• COROVODA ONLINE PUBLIKON TË DHËNAT E POPULLSISË DERI NË 1 JANAR 2019
  • NË SKRAPAR BANOJNË GJITHËSEJ 17 343 BANORË
  • NË POLIÇAN BANOJNË GJITHËSEJ 17 174 BANORË

Sport: Traineri i Skraparit Muharrem Baze: - "Jam i bindur se do te rikthehemi ne Kategorine e Pare" Skrapari me futbolliste me Cilesore...

Traineri i ekipit te Skraparit ne nje deklarim per nje te perditshme sportive shprehet optimist per sezonin e ardhshem dhe sipas tij skuadra e Skraparit do te rikthehet ne Kategorine e Pare. Duke u shprehur per nje te perditshme, Muharrem Baze njeheresh Mjeshter i Sportit citon:
“Skuadra e Skraparit do ta rikthejë shumë shpejt traditën e saj, duke u përfaqësuar me futbollistë cilësorë që do të jenë në gjendje të rikthejnë traditën tonë të vyer dhe pozitive të para viteve ‘90. Jam i bindur që do të rikthehemi në të Parën”
Muharrem Baze është një emër i njohur, ish-futbollist i skuadrës në vitet ’70.  Ne maj 2013 ai u vendos Trainer i Ekipit te Skraparit. Në fakt, ndryshimet janë të shumta në kampin e Skraparit, teksa në rolin e sekretarit të klubit do të jetë Genti Çuedari. Ndërkohë, në përbërje të stafit teknik do të jenë dy ish-futbollistë, Genci Lamçe, i cili drejtoi skuadrën gjatë sezonit të kaluar dhe Albert Spahiu, që vazhdimisht ka punuar në drejtim të sistemit zinxhir. Duket se skrapallinjtë i kanë filluar shumë shpejt përgatitjet për sezonin e ri, teksa fillimisht është zyrtarizuar stafi teknik. Në drejtimin e skuadrës është një emër i njohur, që do të ketë si mision rikthimin e Skraparit në nivelet e dikurshme, kur konkurronte me dinjitet në të Parën. Kujtojmë këtu se Skrapari gjatë sezonit të kaluar përjetoi një nga periudhat më të vështira të sezoneve të fundit, ku skuadra u pozicionua në fundin e renditjes
Ndersa ne vjeshten e ketij viti pritet te startoj kompeticioni per Kategorine e Dyte ku luan Skrapari ne kete sezon 2013 - 2014 ende nuk informacion per merkaton lokale ne mundesine per te patur elemente te rinj ne ekip.
©Corovoda On Line

Autentik!

Reklama Online

loading...

skrapari në fletë

PËR KONTAKT - EMAIL: corovodaonline@post.com

Mbështetje

Këtu mund të jetë Njoftimi yt

PERSONALITETI 2018 PËR SKRAPARIN

skrapari në fletë

Reklama Online

loading...

skrapari në fletë

NAVIGON

breakingnews
www.bashkiaskrapar.gov.al www.albrafting.com www.visitskrapar.com

HAPËSIRË PËR REKLAMA APO NJOFTIMET TUAJA