• COROVODA ONLINE PUBLIKON TË DHËNAT E POPULLSISË DERI NË 1 JANAR 2019
  • NË SKRAPAR BANOJNË GJITHËSEJ 17 343 BANORË
  • NË POLIÇAN BANOJNË GJITHËSEJ 17 174 BANORË

Ka jetuar disa vite ne Polican, Skrapar. Piktori kontemporan Alberto Saka nje emer tashme i njohur ne galerite nderkombetare

Ndonse ka lindur ne Fier, Alberto Saka me pas eshte trasferuar per te jetuar ne Polican te Skraparit. Eshte kjo nje pjesez e historise se piktorit te artit kontemporan qe prej disa vitesh tashme eshte nje emer i njohur ne veprat e pasqyruara ne atelje te ndryshme te disa vendeve. Corovoda On Line duke qene eshte nje nder blogjet qe perfshin pakes Skrapar ne web i referohet keshtu punimit me te fundit te piktorit Saka. Ne 1991 Alberto do te duhej te linte Shqiperine si shume emigrante te tjere per te nisur me pas ti jap jete pasionit te piktures. Me i njohur ne punimet e zhanrit Action Painting Contemporan Saka ka nje vecanti tipike te kreativitetit dhe levizjes mbi telajo.
©Corovoda On Line - Imazhi ne bashkengjitje nje Montim Vizual Kortezi Artmajeur.com

Autentik!

Reklama Online

loading...

skrapari në fletë

PËR KONTAKT - EMAIL: corovodaonline@post.com

Mbështetje

Këtu mund të jetë Njoftimi yt

PERSONALITETI 2018 PËR SKRAPARIN

skrapari në fletë

Reklama Online

loading...

skrapari në fletë

NAVIGON

breakingnews
www.bashkiaskrapar.gov.al www.albrafting.com www.visitskrapar.com

HAPËSIRË PËR REKLAMA APO NJOFTIMET TUAJA