• COROVODA ONLINE PUBLIKON TË DHËNAT E POPULLSISË DERI NË 1 JANAR 2018
  • NË SKRAPAR BANOJNË GJITHËSEJ 17 476 BANORË
  • NË POLIÇAN BANOJNË GJITHËSEJ 17 271 BANORË

Koordinata X: Lista: Nga 1945 - 2013 Deputetët e Skraparit në Parlamentin Shqipëtar në vite

Në këtë punim Corovoda Online është përpjekur të shfrytëzoj informacione të historikut, që kërkojnë nga ana e tyre një mund për t'u mbledhur. Por shohim më poshtë të gjithë deputetët e Skraparit në Parlamentin (Kuvendin) Shqipëtar nga 1945 deri në 2013.

Zgjedhjet e para për Kuvendin e Shqipërisë u bën në datën 2 dhjetor 1945 (Kujtojmë këtu, se për shkak të kësaj ngjarje një ndër lagjet në Çorovodë mban ende emrin Lagjia 2 Dhjetori)

Legjislatura I:
25.03.1946 – 21.01.1950

Për Skraparin në Parlament ishin:
Baba Fejzo Dervishi
Zylyftar Veleshnja

Legjislatura II:
30.06.1950 – 14.04.1954

Për Skraparin në Parlament ishin:
Iljaz Prishta (Gjysh - Bektashi),
Neshat Hysi,
Tajar Grepcka,
Mane Nishova

Legjislatura III:
19.07.1954 – 21.02.1958

Për Skraparin në Parlament ishin:
Iljaz Prishta (Gjysh - Bektashi),
Kahreman Ylli,
Neshat Hysi,
Zylyftar Veleshnja

Legjislatura IV:
21.06.1958 – 03.06.1962

Për Skraparin në Parlament ishin:
Mane Nishova,
Iljaz Halilaj,
Kahreman Ylli,
Neshat Hysi,
Zylyftar Veleshnja

Legjislatura V:
14.07.1962 – 12.03.1966

Për Skraparin në Parlament ishin:
Mane Nishova,
Zylyftar Veleshnja,
Iljaz Halilaj,
Kahreman Ylli,
Neshat Hysi

Legjislatura VI:
19.09.1966 – 04.05.1970

Për Skraparin në Parlament ishin:
Mane Nishova,
Zylyftar Veleshnja,
Kahreman Ylli,
Neshat Hysi,
Teki Malindi

Legjislatura VII:
20.11.1970 – 19.06.1974

Për Skraparin në Parlament ishin:
Zylyftar Veleshnja,
Kahreman Ylli,
Caush Kapllani,
Meriban Mezini,
Tahir Kallembi

Legjislatura VIII:
28.10.1974 – 21.02.1978

Për Skraparin në Parlament ishin:
Zylyftar Veleshnja,
Kahreman Ylli,
Kujtim Nanushi,
Teki Malindi

Legjislatura IX:
25.12.1978 – 14.07.1982

Për Skraparin në Parlament ishin:
Baftjar Çela,
Ilafet Mahmutaj,
Qemal Buzali,
Selman Ismaili

Legjislatura X:
22.11.1982 – 10.01.1987

Për Skraparin në Parlament ishin:
Ajli Alushani,
Baftjar Çela,
Qemal Buzali,
Selman Ismaili

Legjislatura XI:
19.02.1987 – 13.11.1990

Për Skraparin në Parlament ishin:
Enver Naska,
Lilo Kapllani,
Safet Saliasi,
Selman Ismaili.
Shenim: Zylyftar Veleshnja, Mane Nishova kane qene deputet perfaqesues te qarkut Berat



Zgjedhjet e para demokratike u bën në 31 mars 1991.

Legjislatura I:
15.04.1991 – 04.02.1992

Për Skraparin në Parlament ishin:
Ajli Alushani,
Enver Naska,
Gëzim Cane,
Sazan Satka.

Legjislatura II:
04.04.1992 – 29.03.1996

Për Skraparin në Parlament ishin:
Bashkim Caka,
Ilir Meta

Legjislatura III:
01.07.1996 – 15.05.1997

Për Skraparin në Parlament ishin:
Ilir Meta

Legjislatura IV:
23.07.1997 – 14.05.2001

Për Skraparin në Parlament ishin:
Ilir Meta

Legjislatura IV:
03.09.2001 – 20.05.2005

Për Skraparin në Parlament ishin:
Ilir Meta

Legjislatura V:
07.09.2009 – Qershor 2013
Për Skraparin në Parlament ishin:
Fidel Ylli,
Nasip Naco

Aktualisht vijon punimet Legjislatura e VI.
©Corovoda On Line

Autentik!

Reklama Online

loading...

skrapari në fletë

PËR KONTAKT - EMAIL: corovodaonline@post.com

Mbështetje

Këtu mund të jetë Njoftimi yt

NËN AXHENDË

skrapari në fletë

Reklama Online

loading...

skrapari në fletë

NAVIGON

breakingnews
www.bashkiaskrapar.gov.al www.albrafting.com www.visitskrapar.com

HAPËSIRË PËR REKLAMA APO NJOFTIMET TUAJA