• COROVODA ONLINE PUBLIKON TË DHËNAT E POPULLSISË DERI NË 1 JANAR 2019
  • NË SKRAPAR BANOJNË GJITHËSEJ 17 343 BANORË
  • NË POLIÇAN BANOJNË GJITHËSEJ 17 174 BANORË

Zhvillohen aktivitetet me rastin e 70 Vjetorit te Clirimit te Corovodes. Festimet nisen ne oren 10:00

Jane zhvilluar sot e merkure 5 shtator 2012 Aktivitetet me rastin e 70 Vjetorit te Clirimit te Corovodes. Eventet e pritshme qe Corovoda On Line ka publikuar gjate gjithe kesaj kohe nisen ne oren 10:00 ne Varrezat e Deshmoreve. Ndonse ashtu sikunderse ju kishim njoftuar me heret se Presidenti i Shqiperise nuk do te ishte i pranishem ne aktivitetet e sotme duke rregjistruar per te paren here ne keto 15 vjet mos pranine e Presidentit ne kete dite, ne memorialin e deshmoreve buqeta u vendosen nga perfaqesues te larte lokal. Edhe Kryetari i Komitetit te Veteraneve Sh.Peci vendosi nje Kurore nderimi ne memorialin e Varrezave te Deshmoreve. Homazhe u kryen edhe nga emra te larte te politikes lokale Ilir Meta, Fidel Ylli etj.
Me pas aktivitetet vijuan ne Muzeun Historik te Skraparit. Rreth ores 11:30 nje miting u organizua ne qender te Corovodes ne kete dite jubile te 70 vjetorit. Nje pjesemarrje jo fort e larte ishte sot ne Corovode, ndersa edhe kete here per fat te keq ishte politika ajo qe shume banore te Corovodes i mbajti larg aktiviteteve te cilat per fat te keq marrin nje konotacion politik. Eventi i sotem u pa me teper si nje aktivitet i nje subjekti partiak te pakten per tribunen vip, sesa i nje Corovode tjeter, aq sa ne prapaskene disa te ftuar u larguan edhe nga nje dreke qe u mbajt per kete rast ne nje prej ambjenteve private te Corovodes. Pak pas ores 15:30 te kesaj te merkure u mbyllen zyrtarisht te gjitha eventet e rastit, te pritshme per kete feste. Imazhet ne bashkengjitje disa foto nga momente te ndryshme te dites ne Corovode.
©Corovoda On Line

Autentik!

Reklama Online

loading...

skrapari në fletë

PËR KONTAKT - EMAIL: corovodaonline@post.com

Mbështetje

Këtu mund të jetë Njoftimi yt

DIMRI QË LAM PAS

skrapari në fletë

Reklama Online

loading...

skrapari në fletë

NAVIGON

breakingnews
www.bashkiaskrapar.gov.al www.albrafting.com www.visitskrapar.com

HAPËSIRË PËR REKLAMA APO NJOFTIMET TUAJA