• COROVODA ONLINE PUBLIKON TË DHËNAT E POPULLSISË DERI NË 1 JANAR 2018
  • NË SKRAPAR BANOJNË GJITHËSEJ 17 476 BANORË
  • NË POLIÇAN BANOJNË GJITHËSEJ 17 271 BANORË

E rralle: Corovode: 2 Nxenes shkojne me batanije ne Shkolle. Nje i trete me jastek elektrik

E gjate javes qe sapo mbyllem cudite vijojne ne Corovode, ndonse kete here ironia thumbuese e disa nxenesve ka patur vertet nje arsye madhore per gjithcka. Sipas raportit 2 nxenes te shkolles se mesme te pergjithshme "Ramiz Aranitasi" me batanije te marra nga shtepia iu drejtuan shkolles se tyre per te vijuar oret normale te mesimit. Ndersa nje i trete nga shtepia mori nje Jastek Elektrik qe mundi ta vendoste ne nje pune ne nje nje ore mesimi ndersa nga drejtues te shkolles u ndalua perdorimi i energjise elektrike per kete rast. Objektivisht ne thelb te ketyre reagimeve ka qene fakti qe shkolla e mesme e pergjithme nuk po ngrohet nga nje sistem ngrohje me gaz i kushtueshem qe u instalua rreth 2009 ndresa keto dite te ftohta nxenesit thjesht vishen trashe ndersa mesuesit apo drejtoria perkatese nuk kane komente mbi keto zhvillime. Gjate javes nje proteste e organizuar nga perfaqesuesit e senatit te shkolles u krye ne qender te Corovodes per kete vemendje me shume. Gjithesesi edhe gjetja e 3 te rinjve pertej dozave humoristike denon nje realitet jo fort te mire.
©Corovoda On Line

Autentik!

Reklama Online

loading...

skrapari në fletë

PËR KONTAKT - EMAIL: corovodaonline@post.com

Mbështetje

Këtu mund të jetë Njoftimi yt

NËN AXHENDË

skrapari në fletë

Reklama Online

loading...

skrapari në fletë

NAVIGON

breakingnews
www.bashkiaskrapar.gov.al www.albrafting.com www.visitskrapar.com

HAPËSIRË PËR REKLAMA APO NJOFTIMET TUAJA