• COROVODA ONLINE PUBLIKON TË DHËNAT E POPULLSISË DERI NË 1 JANAR 2019
  • NË SKRAPAR BANOJNË GJITHËSEJ 17 343 BANORË
  • NË POLIÇAN BANOJNË GJITHËSEJ 17 174 BANORË

Poeti Skraparas publikon ne Itali librin. Partizan Myftari nen ... "Piove nel..Cuore"

Eshte vezhgimi i botes perreth, pershkrimi i se perditshmes, veshtiresia e secilit ne cdo hap, indiferenca e shoqerise qe ngadale, te rena te gjitha permes elementeve letrare si nje Shi...ne zemer vijne ne nje permbledhje. Pak dite me pare u publikua ne Itali libri i poetit Partizan Myftari. Poeti eshte nje emer i njohur ne Skrapar ka lindur ne 13 nentor 1963 ndersa eshte diplomuar per Gjuhe - Letersi ne Universitetin "Aleksander Xhuvani" ne Elbasan. Per disa vite ka qene mesues si dhe pjese e shtypit te shkruar te se perditshmeve si gazetar.  Prej vitit 1996 ka emigruar ne Itali ku u diplomua ne Letersi ne Universitetin e Romes "tor Vergata".  Prej vitit 2000 eshte anetar i Shoqates se Shkrimtareve dhe Artisteve te Shqiperise.  Eshte autor i disa librave si " E vetmja Nate" (1994), "Puthje e braktisur" (1996), "Pace nell’inferno" (1998), "Il Vento, il Sogno, la Ragione" etj,.  Partizan Myftari eshte nje tjecues i mire i fjales edhe ne rrjete sociale ndersa shume poezi apo krijime te tij ndahen mes emocionesh edhe nepermjet tyre. Nje krenari me shume!
Nga Zemra e Shqiperise, Drejt e ne zemren tuaj. Ky! Eshte Corovoda On Line Blog
©Corovoda On Line

Autentik!

Reklama Online

loading...

skrapari në fletë

PËR KONTAKT - EMAIL: corovodaonline@post.com

Mbështetje

Këtu mund të jetë Njoftimi yt

PERSONALITETI 2018 PËR SKRAPARIN

skrapari në fletë

Reklama Online

loading...

skrapari në fletë

NAVIGON

breakingnews
www.bashkiaskrapar.gov.al www.albrafting.com www.visitskrapar.com

HAPËSIRË PËR REKLAMA APO NJOFTIMET TUAJA