• COROVODA ONLINE PUBLIKON TË DHËNAT E POPULLSISË DERI NË 1 JANAR 2018
  • NË SKRAPAR BANOJNË GJITHËSEJ 17 476 BANORË
  • NË POLIÇAN BANOJNË GJITHËSEJ 17 271 BANORË

Sport: Traineri i Skraparit Muharrem Baze: - "Jam i bindur se do te rikthehemi ne Kategorine e Pare" Skrapari me futbolliste me Cilesore...

Traineri i ekipit te Skraparit ne nje deklarim per nje te perditshme sportive shprehet optimist per sezonin e ardhshem dhe sipas tij skuadra e Skraparit do te rikthehet ne Kategorine e Pare. Duke u shprehur per nje te perditshme, Muharrem Baze njeheresh Mjeshter i Sportit citon:
“Skuadra e Skraparit do ta rikthejë shumë shpejt traditën e saj, duke u përfaqësuar me futbollistë cilësorë që do të jenë në gjendje të rikthejnë traditën tonë të vyer dhe pozitive të para viteve ‘90. Jam i bindur që do të rikthehemi në të Parën”
Muharrem Baze është një emër i njohur, ish-futbollist i skuadrës në vitet ’70.  Ne maj 2013 ai u vendos Trainer i Ekipit te Skraparit. Në fakt, ndryshimet janë të shumta në kampin e Skraparit, teksa në rolin e sekretarit të klubit do të jetë Genti Çuedari. Ndërkohë, në përbërje të stafit teknik do të jenë dy ish-futbollistë, Genci Lamçe, i cili drejtoi skuadrën gjatë sezonit të kaluar dhe Albert Spahiu, që vazhdimisht ka punuar në drejtim të sistemit zinxhir. Duket se skrapallinjtë i kanë filluar shumë shpejt përgatitjet për sezonin e ri, teksa fillimisht është zyrtarizuar stafi teknik. Në drejtimin e skuadrës është një emër i njohur, që do të ketë si mision rikthimin e Skraparit në nivelet e dikurshme, kur konkurronte me dinjitet në të Parën. Kujtojmë këtu se Skrapari gjatë sezonit të kaluar përjetoi një nga periudhat më të vështira të sezoneve të fundit, ku skuadra u pozicionua në fundin e renditjes
Ndersa ne vjeshten e ketij viti pritet te startoj kompeticioni per Kategorine e Dyte ku luan Skrapari ne kete sezon 2013 - 2014 ende nuk informacion per merkaton lokale ne mundesine per te patur elemente te rinj ne ekip.
©Corovoda On Line

Autentik!

Reklama Online

loading...

skrapari në fletë

PËR KONTAKT - EMAIL: corovodaonline@post.com

Mbështetje

Këtu mund të jetë Njoftimi yt

NËN AXHENDË

8 Gusht - 76 vite nga Krijimi i BRASH, Lirzë, Helmës Skrapar
15 Gusht - 8 vite krijim i blogut lokal Corovoda Online
15 Gusht - Në promemorie kjo përkon me një ndër aksidentet e rënda të ndodhura në skrapar. Në Grepckë, 6 të rinj humbën jetën pasi një mjet me të cilin udhëtonin ra në brendësi të Kanionit Osum
19 Gusht - Në Zaloshnje, mbahet festa e zonës
20 Gusht - 74 vite nga Krijimi i Brigadës 16 Therepel, Skrapar
21 Gusht - Sivjet është Ditë pushimi në Shqipëri përkon me festë fetare.
22 Gusht - Dita Zyrtare e Pelegrinazhit Bektashi në Kulmak
23 Gusht - 83 vite nga rënia e heroit Riza Cerova
25 Gusht - Mbyllet zyrtarisht Pelegrinazhi Bektashi në Kulmak, Skrapar
25 Gusht - 26 Vite nga Greva e Poliçanit, Greva e parë Sindikaliste në Shqipëri
27 Gusht - 41 vite nga ndarja nga jeta e heroit Zylyftar Veleshnja
27 Gusht - Kjo datë konsiderohet si datë e krijimit të Kooperativës së parë në Skrapar, e cila u krijua në Vërzhezhë Skrapar në 1955

skrapari në fletë

Reklama Online

loading...

skrapari në fletë

NAVIGON

breakingnews
www.bashkiaskrapar.gov.al www.albrafting.com www.visitskrapar.com

HAPËSIRË PËR REKLAMA APO NJOFTIMET TUAJA