin per ankesa lidhur me perzgjedhjet selektive per pranine dhe dergimin e ftesave. Ndonse nuk mund te vertetohen, sipas pretendimeve edhe kjo feste eshte politizuar pasi sipas tyre Ftesat jane perzgjedhur dhe perpiluar me nje selektim kriteri politik.
©Corovoda On Line

Autentik!

Reklama Online

loading...

skrapari në fletë

PËR KONTAKT - EMAIL: corovodaonline@post.com

Mbështetje

Këtu mund të jetë Njoftimi yt

NËN AXHENDË

skrapari në fletë

Reklama Online

loading...

skrapari në fletë

NAVIGON

breakingnews
www.bashkiaskrapar.gov.al www.albrafting.com www.visitskrapar.com

HAPËSIRË PËR REKLAMA APO NJOFTIMET TUAJA