• COROVODA ONLINE PUBLIKON TË DHËNAT E POPULLSISË DERI NË 1 JANAR 2018
  • NË SKRAPAR BANOJNË GJITHËSEJ 17 476 BANORË
  • NË POLIÇAN BANOJNË GJITHËSEJ 17 271 BANORË

Te dehur. Shoqerohen per disa ore nga blute ne Corovode. Te dehur ne mesnate prishnin rendin

Gjate mbremjes mes se enjtes e se premtes 25/26 tetor 2013 punonjesit e policise shoqeruan disa persona keta te fundit ne gjendje te dehur qe ne rruget e Corovode prishnin rendin. Te bertiturat dhe shpesh here sharjet e dala "nga efekti pije" shqetesoi disa banore ne nje lagje prane qendres se Corovodes ndersa u ndaluan e shoqeruan per disa ore personat ne fjale. Ky eshte nje tjeter hap pozitiv i policise vendase te bluve pasi kjo rregjistrohet ne rastet e pakta te perfshira per prishje te rendit, ndersa kujtojme se ne Corovode perdoruesit dhe konsumuesit pa kriter te alkoolit jane te shumte dhe shpesh here sjellin problematika ne habitatet familjare ku banojne jo vetem per financat e tyre apo elementin social por edhe per habitatin komunitet. Gjithesesi ndalim ka qene vetem per pak ore ndersa shtetasit u ribene te vetedijshem.
©Corovoda On Line

Autentik!

Reklama Online

loading...

skrapari në fletë

PËR KONTAKT - EMAIL: corovodaonline@post.com

Mbështetje

Këtu mund të jetë Njoftimi yt

NËN AXHENDË

8 Gusht - 76 vite nga Krijimi i BRASH, Lirzë, Helmës Skrapar
15 Gusht - 8 vite krijim i blogut lokal Corovoda Online
15 Gusht - Në promemorie kjo përkon me një ndër aksidentet e rënda të ndodhura në skrapar. Në Grepckë, 6 të rinj humbën jetën pasi një mjet me të cilin udhëtonin ra në brendësi të Kanionit Osum
19 Gusht - Në Zaloshnje, mbahet festa e zonës
20 Gusht - 74 vite nga Krijimi i Brigadës 16 Therepel, Skrapar
21 Gusht - Sivjet është Ditë pushimi në Shqipëri përkon me festë fetare.
22 Gusht - Dita Zyrtare e Pelegrinazhit Bektashi në Kulmak
23 Gusht - 83 vite nga rënia e heroit Riza Cerova
25 Gusht - Mbyllet zyrtarisht Pelegrinazhi Bektashi në Kulmak, Skrapar
25 Gusht - 26 Vite nga Greva e Poliçanit, Greva e parë Sindikaliste në Shqipëri
27 Gusht - 41 vite nga ndarja nga jeta e heroit Zylyftar Veleshnja
27 Gusht - Kjo datë konsiderohet si datë e krijimit të Kooperativës së parë në Skrapar, e cila u krijua në Vërzhezhë Skrapar në 1955

skrapari në fletë

Reklama Online

loading...

skrapari në fletë

NAVIGON

breakingnews
www.bashkiaskrapar.gov.al www.albrafting.com www.visitskrapar.com

HAPËSIRË PËR REKLAMA APO NJOFTIMET TUAJA