• COROVODA ONLINE PUBLIKON TË DHËNAT E POPULLSISË DERI NË 1 JANAR 2018
  • NË SKRAPAR BANOJNË GJITHËSEJ 17 476 BANORË
  • NË POLIÇAN BANOJNË GJITHËSEJ 17 271 BANORË

Corovode: Prezantohet Skuadra e Rilindjes per Qarkun Berat. Partia Socialiste ne nje meeting Per Voten 29. PS ne Skrapar synon nje diference mbi 2 000 vota si force e pare. VIDEO

Mes qindra simpatizantesh dhe perkrahesish te Partise Socialiste ne Corovode u zhvillua te shtunen 1 qershor 2013 nje takim ne kuader te prezantimit te skuadres se Rilindjes me kandidaturat e PS per qarkun Berat. Kryetari i Bashkise Berat Fadil Nasufi u entuziazmua nga pjesemarrja ne kete takim dhe theksoi vemendjen qe do te jepet ndaj ketij qarku dhe Corovodes ne vecanti. Eduard Bejko gjate fjales se tij ne aktivitetin e mbajtur ne stilin Town Hall ne Corovode theksoi rendesine e Votes per Partine Socialiste. Gjate gjithe aktivitetit fjalet nderpriteshin nga ovacionet e shumta dhe duartrokitjet. Nen kete atmosfere u prit edhe fjala e Deputetit te Partise Socialiste Eduard Shalsi qe ne nisje te fjales u shpreh i mahnitur nga bukuria natyrore e Skraparit dhe mbi te gjitha e Corovodes, dhe vleresoi resurset e medha natyrore te zones sikunderse dhe problematika te zones qe duhen ti japin shprese zhvillimit te gjithe Skraparit. Me emocione te forta dhe me shume duartrokitje u prit edhe fjala e deputetit Fidel Ylli, i cili gjate fjales se tij vleresoi qendrimin e forte per vemendje ndaj investimeve ne Skrapar dhe ne gjithe Beratin ne qeverine e re te pas 23 qershorit. Ylli, vleresoi njeheresh edhe Kandidaturat e ekipit te Rilindjes dhe mbeshtetjen e forte te Edi Rames per zonen e Skraparit. “Mos i shani aleatet…” tha nder te tjera Fidel Ylli, duke ju referuar ketu kooperimit PS – LSI ne keto elektorale. “Te gjithe forcat e Aleances jane si nje godine me shume hyrje. Ne kemi Hyrjen Nr.29 Partine Socialiste” tha Fidel Ylli. Takimi u mbajt kete te shtune 1 qershor 2013 pak pas ores 13:00 dhe vijoi per mese 90 minuta. Ne bashkengjitje Corovoda On Line jep disa nder fragmentet video te aktivitetit.
©Corovoda On Line

Autentik!

Reklama Online

loading...

skrapari në fletë

PËR KONTAKT - EMAIL: corovodaonline@post.com

Mbështetje

Këtu mund të jetë Njoftimi yt

NËN AXHENDË

8 Gusht - 76 vite nga Krijimi i BRASH, Lirzë, Helmës Skrapar
15 Gusht - 8 vite krijim i blogut lokal Corovoda Online
15 Gusht - Në promemorie kjo përkon me një ndër aksidentet e rënda të ndodhura në skrapar. Në Grepckë, 6 të rinj humbën jetën pasi një mjet me të cilin udhëtonin ra në brendësi të Kanionit Osum
19 Gusht - Në Zaloshnje, mbahet festa e zonës
20 Gusht - 74 vite nga Krijimi i Brigadës 16 Therepel, Skrapar
21 Gusht - Sivjet është Ditë pushimi në Shqipëri përkon me festë fetare.
22 Gusht - Dita Zyrtare e Pelegrinazhit Bektashi në Kulmak
23 Gusht - 83 vite nga rënia e heroit Riza Cerova
25 Gusht - Mbyllet zyrtarisht Pelegrinazhi Bektashi në Kulmak, Skrapar
25 Gusht - 26 Vite nga Greva e Poliçanit, Greva e parë Sindikaliste në Shqipëri
27 Gusht - 41 vite nga ndarja nga jeta e heroit Zylyftar Veleshnja
27 Gusht - Kjo datë konsiderohet si datë e krijimit të Kooperativës së parë në Skrapar, e cila u krijua në Vërzhezhë Skrapar në 1955

skrapari në fletë

Reklama Online

loading...

skrapari në fletë

NAVIGON

breakingnews
www.bashkiaskrapar.gov.al www.albrafting.com www.visitskrapar.com

HAPËSIRË PËR REKLAMA APO NJOFTIMET TUAJA