• COROVODA ONLINE PUBLIKON TË DHËNAT E POPULLSISË DERI NË 1 JANAR 2018
  • NË SKRAPAR BANOJNË GJITHËSEJ 17 476 BANORË
  • NË POLIÇAN BANOJNË GJITHËSEJ 17 271 BANORË

Corovode: Prej 2 ditesh pa uje. Defekti prek se paku 3 lagje te qytetit te Corovodes

Prej se shtunes 30 nentor 2013 disa lagje ne Corovode po ndiejne mungesen e ujit te pijshem ne cezma. Si pasoje me dhjetra jane qytetaret qe i drejtohen burimeve natyrore qe ndodhen ne zonat e peraferta ndersa kudo sheh bidonat, kovat apo mjetet e tjera ujembledhese permes se cilave sigurohet disi prania e ujit te pijshem. E gjithe situata besohet se vjen nga nje defekt ne sistemin e furnizimit me Uje te Pijshem defekt qe kushtezohet nga prishja e se paku disa elementeve te kushtueshem dhe qe me veshtiresi gjenden ne tregun vendas (thuhet paraprakisht por kjo nuk eshte zyrtare). Si pasoje banoret e se paku 3 lagjeve ne Corovode, Lagjes "5 Shtatori", Lagjia e Re si dhe Lagjia "2 Dhjetori" (ne disa raporte edhe disa familje prane lagjes "Estref Caka") po vuajne mungesen e ujit te pijshem. Vetem Lagjet "Clirimi" dhe "Hasan Seitaj" nuk preken nga ky defekt ndersa nga vete institucioni po punohet per sigurimin sa me pare te zgjidhjes.
©Corovoda On Line

Autentik!

Reklama Online

loading...

skrapari në fletë

PËR KONTAKT - EMAIL: corovodaonline@post.com

Mbështetje

Këtu mund të jetë Njoftimi yt

NËN AXHENDË

skrapari në fletë

Reklama Online

loading...

skrapari në fletë

NAVIGON

breakingnews
www.bashkiaskrapar.gov.al www.albrafting.com www.visitskrapar.com

HAPËSIRË PËR REKLAMA APO NJOFTIMET TUAJA