• COROVODA ONLINE PUBLIKON TË DHËNAT E POPULLSISË DERI NË 1 JANAR 2018
  • NË SKRAPAR BANOJNË GJITHËSEJ 17 476 BANORË
  • NË POLIÇAN BANOJNË GJITHËSEJ 17 271 BANORË

E rralle: Corovode: 2 Nxenes shkojne me batanije ne Shkolle. Nje i trete me jastek elektrik

E gjate javes qe sapo mbyllem cudite vijojne ne Corovode, ndonse kete here ironia thumbuese e disa nxenesve ka patur vertet nje arsye madhore per gjithcka. Sipas raportit 2 nxenes te shkolles se mesme te pergjithshme "Ramiz Aranitasi" me batanije te marra nga shtepia iu drejtuan shkolles se tyre per te vijuar oret normale te mesimit. Ndersa nje i trete nga shtepia mori nje Jastek Elektrik qe mundi ta vendoste ne nje pune ne nje nje ore mesimi ndersa nga drejtues te shkolles u ndalua perdorimi i energjise elektrike per kete rast. Objektivisht ne thelb te ketyre reagimeve ka qene fakti qe shkolla e mesme e pergjithme nuk po ngrohet nga nje sistem ngrohje me gaz i kushtueshem qe u instalua rreth 2009 ndresa keto dite te ftohta nxenesit thjesht vishen trashe ndersa mesuesit apo drejtoria perkatese nuk kane komente mbi keto zhvillime. Gjate javes nje proteste e organizuar nga perfaqesuesit e senatit te shkolles u krye ne qender te Corovodes per kete vemendje me shume. Gjithesesi edhe gjetja e 3 te rinjve pertej dozave humoristike denon nje realitet jo fort te mire.
©Corovoda On Line

Autentik!

Reklama Online

loading...

skrapari në fletë

PËR KONTAKT - EMAIL: corovodaonline@post.com

Mbështetje

Këtu mund të jetë Njoftimi yt

NËN AXHENDË

8 Gusht - 76 vite nga Krijimi i BRASH, Lirzë, Helmës Skrapar
15 Gusht - 8 vite krijim i blogut lokal Corovoda Online
15 Gusht - Në promemorie kjo përkon me një ndër aksidentet e rënda të ndodhura në skrapar. Në Grepckë, 6 të rinj humbën jetën pasi një mjet me të cilin udhëtonin ra në brendësi të Kanionit Osum
19 Gusht - Në Zaloshnje, mbahet festa e zonës
20 Gusht - 74 vite nga Krijimi i Brigadës 16 Therepel, Skrapar
21 Gusht - Sivjet është Ditë pushimi në Shqipëri përkon me festë fetare.
22 Gusht - Dita Zyrtare e Pelegrinazhit Bektashi në Kulmak
23 Gusht - 83 vite nga rënia e heroit Riza Cerova
25 Gusht - Mbyllet zyrtarisht Pelegrinazhi Bektashi në Kulmak, Skrapar
25 Gusht - 26 Vite nga Greva e Poliçanit, Greva e parë Sindikaliste në Shqipëri
27 Gusht - 41 vite nga ndarja nga jeta e heroit Zylyftar Veleshnja
27 Gusht - Kjo datë konsiderohet si datë e krijimit të Kooperativës së parë në Skrapar, e cila u krijua në Vërzhezhë Skrapar në 1955

skrapari në fletë

Reklama Online

loading...

skrapari në fletë

NAVIGON

breakingnews
www.bashkiaskrapar.gov.al www.albrafting.com www.visitskrapar.com

HAPËSIRË PËR REKLAMA APO NJOFTIMET TUAJA