• COROVODA ONLINE PUBLIKON TË DHËNAT E POPULLSISË DERI NË 1 JANAR 2019
  • NË SKRAPAR BANOJNË GJITHËSEJ 17 343 BANORË
  • NË POLIÇAN BANOJNË GJITHËSEJ 17 174 BANORË

Jozyrtare: Punimet ne nje segment rrugor ne Corovode deviojne. Rruga lidh Corovoden me Varrezat publike

Prej kohesh po vijojne punimet ne nje segment rrugor ne jugperendim te Corovodes. Punimet ne menyre jozyrtare mesohet se po devijojne nga plani i mehershem shkak mos dakortesia e disa pronareve te lejimit te punimeve. Ka qene kjo arsye rreth se ciles besohet se punimet e ketyre diteve te para janari 2013 po marrin zgjerim ne krahun e siperm te rruges ndersa me heret prej ditesh po punohej ne segmentin e poshtem te saj. Punimet vijojne ne keto dite ndersa per shkak te ndryshimit te projektit tashme do te duhet te kryhet zgjerimi i pjeses se siperme te ketij segmenti. Gjate ceremonive mortore te ketyre diteve kalimi i mjeteve ka qene i mundshem por gjithesesi ne disa nyje paraqiste veshtiresi per shkak te punimeve per zgjerimin e saj. Rruga do te sherbej si nje mjet lidhes edhe me pjesen tjeter te ketij itinerari te konkretizuar prej disa vitesh, rrugen e Kanioneve te Osumit. Punimet do te kalojne edhe ne faza te tjera si ajo e ndricim asfaltimit.
©CorovodaOnline

Autentik!

Reklama Online

loading...

skrapari në fletë

PËR KONTAKT - EMAIL: corovodaonline@post.com

Mbështetje

Këtu mund të jetë Njoftimi yt

PERSONALITETI 2018 PËR SKRAPARIN

skrapari në fletë

Reklama Online

loading...

skrapari në fletë

NAVIGON

breakingnews
www.bashkiaskrapar.gov.al www.albrafting.com www.visitskrapar.com

HAPËSIRË PËR REKLAMA APO NJOFTIMET TUAJA