• COROVODA ONLINE PUBLIKON TË DHËNAT E POPULLSISË DERI NË 1 JANAR 2018
  • NË SKRAPAR BANOJNË GJITHËSEJ 17 476 BANORË
  • NË POLIÇAN BANOJNË GJITHËSEJ 17 271 BANORË

Meteo lokal: E marta 9 korrik pasmesdite me rreshje. Java me diell ne Corovode. Kujdes: Rrezatimi Ultraviolet i larte per Corovoden e kesaj jave

E marta e 9 korrikut 2013 per Corovoden do te dominohet nga dielli por kjo vetem per paraditen. Pas ores 12:00 moti do te shoqerohet me vranesira dhe rrebeshe me nderpreje deri ne oren 18:00. Por kujdes pasi parashikimi lokal per Corovoden ne oren 11:00 parasheh nje fortesi te rrezeve UV qe do te shkoj deri ne 8.4 UVndersa ne harkun kohor mes oreve 14:00 - 15:00 rreshjet do te jene ne sasi 0.67 mm. Ne mesdite termometri ne Corovode do te shenoj 31 grade celsius.
E merkura e 10 korrikut 2013 per Corovoden do te dominohet nga dielli Kujdes ne oret 11:00, 12:00 dhe 13:00 rrezatimi UV shkon shume larte ne 9.3 ndersa me pas rreshje te shoqeruara me rrebeshe te perkohshme do te kete vetem ne intervalin 15:00 - 17:00 (ku nga ora 15 deri ne 16:00 do kete sasi rreshjesh shiu ne 0.79 mm). Temperatura maksimale per te merkuren do jete 31 grade.
E enjte e 11 korrik 2013 moti ne Corovode do te jete me diell, kujdes ne oren 12:00 rrezatimi UV shkon ne 9.4 UV. Temperatura maksimale do shkoj 31 grade. Te enjten nuk do te kete rreshje.
E premte e 12 korrik 2013 moti do te dominoj diellin mbi Corovode kryesisht ne pjesen e pare te dites dhe mesdite. Pritet qe temperatura maksimale te shkoj ne 33 grade. Rrezatimi diellor te premten ne oren 12:00 do te jete 9.3 UV. Vranesirat priten te shtohen pas ores 13:00 por nuk priten rreshje
©Corovoda On Line

Autentik!

Reklama Online

loading...

skrapari në fletë

PËR KONTAKT - EMAIL: corovodaonline@post.com

Mbështetje

Këtu mund të jetë Njoftimi yt

NËN AXHENDË

8 Gusht - 76 vite nga Krijimi i BRASH, Lirzë, Helmës Skrapar
15 Gusht - 8 vite krijim i blogut lokal Corovoda Online
15 Gusht - Në promemorie kjo përkon me një ndër aksidentet e rënda të ndodhura në skrapar. Në Grepckë, 6 të rinj humbën jetën pasi një mjet me të cilin udhëtonin ra në brendësi të Kanionit Osum
19 Gusht - Në Zaloshnje, mbahet festa e zonës
20 Gusht - 74 vite nga Krijimi i Brigadës 16 Therepel, Skrapar
21 Gusht - Sivjet është Ditë pushimi në Shqipëri përkon me festë fetare.
22 Gusht - Dita Zyrtare e Pelegrinazhit Bektashi në Kulmak
23 Gusht - 83 vite nga rënia e heroit Riza Cerova
25 Gusht - Mbyllet zyrtarisht Pelegrinazhi Bektashi në Kulmak, Skrapar
25 Gusht - 26 Vite nga Greva e Poliçanit, Greva e parë Sindikaliste në Shqipëri
27 Gusht - 41 vite nga ndarja nga jeta e heroit Zylyftar Veleshnja
27 Gusht - Kjo datë konsiderohet si datë e krijimit të Kooperativës së parë në Skrapar, e cila u krijua në Vërzhezhë Skrapar në 1955

skrapari në fletë

Reklama Online

loading...

skrapari në fletë

NAVIGON

breakingnews
www.bashkiaskrapar.gov.al www.albrafting.com www.visitskrapar.com

HAPËSIRË PËR REKLAMA APO NJOFTIMET TUAJA